Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
polska wersja i porownanie do robota
Autor Wiadomość
Rasta
inżynier
Waszka G

Wysłany: 2012-04-23, 08:31   polska wersja i porownanie do robota

cześć,

możecie powiedzieć czy jest dostępna wersja polska fem-design? Całość jest na ec, prawda?

jak byscie porownali FEM do robota?

Profesor Belka

Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 7/14
 50%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

Iwona Budny StruSoft 
technik

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2012-04-23, 12:55   

Cześć,

jeżeli chodzi Ci o polską wersję językową, to nie ma takiej niestety. Program na całym świecie dostępny jest tylko w jednej uniwersalnej wersji, w języku angielskim.

Obliczenia w programie wykonywane są wg. Eurokodu oraz jego lokalnych aneksach. Ze względu na to, że program do tej pory nie był znany w Polsce, jak na razie polski aneks nie jest dostępny. Myślę, że będzie on natomiast zaimplementowany w następnej wersji programu. Nie przeszkadza to natomiast w wykonywaniu obliczeń. Jako normę do obliczeń wystarczy wybrać ogólny Eurokod, a następnie zmienić manualnie współczynniki materiałowe oraz bezpieczeństwa, jeżeli są różne od tych wymaganych przez polską normę.

Jeżeli chodzi o porównanie z Robotem, subiektywnie pisząc wydaje mi się, że wykonanie analizy, wymiarowania, czy prezentacji wyników w FEM-Design jest szybsze oraz bardziej intuicyjne. Dawno nie pracowałam natomiast z Robotem, więc możliwe, że coś się poprawiło od poprzednich wersji. Nie chcę tu nikogo do niego zniechęcać.

Jeżeli chodzi o rodzaje analiz, w porównaniu z Robotem, FEM-Design nie potrafi wykonać analizy harmonicznej oraz Pushover, a także całkowania równań ruchu. Podobnie jak Robot (chyba) mamy opcję projektowania konstrukcji betonowych, stalowych oraz drewnianych łącznie z wydrukiem obliczeń wg. Eurokodu. Jest również opcja eksportu modelu z Revit Structure do FEM-Design. Nie jestem na bieżąco z Robotem, więc trochę ciężko mi porównać programy dokładniej.

Jeżeli chodzi o wykorzystanie obu programów w pracy inżynierskiej, to są one raczej porównywalne. Na rynkach Skandynawskich, konkurują ze sobą, z przewagą dla FEM-Design, który używany jest m.in. przez takie firmy jak Skanska czy Rambøll. Może to da Ci lepsze porównanie :)

Pozdrawiam
Iwona
Facebook: www.facebook.com/FemDesignPolska
Goldenline: www.goldenline.pl/forum/fem-design

juri
technik

0%
 100%
 66%
Wysłany: 2012-08-21, 22:15   

jak w Niemczech z tym programem? Mam zamiar wyjechać do Niemiec lub Szwajcarii i zastanawiam się czego tam się używa :)

Iwona Budny StruSoft 
technik

0%
 100%
 66%
Wysłany: 2012-08-22, 09:08   

Z tego, co mi wiadomo Niemcy używają przede wszystkim swoje własne programy i FEM-Design raczej nie jest tam popularny. Chociaż jak spojrzę na statystyki naszych filmów na YouTube, szczególnie tych dotyczących BIM-u, najwięcej odwiedzin jest ze Szwajcarii :) Jak na razie największe rynki dla nas to Szwecja, Norwegia, Dania, Wielka Brytania, oraz pomału Finlandia i Polska.

juri
technik

0%
 100%
 66%
Wysłany: 2012-08-22, 09:52   

Fajny pomysł na promocję produktu :). A jak się przedstawia cena FEM-Design do komercyjnego używania? Czy użytkownicy studentbuduje mogą liczyć na zniżki? :p

Iwona Budny StruSoft 
technik

0%
 100%
 66%
Wysłany: 2012-08-22, 10:08   

Cena programu jest bardzo konkurencyjna na rynku polskim :), a oferta cenowa zawsze przygotowywana jest pod konkretnego klienta i jego wymagania. A zniżki jak najbardziej możemy wziąć pod uwagę ;)

Jeśli mogę zapytać, to jakie są jak na na razie wrażenia z obsługi programu? Jestem ciekawa, jak jest odbierany w Polsce, gdzie w końcu prawie każdy miał gdzieś po drodze do czynienia z innymi programami tego typu.

Rammateusz
technik

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2012-11-14, 20:05   

Pierwsze wrażenia, (dopiero przesiadłem się z Robota) są jak najbardziej pozytywne, program jest po prostu przyjemny, interfejs jest czytelny a jednocześnie nie stwarza wrażenia "nawału" opcji bez ustawienia których można zapomnieć o poprawnie wykonanej pracy. Wiadomo, że odczucia są subiektywne ale moim zdaniem Robot kieruje się mocniej w stronę teoretyczną natomiast moduły wymiarujące nie są do końca zadowalające co widać po dodatkowych kalkulatorach, które regularnie wypuszcza Robobat. Mam nadzieję że FEM Design jest bardziej przyjazny dla ludzi, którzy potrzebują narzędzia, które pomoże wydajniej realizować rzeczywiste projekty :)

Malinka
inżynier

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 8/13
 61%
Wysłany: 2012-11-15, 08:41   

A jak jesteście, o ile jesteście, w stanie pomóc przy pisaniu pracy dyplomowej z Waszym programem? :-)

Iwona Budny StruSoft 
technik

0%
 100%
 66%
Wysłany: 2012-11-15, 16:24   

Malinka napisał/a:
A jak jesteście, o ile jesteście, w stanie pomóc przy pisaniu pracy dyplomowej z Waszym programem? :-)

Hm, to zależy pewnie od tematu :) Na pewno byłabym w stanie coś podpowiedzieć, ewentualnie przygotować jakieś krótkie tutoriale. Zawsze można się ze mną skontaktować i omówić te sprawę bardziej konkretnie ;)

Odpowiedz do tematu