Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Specjalność: IPB
Autor Wiadomość
tommir
technik
tommek

Wysłany: 2015-04-07, 19:04   Specjalność: IPB

Witam.
Co sądzicie o specjalności Inżynieria Procesów Budowlanych na Politechnice Śląskiej? Warto się w nią pakować? Jakie są perspektywy po jej ukończeniu(uprawnienia, praca)?
W miarę możliwości piszcie jak najwięcej, dzięki :)

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

seyton
technik

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-04-08, 23:30   

Jako student KBI na PolSl, mogę powiedzieć, że:

1. Mniej pracochłonna i mniej wymagająca specjalizacja od KBI, ale z perspektywy czasu oceniam to na plus.
2. Nie ma jakiejkolwiek różnicy, jaką wybierzesz specjalizacje, a jakie uprawnienia możesz zdobyć lub jaką pracę możesz znaleźć. Z małym wyjątkiem: w firmach projektowych, a w szczególności mostowych czasami pytają jaka specjalizacja i wtedy IPBki często odpadają.
3. Jeżeli interesuje Cię w szczególności technologia betonu, to powinieneś na to się wybrać - są przedmioty, które nie występują na specjalizacji KBI w planie.

tommir
technik
tommek

0%
 100%
 22%
Wysłany: 2015-04-10, 09:23   

A co ze specjalizacją ma magisterce? Myślałem o Technologii i Zarządzaniu w Budownictwie, ale mam obawy, czy nie będzie to efekt taki, że skończę tak jakbym był po zarządzaniu. Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

seyton
technik

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-04-10, 18:24   

Jest dokładnie to samo. Wybór danej specjalizacji na II stopniu skutkuje tym, że pogłębiasz swoją wiedzę w danej gałęzi budownictwa, ale nie skreśla to wcale możliwości pracy w jakiejkolwiek innej dziedzinie w przyszłości. Np. wybierając TiZwB, możesz śmiało realizować się później, jako mostowiec i uzyskać uprawnienia mostowe.

tommir
technik
tommek

0%
 100%
 22%
Wysłany: 2015-04-10, 20:36   

Tego oczekiwałem. Dzięki za przydatne i konkretne informacje

bamos9
technik

0%
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2015-07-29, 10:48   

Cześć
Ja jestem po IPB na Pol Śl. Ze swojego doświadczenia powiem tak - jest na pewno mniej czasochłonna od KBI. Sporo wiadomości z technologii betonu, technologii robót budowlanych, prefabrykacji itd. (zależy na kogo trafisz).

Co do uprawnień to nie ma znaczenia - można robić teraz każde.

Co do pracy, na praktyce studenckiej byłem w biurze konstrukcyjnym i radziłem sobie tak samo dobrze jak inni po konstrukcjach. Kwestia tego na ile Cię to interesuje i samemu czytasz. Książek jest bardzo dużo z teorią, algorytmami projektowania, jak ogarniasz mechanikę to sobie poradzisz.

Z kolei co do specjalności na magisterce - teraz nie ma znaczenia co wybierasz. Ja mgr robiłem z dróg kolejowych, znajomi z grupy niektórzy poszli na geotechnikę, inni na przemysłówkę. Na magisterce z tego co znajomi mówili TiZwB = same prezentacje na zaliczenie, studia nudne, wiele się nie nauczysz. EOB - podobnie.
Przemysłówka - dla tych po KBI powtórka materiału, dla innych coś nowego ale też bez szału, najbardziej pracochłonna specjalność.
Geotechnika - ciekawe studia, w zasadzie większość nowych wiadomości dla studenta. Drogi kolejowe - zajęcia głównie z Kłoskiem ;) - kto studiował na Pol Śl to wie jak to wygląda. Nie jest trudno.

Tyle z mojej strony, pozdro

Odpowiedz do tematu