Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Przetrwanie" na studiach.
Autor Wiadomość
Kenobi15
technik

Wysłany: 2015-01-28, 21:40   "Przetrwanie" na studiach.

Witam
Jestem w 2 kl. LO na mat-fizie, jednak zaczęły mnie nachodzić wątpliwości.
Otóż ostatnimi czasy zastanowiłem się nad swoimi metodami nauczania i stwierdziłem, że uczę się czy to matmy czy to fizy na pamięć, ponieważ ścisłym umysłem nie jestem i powiem szczerze, że mnie to męczy.
Zdawał będę matmę rozszerzoną i anglika rozszerz.
Po opiniach zdołałem stwierdzić, że na budowlance jest głównie matma, trochę mniej fizy a chemia to końcówki.
Pytanie do was czy studia da się tak wymęczyć poprzez kucie tych przedmiotów ?
Pytam się bo praca na budowie mnie interesuje zresztą na doradztwie zawodowym wyszedł mi inspektor budowalny ale mniejsza z tym.
Słyszałem o osobach, które nie mają głowy do tych ścisłych i tak wykuwają wszystko ale raczej nie o to chodzi.
Za wszelką pomoc z góry thx :)

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

WoBo 
dr hab. inż.

Poziom: 23
HP: 24/1225
 2%
MP: 585/585
 100%
EXP: 12/65
 18%
Wysłany: 2015-01-29, 09:40   

Da się wkuć na blachę :-) . W pracy z matmą na poziomie całek czy nawet pochodnych nie będziesz mieć do czynienia... No może w jakimś 1% w projektowaniu, ale jak interesuje Cię praca na budowie to się nie przejmuj.

okaokajoka
mgr inż.

Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 7/20
 35%
Wysłany: 2015-01-30, 09:13   

mechbudu ani wytrzymi nie wykujesz, nie mówiąc już o metodach numerycznych ;-)

Poter 
dr hab. inż.

Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 24/49
 48%
Wysłany: 2015-01-30, 21:24   

Dasz radę stary jeśli tylko masz mocne nerwy, zdrowie i logicznie myślisz... całą resztę i tak liźniesz tylko. Powodzenia.

Kenobi15
technik

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2015-01-31, 21:09   

No właśnie o to chodzi, żeby dać radę na tych studiach tak jak mówiłem matematyczny umysł ze mnie nie jest , więc tak jak teraz czasami mnie już trafia na tej matmie boje się czy na studiach wytrzymam :/
P.s. Bardzo dziękuję za porady :)

Poter 
dr hab. inż.

Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 24/49
 48%
Wysłany: 2015-01-31, 22:41   

Czy wytrzymam? Tego chyba nikt kolego nie wie... Ja gdy rozpoczynałem studia również nie wiedziałem. Z perspektywy swoich wszystkich doświadczeń mogę powiedzieć, że trzeba zbudować silne poczucie własnej wartości, by niezależnie od tego co inni mówią po każdej porażce podnosić się i próbować dalej (nawet jeśli kolejna próba oznacza rozpoczęcie wszystkiego od nowa). Niestety nie rodzimy się wszechwiedzący i nie chodzi mi wyłącznie o wiedzę techniczną. Mam na myśli jak radzić sobie ze stresem, niepowodzeniami, w jaki sposób uczyć się, organizować czas - a to jest największy problem już od najmłodszych lat, a na studiach osiąga swój punkt kulminacyjny. To że nie potrafisz rozwiązać zadania z trzema gwiazdkami jest naprawdę niczym w porównaniu z poradzeniem sobie ze stresem kiedy oblaniu kilku egzaminów cały misterny plan studiów wali się. Bo to zadanie zrobisz, jeśli nie dziś to za tydzień, pod warunkiem że się nie poddasz. Niestety wielu się poddaje, głównie pod presją otoczenia, które im wmawia jacy mają być i jacy nie są. A przecież jeśli ktoś nie jest dobry z matmy to nie znaczy że jest głąbem, bo być może jest dobry w rysunku - nie jesteśmy kopiowani, tylko niepowtarzalni. Nasz system edukacji wpaja nam przeświadczenie, że dostając pałę jesteśmy idiotami, których należy najlepiej zneutralizować. Podobnie jest w innych dziedzinach życia - człowiek czasami dochodzi do wniosku do błędnego wniosku i podejmuje decyzje, której nie da się odkręcić, tak jak jeden z moich znajomych. Dlatego tak ważne, jeśli nie najważniejsze, jest być świadomym własnej wartości i tego, że mając tylko jedno życie trzeba zawsze spróbować jeszcze raz ;)

Odpowiedz do tematu