Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ERASMUS Budownictwo w Barcelonie
Autor Wiadomość
sprzedam_sanki
technik

Wysłany: 2013-09-09, 21:49   ERASMUS Budownictwo w Barcelonie

Jeśli jest ktoś ciekawy jak wygląda wyjazd z programu ERASMUS do Politechniki w Barcelonie to Zapraszam. Od dzisiaj zaczynam także myślę że w miarę możliwości będę opisywał jak wygląda Budownictwo w hiszpańskim wydaniu.

Pozdrawiam

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

WoBo 
dr hab. inż.

Poziom: 23
HP: 24/1225
 2%
MP: 585/585
 100%
EXP: 12/65
 18%
Wysłany: 2013-09-09, 21:51   

Znasz hiszpański czy jedziesz na 'sucho'? Miałem koleżankę, która pojechała do barcy bez znajomości hiszpańskiego, a zajęcia były po... hiszpańsku :p. Potwierdza to jedynie moje przekonanie, że w większości przypadków erasmus to fajne wakacje i przygoda - ok, sam też bym chętnie pojechał, ale nie miałem okazji/możliwości :-)

sprzedam_sanki
technik

0%
 100%
 55%
Wysłany: 2013-09-09, 21:58   

Przyjechałem z podstawową znajomością języka hiszpańskiego. Myśle, ze to jest dobry sposób, żeby naprawdę szybko go opanować.

WoBo 
dr hab. inż.

2%
 100%
 18%
Wysłany: 2013-09-10, 20:02   

Ok, też tak myślę :-) . Ważne żebyś nie mieszkał z polakami jednak, bo tak nic się nie nauczysz. Nawet angielskiego, bo w dla hiszpanów to wiedza tajemna :-) .

Pisz jak wygląda budo w barcy!

GruPau
technik

0%
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2013-09-12, 21:30   Pytania ;)

Ja mam dużo pytań, mam nadzieję, że znajdziesz trochę czasu na odpowiedzi ;)

Jestem ciekawa, jak wygląda taka wymiana, ponieważ teraz zaczynam studia na tym kierunku , i szukam odpowiadającego mi ERASMUSA, a Hiszpania to najlepszy wybór wg mnie; )

Mam kilka pytań w związku z tym :

1.Na którym roku studiów wyjechałes?
2.Czy z każdej uczelni da się wyjechać na konkretnie tego erasmusa na którym jesteś?
3.Na jaki okres czasu wyjechałeś?
4.Czy po powrocie musisz nadrabiac zaległości?
5. Na jaka uczelnie wyjechałes ?

Z góry dziękuję! ;-)

Amigo
dr inż.

Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 12/30
 40%
Wysłany: 2013-09-13, 20:14   

Co do pytania Wobo, na pewno lepiej niż u Nas. Kumpel co tam robił, to mówił, że wszyscy mieli przerwę od 12 do 15 z powodu upałów. Czyli trochę lepiej niż u Nas. No i kasa lepsza.

Kasiulek
technik

0%
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-10-01, 09:29   

Ja to bym nie była na tyle odważna, żeby bez dobrej znajomości języka
wybierać się na Erasmusa, ale z drugiej strony do odważnych świat należy :-)

Jeżeli ktoś chciałby trochę podciągnąc się z języka hiszpańskiego
http://www.linkonardo.com/pl/hiszpanski/]nauka języka hiszpańskiego - darmowe materiały

Na słodki początek może być...
http://www.linkonardo.com/pl/hiszpanski/c3256/hiszpanski-z-francys-video/]darmowy kurs hiszpańskiego z piękną Francys ;-)

Ps. zdawajcie relacje z Barcelony :)

sprzedam_sanki
technik

0%
 100%
 55%
Wysłany: 2013-10-20, 16:56   

Co do pytań GruPau:

1. Wyjechałem na 3 roku studiów.
2. To zależy czy uczelnia ma podpisaną umowę z tą właśnie uczelnią. Jest to jedyna uczelnia w Kataloni, na której jest Budownictwo. Jeżeli twoja uczelnia nie ma umowy, zawsze mozesz to zrobić sama. Nazywa się to umowa bilateralna albo coś takiego. Koordynator na pewno ci pomoze.
3. Wyjechałem na cały rok akademicki.
4. Nie bede musiał nic nadrabiać(przynajmniej taką mam nadzieje) :)
5. Na UPC.

Jeśli ktoś mysli że studiowanie Budownictwa w Barcelonie to łatwizna to od razu mówie że tak nie jest :) Nikt tutaj nie daje dobrych ocen tylko dlatego ze jestem Erasmusem. Na zajęcia uczestniczę z normalnymi hiszpańskimi studentami. Na niektórych przedmiotach jestem jedynym Erasmusem. Musze robić to co wszyscy. Jest o połowe mniej zajęc niż u nas, ale przez to ze musze wszystko sobie tłumaczyć w domu, jest cięzej i trzeba włożyć 3 x więcej wysiłku żeby coś zrozumieć.

WoBo 
dr hab. inż.

2%
 100%
 18%
Wysłany: 2013-10-20, 17:29   

Plus taki, że będziesz mieć biegły hiszpański + słownictwo budowlane :-) .

Poter 
dr hab. inż.

Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 23/49
 46%
Wysłany: 2013-10-21, 19:49   

No, na pewno jakiś język pozna :D Możne nawet nie jeden :D

abierawa
technik

0%
 100%
 22%
Wysłany: 2015-01-08, 10:33   

chciałam odnowić temat i zapytać się jak wrażenia z takiego wyjazdu ponieważ u mnie też były takie wyjazdy organizowane jednak trochę się obawiałam takich doświadczeń

tmidaj
technik

0%
 100%
 22%
Wysłany: 2015-01-08, 11:40   

kolega był w Hiszpanii i jest bardzo zadowolony był pół roku jednak zanim pojechał poświęcił pół roku na naukę języka i mówił że jakby był całkiem zielony z języka to by nie było za ciekawie ;)

Michalit
technik

0%
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2015-01-15, 10:34   

hahahaha apropo tych języków to jedni jeżdżą się czegoś nauczyć a inni na pół roku dobrej zabawy ;d

sprzedam_sanki
technik

0%
 100%
 55%
Wysłany: 2015-04-01, 15:31   

Witam,

Minęło troche czasu od kiedy wróciłem ale teraz moge na spokojnie opisać studia w Barcelonie na uczelni UPC. Pewnie znajdą się osoby, które są chętne do wyjazdu do tego pięknego miasta, także postaram się opisać wszystkie aspekty takiego wyjazdu.

Od razu napisze: JEŻELI MOŻECIE TO JEŹDZIE ! Mój Erasmus skutkował tym, że muszę teraz powtórzyć ten rok, na którym byłem ale nie żałuję ani chwili spędzonej tam. Jeżeli teraz jesteś na 2, 3 czy 4 roku Budownictwa i nie wstajesz od komputera bo projekt, bo koło, bo egzamin, bo wejściówka, bo tak :D to czas to zmienić. Ja miałem dosyć spędzania całego czasu na uczelni po 10 h w ciągu dnia i jeszcze siedzenia w nocy bo trzeba projekt zrobić.

Nie mówie, że w Barcelonie jest cukierkowo i pięknie. Tak samo spędzałem dużo czasu na naukę. Tylko że zajęć masz połowe. Około 20-25 h na tydzień. Nie ma typowych wykładów, na które zresztą mało kto chodzi. Np. robiłem konstrukcje stalowe i betonowe to zajęć było 5h w tygodniu, ale na każdych zajęciach zagadnienie np. ścinanie czy zginanie(teoria) i zadanie do obliczenia od razu, które prowadzący rozwiązuje. Jedno zadanie max dwa w 1h i następne zajęcia czy godzina to już następne zagadnienie. Jedyno to czego może brakowało to laboratorium. Tam na studiach inżynierskich nie ma praktycznie laboratorium. Na pierwszych zajęciach jest pokazane laboratorium, a potem nic.

Projekty w większości są grupowe. Czasem to jest denerwujące ponieważ jak masz 3 projekty z innymi osobami co najmniej 3 dni musisz zostawać po zajęciach. Lecz na Erasmusie te grupowe prace to + ponieważ nie jesteś sam i jeśli wykażesz zaangażowanie to grupa ci pomaga i wszyscy zaliczają.

Prowadzący pozwalali pisać projekty w języku angielskim także z tym też nie było problemu. Nie zdałem jedynie Dróg szynowych, gdzie był egzamin pisemny a zajęcia wyglądały jak typowe wykłady, czyli zero zadań(czysta teoria). Z moją znajomością hiszpańskiego nie było to dla mnie do przeskoczenia.

Wracając do czasu spędzanego na zajęcia to zajęcia trwają od 8-14 i 15-19. 14-15 to przerwa obiadowa. Z tym, ze zającia 15-19 to rzadkość. Ja miałem może raz albo dwa razy w tygodniu tak. Także od 14 dzień jest wolny i ja np. robiłem tak że zostawałem na uczelni do np. 17-18 na naukę własną i wracałem do domu "wolny".

Przedmioty jakie robiłem:
Hydraulika i Hydrologia - coś jak w Polsce + Mechanika Płynów(ze studiów magisterskich)
Drogi i Koleje - Camins i ferrocarrils
Transport - Transport
Modelowanie Numeryczne - Modelizacio Numerica
Konstrukcje Betonowe - Estructures de hormigon
Konstrukcje Stalowe - Estructures de acero
Organizacja inwestycji - PROJECTES I ORGANITZACIÓ D'EMPRESES

Jakby ktoś miał pytania dot. poszczególnych przedmiotów to piszcie.

Budownictwo w Barcelonie nie studiuje 500 osób jak w Polsce zwykło być, lecz 30-40 na roku, także kontakt z prowadzącym jest lepszy. Na konsultacjach zawsze prowadzący ma czas dla ciebie. Poza tym polecam chodzić i pytać o wszystko. Widzą, że ci zależy i jak będziesz miał problemy to pomogą tak byś zdał.

Ocenianie jest w skali 1-10. 5 to zdanie. W trakcie roku macie projekty, które dają 20-30 % oceny. Także warto od początku zbierać dobre oceny, bo potem na przykład nie trzeba zdawać najtrudniejszego egzaminu bo juz się ma 50 % oceny uzyskanej. Nie mówiąc już o egzaminie końcowym, który się pisze tylko w przypadku nie uzyskania 50% w ciągu semestru lub jeśli chcecie lepszą ocenę (..napewno chcecie... :D).

Jeśli chodzi o uczelnie to nie wygląda jak Hogwart(np. mój Gmach główny PG) lecz jest to nowoczesny modułowy budynek. 4-5 piąter w takim module i powtarzalny łączony z poprzednim. Campus Nord to bodajże 4 wydziały. Każdy wydział ma swój budynek np. A. Dodatkowo każdy rok ma swoją salę ćwiczeniową i wykładową. Także nie musisz robić wycieczek pieszych 15 minowych by znaleźć się na innym wydziale.
Zajęcia trwają pełną 1 h. Może 5 min jest przerwy i następne zajęcia. Czas zajęć jest wykorzystany do maksimum. Czas wolny to przerwa obiadowa. Jak są 2h pod rząd to zaczynają się o pełnej i kończą .55.

Każda ławka w sali ma kontakt do podłączenia laptopa. Biblioteka jest 5 piętrowa jako osoby budynek. Każdy wydział ma swoje piętro. Na każdym piętrze masz pokoje do nauki. Sale od 4 do 10 osób które można wynająć na godziny i uczyć się w grupach. Dodatkowo jest chyba ze 100 jednoosobowych stanowisk do nauki. Przeciwnie do Polski, tam studenci uczą się na uczelni, robią tam projekty, a do domów wracają by odpocząć, a nie siadać do nauki znowu.

To chyba tyle o uczelni. Jeśli ktoś te moje wypociny przeczytał i ma pytania to prosze o wiadomość na e-mail :)

Co do życia w Barcelonie to mógłbym napisać 3 x więcej. Jest to miasto tak niezwykłe, że nawet nie wiedziałbym od czego zacząć. Poprostu piękne, cudowne. Czyste niebo i słońce macie tutaj z 300 dni w roku. Naprawde codziennie patrzyłem za okno a tam "Lampa". Coś pięknego. Od razu człowiek się budzi po 4h snu i po wieczornym zwiedzaniu barów :D.

Pozdrawiam

julianowak
technik

0%
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2016-07-11, 09:59   

Ale zazdroszczę, wymiana w BCN! :)