Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta pracy jako inżynier
Autor Wiadomość
gosia_budownicza
technik

Wysłany: 2017-08-07, 17:24   Oferta pracy jako inżynier

Drodzy koleżanki i koledzy,

pozwoliłam sobie napisać tutaj post z zapytaniem, bo może ktoś z Was również spotkał
się z taką ofertą pracy i może się wypowiedzieć w tym temacie.
Mianowicie dostałam propozycję pracy na budowie jako inżynier, ale ja musiałabym
założyć swoją działalność gospodarczą. Pan, z którym rozmawiałam zapewniał mnie, że
to oni będą płacić za mnie ZUS... Wszystko mocno podejrzanie. Plus wynagrodzenie moje
podczas ,,okresu próbnego" to miałoby być 1500zł... Mówił, że to na początek i że jeżeli się sprawdzę to na pewno dostanę więcej..
Pozdrawiam wszystkich i liczę na konstruktywne opinie.

Gosia

Profesor Belka

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

Mat
inżynier

Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 5/14
 35%
Wysłany: 2017-08-07, 22:23   

Tl;dr: idź lepiej na kasę do Maka, zarobisz pewnie więcej i mniej się narobisz.

Tak, tak, już widzę jak przy takiej stawce będą płacić ZUS xD Zresztą nawet jeżeli to wiesz, że jeszcze musisz od tego odprowadzić podatek? Z tego 1500 zł to nie zostanie Ci wiele. Strzelam, że na terapeutę nie starczy. Terapeutę, bo skoro nie mają skrupułów żeby - jadąc na Twojej niewiedzy i braku doświadczenia - proponować takie stawki, to nie spodziewałbym się zbyt dobrych warunków pracy. Ot będziesz murzynką którą będą ostro dojeżdżać, bo mając własną działalność będziesz odpowiadać za swoją pracę => orka.
Bardziej by się opłacała dla Ciebie umowa o dzieło. Z kwotą brutto równą kwocie pracodawcy gdyby chcieli Ci dać 1500 zł na UoP, ale na to nie pójdą, cebula tak ma xD
Chciałaś konstruktywnie - pokręć się przy PiPach, skarbówkach czy innych organizacjach rządowych, które mogą narobić im smrodu i wyciągnąć od nich kary. Kasa na socjal jest mocno potrzebna, więc chętnie zainteresują się anonimowym donosem. Pracy i tak nie warto brać a dzięki temu przynajmniej pokażesz im, że są gównami i powoli przyczynisz się do poprawy sytuacji w branży.

Walger
technik

Poziom: 1
HP: 5/18
 30%
MP: 4/8
 50%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: Wczoraj 10:10   

Mając własną działalność musisz sama opłacać 500 zł ZUSU + Podatek dochodowy, i Ty im wystawiasz fakturę na swoje usługi na samym końcu więc oferta dość mocno podejrzana

Odpowiedz do tematu