Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najnowsze technologie w budowie domku
Autor Wiadomość
Sebo.PL
technik

Wysłany: 2016-08-08, 12:52   Najnowsze technologie w budowie domku

Właśnie zostałem właścicielem działki budowlanej.
Teraz, chciałbym się zorientować w trendach technologicznych, które warto wziąć pod uwagę przymierzając się do budowy.
Jako że też jestem inżynierem i wiem, że w każdej dziedzinie da się w pewnym stopniu przewidzieć (chociażby przewidywania Nistep, czy innych instytucji naukowych zajmujących się foresightem).

Dla lepszego zobrazowania o co mi chodzi podam przykład, który powinien wiele wyjaśnić:
Jeszcze niedawno można było usłyszeć o wynalazku Olgi Malinkiewicz, która zgłosiła patent na farbę przekształcającą pomalowane nią powierzchnie w ogniwa fotowoltaiczne.
Owszem, zanim puszkę tego wynalazku będziemy mogli zakupić w sklepie budowlanym minie jeszcze trochę czasu... jednak już wiemy, że za jakiś czas to nastąpi. Dlatego już teraz możemy budować domy lepiej przygotowane na tą technologię i np tak ukierować dach i pokryć go w taki sposób by przygotowanemu mieszkańcowi pozostało już tylko zakupić odpowiednią ilość puszek i wysłać ekipę, która go pomaluje.

Wiem, że to jeden przykład... Liczę jednak, że wy jako osoby bardziej siedzące w branży pewnie będziecie mogli wymienić ich o wiele więcej (ja sam przeglądając już dostępne technologie zauważyłem nie mało ciekawych, o których sam bym nie pomyślał gdy jakiś czas temu budowali się moi rodzice: np prefabrykaty keramzytowe, płyta fundamentowa, zbrojenie nieżelazne).

Oczywiście w niektórych względach nie ma co się zbyt wybijać i lepiej trzymać się ponadczasowej klasyki.
Liczę jednak, że wskarzecie mi co jest warte uwagi.

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

Kraszewski
technik

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2017-04-19, 09:13   

Nowe technologie to bardzo często oszczędność pieniędzy. Dotyczy to również ogrzewania, a trzeba wiedzieć, że to właśnie w jego przypadku koszty mogą być spore, szczególnie jeśli mamy do czynienia z ostrą zimą. Z tego właśnie powodu dobrze jest skorzystać z czegoś, co będzie zarówno skuteczne jak i ekonomiczne. System Feelco to ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, które pozwoli w bardzo krótkim czasie ogrzać nasz dom. To coś absolutnie innowacyjnego, ponieważ rozwiązanie to pojawiło się w naszym kraju dosyć niedawno. Feelco jest jednak bardzo skuteczny i przydaje się zarówno podczas zimy jak i lata, z uwagi na obecność klimatyzacji oraz wentylacji. Jeśli więc zależy nam na tym, by nasza posiadłość była nowoczesna i energooszczędna to jest to coś, co jak najbardziej należy wziąć pod uwagę.

Judi 
dr inż.

Poziom: 14
HP: 8/426
 2%
MP: 203/203
 100%
EXP: 3/33
 9%
Wysłany: 2017-04-21, 13:47   

Wiadomo że warto korzystać z takich rozwiązań. Są one skuteczne i znacząco ułatwiają życie.

Odpowiedz do tematu