Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Programy komputerowe do projektowania używane w praktyce
Autor Wiadomość
ASEEL
technik

Wysłany: 2014-08-04, 00:40   Programy komputerowe do projektowania używane w praktyce

Mam takie trochę niecodzienne pytanie, bo choć do prawdziwej pracy inżyniera mi jeszcze daleko, to jestem ciekaw jak wygląda w praktyce wymóg znajomości programów projektowych w pracy?
Czy wystarczy wyłącznie znajomość zwykłego AutoCADa ? Czy może jeszcze jakiegoś ACADa Architecture/Archicada czy Revita ? Bo choć te ostatnie wymienione programy są raczej dedykowane bardziej ku branży architektonicznej (przynajmniej z nazwy, choć jest wyjątek Revit Structure, ale on jest chyba do dużych projektów konstrukcyjnych) to przecież skoro w "surowym" AutoCADzie robi się projekty inżynierskie, to czemu nie wspomóc się tymi narzędziami, by to usprawnić? Ale to są moje gdybania, przemyślenia. Jestem ciekaw, jak to wygląda w praktyce ? Jakie programy są wymagane w 100% przez pracodawców/przydatne w codziennej pracy inżyniera, a jaka znajomość programów jest dodatkowym atutem/usprawnia codzienną pracę? Szczególnie interesuje mnie praktyczne podejście do Revita i AutoCADa Architecture, gdyż wymóg znajomości zwykłego AutoCADa jest raczej oczywisty…

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

ASEEL
technik

0%
 100%
 88%
Wysłany: 2014-08-08, 18:25   

W sumie może zły dział? Chodzi mi jedynie o fakt, jak teraz wyglądają realia użytkowania programów. Znam w miarę AutoCADa (powiedzmy na poziomie średniozaawansowanym) i chciałbym zainwestować czas w naukę kolejnego programu, który rozwiązuje problemy w projektowaniu w 3D za pomocą narzędzi typu ściany, schody, drzwi etc. I nie wiem czy Revit czy ACAD Architecture. Może jakieś inne narzędzia, liczę na jakaś radę - a raczej po prostu o wskazanie mi, jak wyglądają realia - jakie programy faktycznie się wykorzystuje m.in. w pracy, ale nie tylko (studia również ;) które usprawniają projektowanie/rysowanie.

wieczorrr
technik

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 5/8
 62%
Wysłany: 2014-08-12, 18:55   

w autocadzei projektow nie robisz - w nim tylko rysujesz to co wylioczysz w czyms innym w pracy w biurach bardzo przydaje sie obsluga nakladek na cada przyspieszajacych rysowanie i tu w zaleznosci od tego czym dysponuje twoje biuro - albo nakładka BIK albo program Autocad Structural Detailing jak bedziesz śmigał w tym to pozniej np BOCAD tez przydatny no i programy do liczenia Robot itd wszystko zalezy od pracodawcy czym dysponuje

ASEEL
technik

0%
 100%
 88%
Wysłany: 2014-08-14, 22:39   

No tak, chodzi mi o programy rysunkowe - Robot, czy Autodesk Structural Analysis to programy do liczenia i tej części projektowej. Co do rysunkowych AutoCADów etc. - jak wygląda sprawa z oprogramowaniem typu BIM - jakie jest ich wykorzystanie w pracy w stosunku do AutoCADa i jego nakładek czy "wspomagaczy" ?

Michalinka
technik

0%
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2018-06-22, 09:52   

nie wiem czy to na pewno będzie odpowiedź na Twoje pytanie, ale ostatnio zauważyłam że w biurach coraz popularniejsze jest oprogramowanie Allplan. Studenci mają szansę go poznać w sumie za free: https://allbim.pl/wersja-edukacyjna/.

Odpowiedz do tematu