Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ksiazka praktyk + uprawnienia
Autor Wiadomość
ankra
technik

Wysłany: 2014-06-28, 21:39   ksiazka praktyk + uprawnienia

Witam,
Proszę o rozwianie kilku niejasności :
Jestem mgr inż. budownictwa i zamierzam zrobić uprawnienia do kierowania robotami bez ograniczeń(wykonawcze). Moja firma obecnie jest podwykonawcą Mostostalu - wykonujemy dla niego żelbety.
Mój kierownik budowy ok. 60 lat jest inżynierem (nie ma magistra), ma uprawnienia bez ograniczeń wykonawcze+projektowe łącznie.

1)Czy może mi on podpisywać w książce pracę przy żelbetach mimo że generalnym jest Mostostal? Czy powinien to kierownik Mostostalu podpisywać który wypełnia dziennik budowy? Mój kierownik jako podwykonawca nie wypełnia dziennika budowy, jedynie nadzoruje naszą firmę.Dodam że dla Mostostalu działamy legalnie.
2)Jeżeli mój kierownik ma łącznie wykonawcze+projektowe (tak ma na pieczątce) to czy może mi podpisywać tylko wykonawcze o które ja się staram?
3)Co w sytuacji kiedy książkę praktyk wyciągnąłem w roku 2011 i taka dat jest na okładce i nic do nie nie wpisywałem bo nie mogłem. Dopiero teraz mogę. Książkę ma jakaś ważność od wyciągnięcia? mogę w nią wpisywać czy trzeba wyciągnąć nową?

Z góry dzięki za odp.

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

bartek_89
technik

0%
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2014-07-01, 18:21   

Ja mam taka sytuacje ze moj kierownik ma 60+ lat i ma stopien technika jednak uprawnienia posiada (przynajmniej tak mowi, prowadzil pare dziennikow). Jako dokument potwierdzajacy dal mi papier "stwierdzenie przygotowania zawodowego do pelnienia samodzielnych funkcji w bud". Po tym jak zadzwonilem do okregowej izby powiedzieli mi ze technik nie moze prowadzic praktyki, chyba od 2006r. Nie wiem jak jest z inz. najlepiej zadzwon do okregowki z pytaniem i podziel sie informacjami na forum.

1) Ksiazke moze podpisywac Ci nawet osoba z ktora nigdy nie pracowales, wazne ze ma uprawnienia jakie chcesz miec Ty. Wystarczy ze masz znajomego ktory wbije stempelki i z glowy. Sam bylem zdziwniony.
2) To zle ze ma za duzo? Pewnie ze moze.
3) Mozesz zaczac wpisywac kiedy chcesz.

Polecam ten telefon do okregowki i podziel sie info jak to z tym inz :P

tom_jaw
technik

0%
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2018-05-28, 16:43   Re: ksiazka praktyk + uprawnienia

ankra napisał/a:
Witam,
Proszę o rozwianie kilku niejasności :
Jestem mgr inż. budownictwa i zamierzam zrobić uprawnienia do kierowania robotami bez ograniczeń(wykonawcze). Moja firma obecnie jest podwykonawcą Mostostalu - wykonujemy dla niego żelbety.
Mój kierownik budowy ok. 60 lat jest inżynierem (nie ma magistra), ma uprawnienia bez ograniczeń wykonawcze+projektowe łącznie.

1)Czy może mi on podpisywać w książce pracę przy żelbetach mimo że generalnym jest Mostostal? Czy powinien to kierownik Mostostalu podpisywać który wypełnia dziennik budowy? Mój kierownik jako podwykonawca nie wypełnia dziennika budowy, jedynie nadzoruje naszą firmę.Dodam że dla Mostostalu działamy legalnie.
2)Jeżeli mój kierownik ma łącznie wykonawcze+projektowe (tak ma na pieczątce) to czy może mi podpisywać tylko wykonawcze o które ja się staram?
3)Co w sytuacji kiedy książkę praktyk wyciągnąłem w roku 2011 i taka dat jest na okładce i nic do nie nie wpisywałem bo nie mogłem. Dopiero teraz mogę. Książkę ma jakaś ważność od wyciągnięcia? mogę w nią wpisywać czy trzeba wyciągnąć nową?

Z góry dzięki za odp.

1. Generalnie powinien być co najmniej wpisany w dziennik budowy jako kierownik robót. To czy może podpisywać zależy od wielu czynników: odpowiednie uprawnienia, czynne członkowstwo w PIIB ( opłacone składki). Często starsi ludzie mają uprawnienia do wszystkiego a takich już PIIB nie uznaje.
2. Może podpisać tylko wykonawcze.
3. Książka praktyk nie obowiązuje już od września 2014 r. Teraz tylko oświadzczenie.

Odpowiedz do tematu