Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

Ogólny - Ultrabook

Judi - 2018-01-11, 11:55
Temat postu: Ultrabook
Jak myślicie, czy utlrabook nadaje się do korzystania z programów bardziej wymagających? Przekonuje mnie w takich komputerach przede wszystkim ich niewielki rozmiar, ale nie wiem, czy są one wystarczająco wydajne. ;)
Klinkier - 2018-01-11, 13:14

Co jakiś czas sprawdzam aktualne oferty, ale cenowo nadal korzystniej wypadają tradycyjne laptopy. Za sensownego ultrabooka trzeba wydać naprawdę pokaźne pieniądze, nierzadko przewyższające wypasione stacjonarne kompy.
Judi - 2018-02-08, 08:28

Tak mi się właśnie wydawało. Chyba najlepiej w takie sytuacji rozejrzeć się za zwykłym laptopem, tylko w miarę niewielkich rozmiarów.
Mat - 2018-02-13, 11:44

No tak, płacisz za miniaturyzację, to, że masz mały i lekki sprzęt. Jak potrzebujesz większej wydajności to lepiej się sprawdzi zwykły laptop, ponieważ można tam wsadzić lepsze procesory. Z drugiej strony - jak jest parcie na wydajność to stacjonarka sprawdzi się tu najlepiej ;)
Judi - 2018-03-07, 12:41

Stacjonarny oczywiście jest jednym z najlepszych wyborów, jednak zdecydowanie zależy mi na tym, by urządzenie móc zabrać ze sobą właściwie gdziekolwiek ;)