Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budimex Program Praktyk Letnich- rozmowa telefoniczna
Autor Wiadomość
siwy2119
technik

Wysłany: 2017-04-29, 08:50   Budimex Program Praktyk Letnich- rozmowa telefoniczna

Witam!
Dostałem mejla z Budimex Cup (gra do programu praktyk letnich) w którym napisali cyt.
"W związku z osiągniętym przez Ciebie wysokim wynikiem w grze, chcemy Ci pogratulować oraz zaprosić do kolejnego etapu rekrutacji"
W związku z tym czeka mnie rozmowa telefoniczna. Czego się spodziewać, jakich pytań podczas takowej rozmowy? Nie mam kompletnie pojęcia i jeżeli ktoś kto odbył/a taką rozmowę mógłby powiedzieć czego pytania dotyczą?
Jaki jest kolejny etap rekrutacji po rozmowie telefonicznej?

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

Mat
inżynier

Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 9/14
 64%
Wysłany: 2017-04-29, 21:27   

Pewnie wybadają czy jesteś mocno zmotywowany do pracy, czy jest dla Ciebie istotne zdobywanie szerokiego doświadczenia, czy identyfikujesz się ze swoją pracą i takie tam rzeczy, które pozwolą stwierdzić, że będziesz dobrym niewolnikiem. Jeżeli sprawdzą Twoje umiejętności techniczne, to raczej po to, aby pokazać Ci jak niewiele wiesz*, żeby mieć pewność, że możliwość odbywania u nich praktyk potraktujesz jako porządną nagrodę.
Swoją drogą niezła patologia żeby do zorganizowania praktyk robić całe procesy rekrutacyjne. No i to nieokreślenie jak w ogóle taka rekrutacja wygląda... Moja rada - spinaj dupsko i zmieniaj branżę, już teraz powinieneś widzieć, że to konkretna patologia, a będzie tylko gorzej. Za kilka lat będzie Ci szkoda przepracowanych lat i skończy się na narzekaniu w gronie znajomych.

* - to akurat prawda i sam o tym pewnie wiesz, ale chodzi o zaszczepienie poczucia, że jest się gówno wartym.

dulos
inżynier

0%
 100%
EXP: 13/14
 92%
Wysłany: 2017-04-30, 00:04   

To niestety prawda. Kolega z pracy ( na szczęście pracujemy już w branży pokrewnej- stolarka, można mieć życie po pracy i praca na miejscu) pracował po studiach na budowie. Myślał, że przed nim kariera na całe życie. Wielka zagraniczna firma. Budowa na miejscu w Krakowie. Tymczasem - praca od rana do wieczora, gdy betonowanie to praca do 3 w nocy. Generalnie godzin ponad 200 miesięcznie , żadnego życia poza pracą... Wracasz do domu i do spania. Gdyby jeszcze za to płacili godnie. Niestety wynagrodzenie jak w supermarkecie.
Jeszcze lepiej w biurach projektowych - godziny testów i sprawdzania wiedzy z wytrzymki, mechaniki, konstrukcji, a potem umowa zlecenie i minimalna ,,bo nic nie umiesz jeszcze". Przynajmniej tyle, że w biurze praca nie po nocach jeśli to pocieszenie.

siwy2119
technik

0%
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2017-04-30, 13:18   

1. Nie interesują mnie porady co mam robic w zyciu, więc proszę o wypowiedz na temat od osób którą taka rozmowę kiedykolwiek odbyły
2. Oferują płatne praktyki, gdzie wiekszosc firm chce zeby za darmo mieć "niewolnika" a mnie nie stać żeby przez minimum 1.5 miesiąca opłacać sobie ze swoich pieniędzy mieszkanie jedzenie i dojazd
3. "Kolega, znajomy, słyszałem że... zarobki... niewolnik..." Człowiek na praktyki czy staż idzie czegoś się nauczyć a nie zbić majątek. Nie znam ludzi którzy od razu po szkole grube pieniądze dostali, każdy musiał odbębnić swoje za gówniane stawki. Po latach, mając odpowiednią wiedzę i doświadczenie można wymagać solidnych pieniędzy. Ja słyszałem za to że Inżynierowie w takich dużych firmach złych pieniążków nie mają bo nikt by tam nie pracował za 2000 na rękę 20 lat.

Mat
inżynier

0%
 100%
EXP: 9/14
 64%
Wysłany: 2017-04-30, 15:38   

O, student model predator :D
Cytat:
Oferują płatne praktyki, gdzie wiekszosc firm chce zeby za darmo mieć "niewolnika" a mnie nie stać żeby przez minimum 1.5 miesiąca opłacać sobie ze swoich pieniędzy mieszkanie jedzenie i dojazd

Wiesz w ogóle ile dadzą Ci tej kasy? Na stronie nie ma podanych widełek, więc biorąc pod uwagę, że nawet do noszenia dokumentacji organizują całą rekrutację to nie liczyłbym na to że pokryjesz tym podstawowe opłaty. Chyba, że mieszkanie to pokój który nie widział remontu od upadku PRLu a jedzenie to zupki chińskie z Biedry, ale bardziej bym się spodziewał, że trzeba będzie wyciągnąć rękę po pomoc.
Cytat:
"Kolega, znajomy, słyszałem że... zarobki... niewolnik..."

No, ale co w tym złego/dziwnego, że mówi się o tym jak wyglądają realia? Najlepsze źródło informacji o branży to właśnie ludzie z branży..
Cytat:
Człowiek na praktyki czy staż idzie czegoś się nauczyć a nie zbić majątek. Nie znam ludzi którzy od razu po szkole grube pieniądze dostali, każdy musiał odbębnić swoje za gówniane stawki.

Kto niby twierdzi, że tak nie jest?
Cytat:
Ja słyszałem za to że Inżynierowie w takich dużych firmach złych pieniążków nie mają bo nikt by tam nie pracował za 2000 na rękę 20 lat.

Poczytaj np. forum konstruktorbudowlany, szczególnie działy o pracy i finansach (inne też), może to da Ci jakiś REALNY ogląd na temat realiów branży. Dobrze nie jest a będzie gorzej.

Judi 
mgr inż.

Poziom: 10
HP: 4/230
 2%
MP: 110/110
 100%
EXP: 21/22
 95%
Wysłany: 2017-05-02, 12:34   

siwy2119 napisał/a:
Ja słyszałem za to że Inżynierowie w takich dużych firmach złych pieniążków nie mają bo nikt by tam nie pracował za 2000 na rękę 20 lat.

No cóż, ja niestety znam osoby które pracują 20-parę lat właśnie za jakieś 2500zł. Wkopali się i myślą już coś w stylu ,,lepszy rydz niż nic"

Ninkolm 
technik

0%
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2017-09-24, 12:26   

Witam,
siwy2119 mógłbyś się podzielić doświadczeniem z Budimexem? Rozmowa itp.?

Wasza rozmowa kompletnie nic nie daje a wygląda jak gadanie starszych babć pod sklepem. Nie chce używać nic nieznaczących argumentów typu 'mam znajomego....' Praca w budownictwie nie jest taka zła, po 5 latach pracy na budowie można fajnie zarabiać - ALE NIE W KORPO. Tutaj trzeba już kombinować, dobrze sie sprzedawać i zarabiać dużo kasy :)

Glowa do góry, tak źle nie jest!

Klinkier
inżynier

0%
 100%
EXP: 4/14
 28%
Wysłany: 2017-11-08, 21:24   

To zabawne jak optymistycznie (głupio?) podchodzą studenci do swojej przyszłości w tym zawodzie :)))

Odpowiedz do tematu