Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto "męczyć się" na budownictwie
Autor Wiadomość
Judi
mgr inż.

Wysłany: 2017-04-24, 09:06   

To w takim razie co polecasz poza budowlanką? ;-)

Profesor Belka 

Poziom: 10
HP: 4/230
 2%
MP: 110/110
 100%
EXP: 10/22
 45%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

Mat
inżynier

Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 9/14
 64%
Wysłany: 2017-04-26, 18:58   

To co się lubi robić pod warunkiem, że nie jest to coś z branży budowlanej? :D

Judi 
mgr inż.

2%
 100%
 45%
Wysłany: 2017-04-28, 07:40   

Czasem ciężko jest w życiu robić to co się lubi. Zdecydowana większość osób pracuje w branży której nie lubi :mrgreen:

Mat
inżynier

0%
 100%
EXP: 9/14
 64%
Wysłany: 2017-04-29, 21:17   

Warto szukać, próbować póki jest się młodym i nie ma się wielu zobowiązań. Później faktycznie może być ciężej, więc zawsze można zmodyfikować moją poprzednią odpowiedź tak:
Cytat:
Cokolwiek spoza branży budowlanej

;)

bridgebuilder74
inżynier

0%
 100%
EXP: 11/14
 78%
Wysłany: 2017-04-30, 10:47   

Najprostszą odpowiedzią jest to, że warto robić to co ma jakaś przyszłość. Budowlanka w Polsce przyszłości nie ma. Lepiej robić to czego się nie lubi ale w perspektywicznej branży i nie martwić się o prace, niż pracować w budowlance, w której pracy i tak nie będzie i patrzeć jak życie przemija obok.

Poznałem ostanio geodetę który pracuje na budowie jednej z dróg ekspresowych. Standardowy przypadek, 7 lat doświadczenia, pozbawiony złudzeń odnośnie perspektyw w budowlance jest w trakcie przekwalifikowania się na inną branżę. Takich ludzi jest masa.

Sam miałem ostatnio telefon z firmy rekrutacyjnej odnośnie objęcia w firmie zagranicznej stanowiska jakiegoś dyrektora dywizji zajmującego się projektami drogowymi i kolejowymi. Ale kiedy zadałełem rekruterowi pytanie, co się stanie z tym stanowiskiem za 3-4 lat kiedy się pieniądze unjne skończą a w związku z tym rynek drogowo-kolejowy się załamie, w telefonie zapadła głucha cisza.

Unikać budowlany zafajdanej jak ognia - to moja rada.

Judi 
mgr inż.

2%
 100%
 45%
Wysłany: 2017-05-02, 12:28   

Wydajesz się mi trochę mało wiarygodny bo nie znam osoby która odmówiłaby stanowiska dyrektora :lol:

bridgebuilder74
inżynier

0%
 100%
 78%
Wysłany: 2017-05-02, 13:36   

Nic na to nie poradze, ze jestem dla Ciebie niewiarygodny. Ale pewnie masz wiecej doświadczenia zawodowego niz moje marne 10 lat spędzone przy realizacji mega projektów infrastrukturalnych oraz kubaturowych w 4 krajach swiata w tym na bliskim wschodzie. Pewnie wiec wiesz lepiej z czym sie wiąże pozycja dyrektora i dlatego chyba jestem dla Ciebie niewiarygodny.

Na mnie takie stanowiska nie robia wrazenia, a juz na pewno nie w budowlance. Bycie dyrektorem to funkcja zarzadczo-administracyjna, a mnie to nudzi. Owszem mozna rozwazyc podjęcie takiej pracy dla samych pieniedzy, ale ja ich w tym momencie nie potrzebuje. Bardziej mi tutaj chodzi o perspektywy na przyszłośc, których w smiesznej budowlance jak wiadomo brak.

Dodatkowo oferta dotyczyla Warszawy do której mam 3,5 godziny pociagiem. W takim czasie to naprawde w sporo miejsc w Europie można dolecieć. Jezeli miałbym sie gdzieś znowu przenosić za pracą w budowlance dla pieniedzy to tylko na bliski wschod, gdzie mozna przywiezc po roku w gotowce rownowartosc 60m2 mieszkania w duzym polskim miescie. Żadna firma europejska nie pobije tego co moga zaofiarowac szejkowie.

Teraz inwestuje w siebie żebym nigdy wiecej nie musial pracowac w branży którą pogardza pół swiata.
Stanowiska dyrektorskie w zafajdanej budowlance zostawiam tym którym to imponuje.

Judi 
mgr inż.

2%
 100%
 45%
Wysłany: 2017-05-08, 12:51   

Nie no rozumiem, w sumie nawet dobrze że istnieją ludzie którzy chcą się rozwijać, a pieniądze nie są dla nich na pierwszym miejscu.

Rumcajs997
technik

Poziom: 3
HP: 0/44
 2%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2017-08-22, 21:08   

bridgebuilder74 napisał/a:
Nic na to nie poradze, ze jestem dla Ciebie niewiarygodny. Ale pewnie masz wiecej doświadczenia zawodowego niz moje marne 10 lat spędzone przy realizacji mega projektów infrastrukturalnych oraz kubaturowych w 4 krajach swiata w tym na bliskim wschodzie. Pewnie wiec wiesz lepiej z czym sie wiąże pozycja dyrektora i dlatego chyba jestem dla Ciebie niewiarygodny.

Na mnie takie stanowiska nie robia wrazenia, a juz na pewno nie w budowlance. Bycie dyrektorem to funkcja zarzadczo-administracyjna, a mnie to nudzi. Owszem mozna rozwazyc podjęcie takiej pracy dla samych pieniedzy, ale ja ich w tym momencie nie potrzebuje. Bardziej mi tutaj chodzi o perspektywy na przyszłośc, których w smiesznej budowlance jak wiadomo brak.

Dodatkowo oferta dotyczyla Warszawy do której mam 3,5 godziny pociagiem. W takim czasie to naprawde w sporo miejsc w Europie można dolecieć. Jezeli miałbym sie gdzieś znowu przenosić za pracą w budowlance dla pieniedzy to tylko na bliski wschod, gdzie mozna przywiezc po roku w gotowce rownowartosc 60m2 mieszkania w duzym polskim miescie. Żadna firma europejska nie pobije tego co moga zaofiarowac szejkowie.

Teraz inwestuje w siebie żebym nigdy wiecej nie musial pracowac w branży którą pogardza pół swiata.
Stanowiska dyrektorskie w zafajdanej budowlance zostawiam tym którym to imponuje.

To zadziwiające jak osoby, ktore troche budownictwa liznęły, nawet takie, ktore zarabiają na prawdę duże pieniadze, maja podobną opinię o tej scieżce kariery. Ja wlasnie napisałem posta tutaj - http://studentbuduje.pl/forum/viewtopic.php?t=5256 gdzie opisuję swoją sytuację. Rowniez zarabiam pieniadze, a mimo wszystko mam jak najgorszą opinie o tym kierunku.

Generalnie to takie pieniadze jak w Dubaju zarobisz dzisiaj rownież w UK. Project Manager z 10-15 letnim doswiadczeniem, zarobi w Railu w UK 600Funa/dzien jako kontraktor. Ja jako prosty Field Engineer i Scheme Project Manager zarobiłem na 3 mieszkania w duzym Polskim miescie :) A mimo wszystko mam jak najgorszą opinię o budownictwie i każdemu odradzam całym sercem. Ta sciezka kariery to totalne dno i nieporozumienie moim zdaniem - szczegoly w linku powyzej.

rafalrok 
technik

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2017-10-11, 19:15   :)

Moim zdaniem warto, jest to kierunek bardzo przyszłościowy. Ofert pracy na budowie nie brakuje.

boczek
technik

0%
 100%
 22%
Wysłany: 2017-10-12, 20:10   

Niech admin do wypowiedzi wyżej (ofert pracy na budowie nie brakuje) dostawi "*"

A pod gwiazdką dopisek: ... dla frajerów chętnych pracować za 2k na reke lub mniej

bridgebuilder74
inżynier

0%
 100%
 78%
Wysłany: 2017-10-13, 12:46   

@rafalrok,

Możesz rozwinąć nieco swoją wypowiedź , napisać czemu uważasz że kierunek jest przyszłościowy i czymś swoją wypowiedź poprzeć? Nie wiem ile masz doświadczenia w branży, ale generalnie zależność jest taka, że ciężko znaleźć osobę która po kilku latach pracy miałaby jakiekolwiek złudzenia odnośnie przyszłości budowlanki.

bridgebuilder74
inżynier

0%
 100%
 78%
Wysłany: 2017-10-13, 12:59   

@Rumcajs,

Teraz dopiero zobaczłem Twojego posta, wiec parę uwag. Wiem żę w sektorze rail w UK, można sporo zarobić szczególnie jako freelancer. Spedziłem kupę czasu pracując przy różnych obiektach mostowcyh wzdłuż West Coast Linie. Pracowałeś w UK, więc wiesz co to oznacza. Network Rail, masa papierów, bzdurne RAMS-y, a przede wszystkim praca po nocach i czekanie na Isolation i Possession. Był sobie taki wiadukt gdzie trzeba było 3 m od linii kolejowej zainstalować 80 pali robionych w technologii CFA. Pale miały ponad 30m głębokości z 2m rock socketem więc nie dało sie zrobić więcej niż jednego na noc. Stałem jak debil te 80 nocy roboczych i gapiłem sie jak palownica wierci. Przez dwie pierwsze noce, może to i w miare ciekawe było, ale potem to już rzeźnia. Mróź, deszcz, śnieg, wiatr z północy i walka ze snem. Prawdziwe warunki pracy dla inżyniera budowlanki. Kiedy normalni ludzie w nocy spali, a w dzień pracowali do 16-stej, a potem zajmowali się życiem, ja niczym kret albo nietoperz pilnowałem robotników i sprzętu, a w dzień spałem. Dostałem te pare funtów wiecej, ale ch... z tego. Szkoda życia na budowlankę.

X51 
technik
mgr inż.

1%
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2017-10-13, 16:06   Re: :)

rafalrok napisał/a:
Moim zdaniem warto, jest to kierunek bardzo przyszłościowy. Ofert pracy na budowie nie brakuje.

Trzeba by tę wypowiedź rozwinąć...
- Jakie masz wykształcenie
- Jakie doświadczenie
- Ile zarabiałeś
- Gdzie pracowałeś (lokalizacja | biuro/budowa)

Im mniej szczegółów tym post mniej wartościowy.

Rumcajs997
technik

2%
 100%
 22%
Wysłany: 2017-10-13, 16:44   

Panowie, spokojnie. Przeciez ten "rafalrok" to dziekan budownictwa. Nikt inny by czegos takiego nie napisał...

Odpowiedz do tematu