Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyki do uprawnień po WIŚ
Autor Wiadomość
mariusz3636
technik

Wysłany: 2015-08-26, 15:38   Praktyki do uprawnień po WIŚ

Cześć koledzy,

Mam do Was pytanie (jeżeli ktoś zna na nie odpowiedź lub też znalazł się w podobnej sytuacji bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości). Jutro idę do Izby Inżynierów Budownictwa, ale być może dowiem się od Was wcześniej tego co chcę wiedzieć i szybciej przestanę się stresować.
Otóż jestem studentem Politechniki Krakowskiej, kierunek Budownictwo, specjalność Budownictwo Wodne i Geotechnika. Teraz pójdę na 7 ostatni semestr i w lutym następnego roku będę miał obronę pracy inżynierskiej. Podjąłem miesiąc temu pracę w formie zajmującej się budownictwem kubaturowym lądowym. Pojawiły się wątpliwości oraz spekulacje na mój temat czy ja aby napewno po takich studiach mogę podjąć pracę w nadzorze budowy budynku wielorodzinnego (i ogólnie budownictwa lądowego). Czy mogę zdawać egzamin na uprawnienia Konstrukcyjno Budowlane bez ograniczeń gdy po takich studiach pójdę i skończę studia II stopnia na Wydziale Inżynierii Lądowej na kierunku "KBI" lub "TOB". Czy będę mógł zdawać ewentualnie egzamin na uprawnienia konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń, jeżeli nie przystąpię do studiów II stopnia a uzyskam po WIŚ 3-letnią lub wyższą praktykę w firmie działającej na budownictwie lądowym kubaturowym. Generalnie chodzi o to co będę mógł robić po obronieniu tytuły Inżyniera na WIŚ i czy o co robię teraz czyli praktyka przy budownictwie lądowym liczy się mi jako praktyka zawodowa?
Pozdrawiam
Mariusz

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

Lukaszk189
technik

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2015-08-26, 17:22   

Spokojnie, możesz nazwa kierunku: budownictwo załatwia wszystko, specjalizacja nie ma znaczenia, wydział też nie, jeśli odrobiłeś praktykę studencką to po 3 roku możesz już odbywać praktykę zawodową, teraz to wygląda tak, że nie musisz brać książki praktyk ani zgłaszać się do izby, wydrukuj wzór ze strony i załatw sobie potrzebne dokumenty od kierownika.

mariusz3636
technik

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2015-08-27, 05:47   

Dzięki za odpowiedź. Chociaż dziś i tak udam się do izby zapytać jak to jest bo w rozporządzeniu na końcu w tabeli pisze, że po ukończeniu studiów pokrewnych (budownictwo hydrotechmiczne) mozna starac sie o uprawnienia tylko ograniczone co mnie w zaden sposob nie zadawala. Chyba, że chodzi o sytuację gdzie są to studia II stopnia w postaci budownictwa hydrotechnicznego. Jedno jest pewne. Nie chcę mieć do czynienia nic z budownictwem wodnym, ponieważ mnie tonie kręci i muszę pozbyć sie wszelkich wątpliwości by mieć klarowną sytuację na przyszłość. A apropo tego wzoru co jest na stronie izby do praktyk zawodowych to nie należy go opieczentować w izbie ?
Mariusz

Lukaszk189
technik

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2015-08-27, 16:57   

Pewnie można to później zrobić, mi powiedziano żeby sobie to wydrukować i przypilnować kierownika żeby mi dostarczył dokumenty potwierdzające jego członkostwo w izbie na okres przypadający praktyce.

mariusz3636
technik

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2015-08-29, 10:19   

Byłem w Izbie,
Łukaszk189 miałeś rację, specjalizacja nie ma znaczenia, ważne jest że był to kierunek "Budownictwo".
Pani zwróciła mi uwagę na to (może pomóc innym), by w umowie z firmą było napisane stanowisko typu "Inżynier budowy" lub "Asystent kierownika budowy". Ja pełnie takową funkcję, ale na umowie mam napisane "Pomoc w koordynacji prac na budowie ...". Należy to poprawić, ponieważ OKK mogła by się do tego przyczepić. Chciałem mieć na piśmie oświadczenie, które przedłożył bym prezesowi i na którym pisało by to, że nie ma żadnych przeciw wskazań do tego bym u nich pracował - ale Panie z Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie nie zgodziły się na to by takie coś wydać. Musiałem w tym celu napisać pismo do Przewodniczącego OKK i do miesiąca czasu mam dostać odpowiedź. Pisał ktoś kiedyś takie pismo i może powiedzieć ile mniej więcej czasu zajmuje im odpowiedź (czy faktycznie aż miesiąc czasu ? ).

mariusz3636
technik

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2015-09-02, 19:34   

Takie pytanie ? Czy w przypadku gdybym odbywal praktykę zawodową w więcej jak 1 firmie (np 4) - to wówczas załącznik nr 1 potrzebuję mieć wypełniony też 4x ? Nie ma obowiązku odbywania praktyki zawodowej pod patronatem tylko i wyłącznie 1 kierownika budowy i wypełniania załącznika nr 1 tylko 1 raz tak ?

Odpowiedz do tematu