Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak obecnie wygląda poziom budownictwa na AGH i PK
Autor Wiadomość
elpablo77
technik

Wysłany: 2018-07-10, 16:03   Jak obecnie wygląda poziom budownictwa na AGH i PK

Witam szukam opinii o budownictwie na PK i AGH. Chodzi mi o 1 stopień studiów, czy można wynieść tak samo dużo i czy poziom jest podobny. Dużo się mówi że PK jest lepsze ale ostatnio to AGH jest wyżej w rankingach, jak jest naprawdę z tym ? Czy nauczę się ma AGH dobrego projektowania ? Z góry dzięki za pomoc.

Profesor Belka

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 0/8
 0%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

Klinkier
mgr inż.

Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 16/16
 100%
Wysłany: 2018-07-11, 13:40   

Poziom budownictwa na uczelniach w PL jest wszędzie podobny, bo to mało innowacyjna dziedzina. Nauczą Cię dobrze co najwyżej przedmiotów konstrukcyjnych, bo z zakresu wykonawstwa czy technologii to niewiele się dzieje.

Pomijam już sam fakt studiowania tak głupiego kierunku jak budownictwo, ale działaj :)

jamaall
technik
projektant/statyk

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2018-07-11, 23:10   

Również jestem zdania, że w obecnych czasach studiowanie budownictwa jest co najmniej głupim pomysłem.

Ale jeżeli już się zdecydujesz...

Studia to mały pikuś i w zasadzie wszystko jedno gdzie.

Mówisz, że chciałbyś nauczyć się projektowania.. Myślałeś o tym gdzie będziesz pracował po studiach? Wbrew pozorom to wcale nie taka prosta sprawa. Masz jakieś znajomości? Dobra praca to w tym kraju towar deficytowy i wierz mi nie jest łatwo dostać się na stanowisko asystenta projektanta w firmie, która zapewnia przynajmniej "jakieś tam" perspektywy rozwoju.

Druga sprawa to taka, że w Polsce panuje dziwna niechęć do dzielenia się wiedzą. Na początku swojej drogi spotkasz się z wieloma wymówkami typu: "nie mam czasu" (w wersji light) albo "Ty tego nie wiesz?! To co Ty tu robisz?!" (to drugie częściej). Ja osobiście po studiach byłem zmuszony szukać pracy za granicą (nie, nie - nie przy zbieraniu jabłek tylko w biurze projektowym) i moim taka droga jest najlepsza. Ma ona jeden minus - ma swoją cenę. Ale to temat na inne rozważania.

I jeszcze raz żeby nie było - przemyśl jeszcze to budownictwo..

elpablo77
technik

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2018-07-14, 23:59   

Powiedzmy że jestem zdecydowany w 100% na budownictwo :D tylko waham się pomiędzy AGH i PK. Wiecie może jak na dyplom tych uczelni patrzą pracodawcy z okolic Krakowa ? Czy robi to dla nich sporą/jakąkolwiek różnicę ?
I czy ewentualnie z robieniem magisterki na PK po inżynierce na AGH są jakieś spore problemy ?
Z góry wielkie dzęki za pomoc :D

Klinkier
mgr inż.

0%
 100%
EXP: 16/16
 100%
Wysłany: 2018-07-16, 01:24   

Z mojej kilkuletniej praktyki wynika, że nazwa i "prestiż" uczelni nie ma żadnego znaczenia. A jeśli ma, to ma to miejsce tylko w polskich śmiesznych firemkach i to tylko dlatego, że takie widzimisię ma Pan Prezes.

Rumcajs997
inżynier

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 5/11
 45%
Wysłany: 2018-07-17, 09:55   

Wielu inżynierów budownictwa (z 95%?) zabiłoby, żeby mieć tą wiedzę, którą mamy dzisiaj, te posty i informacje na necie będąc w Twojej sytuacji, czyli przy wyborze kierunku studiów, a Ty dalej chcesz iść na budownictwo? Chcesz postawić 5 lat (przy dobrych wiatrach) swojego życia na to, że znajdziesz się w tych zadowolonych 5%? Przeczytałeś wszystkie posty na tych kilku forach budowlanych?

Wracając do Twojego pytania. Obie te uczelnie są dobre, nie będzie specjalnej różnicy w poziomie nauczania i po zderzeniu z rzeczywistością, zobaczysz, że nie ma to najmniejszej różnicy którą uczelnie wybrałeś. W PL są potrzebne dwa rodzaje pracowników (w szczególności w budownictwie): 1) Tani i wydajny robol, 2) Tani i wydajny poganiacz taniego robola. Przy takim biznesplanie większości polaczków dyrektorków i managerków nazwa i prestiż Twojej uczelni nie jest istotna.

Znowu jak już zobaczysz jak to wygląda w PL i postanowisz pojechać do jakiegoś cywilizowanego kraju, to nazwa Twojej uczelni z PL w ogóle nikomu nic nie będzie mówiła, więc znowu nie będzie to miało znaczenia. Nie myśl również, że zdobędziesz doświadczenie w UK czy Niemczech i wtedy w PL będą Cie całować po stopach. Polaczek dyrektorek-prezesik nie potrzebuje takich z "zachodu", bo tacy będą wołać kupę kasy i nie będą dawać się dymać po 12-14h dziennie. Właśnie dlatego nikt w PL nawet nie myśl o 2mln Polskich emigrantów, tylko celują w Ukrainę, Bangladesz, Filipiny itp.

Jedyna opcja to zostać wysłanym na kontrakt przez zagraniczną firmę do PL, bo wtedy to Ty jesteś szefem, ale takie oferty to się zdarzają raz na 6-12 miesięcy, więc nie postawiłbym 5 lat swojego życia w nadziei, że może się załapię. No i taki kontrakt to 2-3lata, a pozniej co tu zrobić z resztą życia? Tyrać 12h dziennie za 4000-5000zł brutto?

elpablo77
technik

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2018-07-17, 18:25   

Budownictwo głównie dlatego że mam pewien rodzinny biznesik, dlatego zależy mi na zdobyciu uprawnień, jesli miałbym pracować w tej branży "normalnie" w PL czy za granicą to na pewno powiązałbym to jakoś z zaoczną energetyką/górnictwem i dopiero wtedy szukał konkretnej roboty :D

elpablo77
technik

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2018-07-17, 18:25   

Budownictwo głównie dlatego że mam pewien rodzinny biznesik, dlatego zależy mi na zdobyciu uprawnień, jesli miałbym pracować w tej branży "normalnie" w PL czy za granicą to na pewno powiązałbym to jakoś z zaoczną energetyką/górnictwem i dopiero wtedy szukał konkretnej roboty :D

Rumcajs997
inżynier

0%
 100%
 45%
Wysłany: 2018-07-17, 19:59   

https://polwro.pl/t,opinia-o-budownictwie-na-pwr-o-branzy-absolwent-radzi,24158

Czytałeś to? Cytat: "Ja miałem znajomości, ale jak skończyłem studia firma po 15 latach działalności upadła. Pech."

To dosyć ryzykowna sprawa postawić 5 lat życia na jedną firmę, która nie ma absolutnie żadnych gwarancji, że będzie istnieć, albo da Ci to czego szukasz.

To Twoja decyzja, nikt tutaj pistoletu do głowy Ci nie przyłoży, ale zdecyduj tak, żebyś miał drogę ucieczki. Jak się wrypiesz w budownictwo, to niestety dróg ucieczki praktycznie nie ma.

Mat
mgr inż.

0%
 100%
EXP: 5/16
 31%
Wysłany: 2018-07-18, 11:45   

Droga ucieczki zawsze jest, nikt go do pracy w branży nie zmusi ;)

Nazwa uczelni i jej prestiż są przydatne głównie na imprezach, żeby robić wrażenie na obiektach do wyrwania. Wiedza jaka jest przekazywana na różnych uczelniach jest podobna a to ile wyniesiesz ze studiów zależy przede wszystkim od Ciebie.

Również, jak koledzy, uważam, że stawianie kilku lat na jedną firmę to dosyć ryzykowne zachowanie

Judi 
dr inż.

Poziom: 13
HP: 7/370
 2%
MP: 176/176
 100%
EXP: 26/30
 86%
Wysłany: 2018-07-26, 14:32   

W dzisiejszych czasach nierzadko bardziej istotne są umiejętności, a nie to kto co skończył. ;)

kubinho89
technik

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2018-07-27, 23:35   

Rumcajs,
Czytam Twoje posty. Początkowo myślę, ok gość nie lubi branży, wypalił się na budownictwie. Ale z każdym Twoim kolejnym postem widzę taki hejt i jad, że zaczynam podejrzewać, że Ty poprostu trollujesz te forum.
Wyjazd za granicę był Twoim wyborem, nikt Cię do tego nie Zmuszał. Zarobiłeś/zarabiasz konkretną kasę więc jednak coś te studia dały.

Odnośnie zarobków sportowców. Miliony ludzi przez całą swoją młodość ciężko trenują z ambicją i celem zostania profesjonalnymi sportowcami. Jednak tylko skrajnie mały promil osiąga poziom który daje im zarobki rzędu setek tysięcy złotych rocznie (jeśli mowimy o warunkach polskich) i opieke sponsorow.
Czesto bywa tak ze ludzie poswiecaja cala swoja mlodosc, kilka godzin dziennie na trening po czym w wieku 20 -20kilku lat okazuje się ze nie maja wystarczajacego poziomu zeby osiagnasc sukces na arenie chociazby krajowej albo lapie ich kontuzja ktora przekresla lata trenigow. I wtedy zostaja z reka w nocniku, bo nie maja zadnego wyksztalcenia, jezyka, umiejetnosci, poniewaz caly swoj dotychczsowy czas poswiecili na trening.

Rumcajs997
inżynier

0%
 100%
 45%
Wysłany: 2018-07-29, 14:10   

kubinho89 napisał/a:
Rumcajs,
Czytam Twoje posty. Początkowo myślę, ok gość nie lubi branży, wypalił się na budownictwie. Ale z każdym Twoim kolejnym postem widzę taki hejt i jad, że zaczynam podejrzewać, że Ty poprostu trollujesz te forum.
Wyjazd za granicę był Twoim wyborem, nikt Cię do tego nie Zmuszał. Zarobiłeś/zarabiasz konkretną kasę więc jednak coś te studia dały.

Odnośnie zarobków sportowców. Miliony ludzi przez całą swoją młodość ciężko trenują z ambicją i celem zostania profesjonalnymi sportowcami. Jednak tylko skrajnie mały promil osiąga poziom który daje im zarobki rzędu setek tysięcy złotych rocznie (jeśli mowimy o warunkach polskich) i opieke sponsorow.
Czesto bywa tak ze ludzie poswiecaja cala swoja mlodosc, kilka godzin dziennie na trening po czym w wieku 20 -20kilku lat okazuje się ze nie maja wystarczajacego poziomu zeby osiagnasc sukces na arenie chociazby krajowej albo lapie ich kontuzja ktora przekresla lata trenigow. I wtedy zostaja z reka w nocniku, bo nie maja zadnego wyksztalcenia, jezyka, umiejetnosci, poniewaz caly swoj dotychczsowy czas poswiecili na trening.

To chyba nie tylko moje posty, tylko 95% postów na tym forum, na konstruktorbudowlany, na polwro i pod każdym artykułem na portalach informacyjnych, gdzie budowlańcy są tak bardzo poszukiwani i takim złotem ich obsypują wszystkie firmy, a komentarze zdają się mówić co innego. Ja po prostu co najwyżej piszę nieco ostrzej i mniej dyplomatycznie. Jad? Jak najbardziej pluję jadem, bo łyknąłem te brednie i kłamstwa na temat budownictwa lata temu i straciłem 5 lat swojego życia, których już nikt mi nie zwróci. A zmiana branży z tym dyplomem, to na prawdę nie jest miła i prosta sprawa.

Mój kumpel Polak po maturze, ktorego uczyłem na budowie i który w krótkim czasie zarabiał wiecej ode mnie w UK, jest przykładem, że ten dyplom nie nadaje się nawet do podtarcia dupy (bo ma twardą okładkę i śliski papier). W PL ten dyplom da Ci zarobki kasjera w Lidlu (w przeliczeniu na godzinę), a w UK i krajach anglosaskich dyplomy ich g... obchodzą, czego mój kumpel jest idealnym przykładem. Wiec co mi dał ten dyplom, jak bez niego bym w UK miał taką samą kasę? Może ktoś spróbuje powiedzieć, że wykorzystałem na budowie wiedzę zdobytą na studiach? :lol:

To prawda, że niewielu sportowców będzie robiło kase. Dokładnie tak samo, jak promil inzynierów budownictwa będzie robiło kasę. Różnica jest taka, że tutaj poświecasz bezpowrotnie 5 lat swojego życia i nawet jak znajdziesz się w tym promilu, to nie są to porażające pieniądze, a sport często się uprawia w wolnym czasie, a dopiero później, jak już przechodzisz na zawodowstwo, robisz to na codzień i masz perspektywę i przynajmniej szansę na na prawdę coś dużego.

Takie nazwiska jak Lewandowski, Neymar, Ronaldo zna każdy i ja nie mówie o takim kalibrze. Ale kuknijmy na Polską ligę, czy ktokolwiek zna pierwszy lepszy przykład jak Abzał Biejsiebiekow? Zarabiał 20700 zł/netto na miesiąc w Koronie Kielce. A może Piotr Celeban? 53000 zł/netto na miesiąc. Może Vadisa Odjidji-Ofoe ? 600.000E/rocznie. I to jest Polska Liga, która jest jedną z biedniejszych w Europie. Tak więc moje dziecko na pewno nie wyląduje na budownictwie, ale na boisko dla tramkarzy będę je osobiście woził, kiedy tylko sobie zażyczy. Nie ma gwarancji czy wyjdzie, nigdy nigdzie nie ma. Ale jak wyjdzie, to się będzie mogł śmiać z takich frajerów jak ja.

Zresztą takie teksty jak to "nie wyjdzie", albo że promil zarabia itp. itd. to ja osobiście słyszałem przy swoim wyjeździe do UK od każdego. Teksty: "Już nie jeden miał takie plany", "Hehehehe, kolejny co wysoko mierzy", słyszałem od wszystkich najbliższych. A teraz przynajmniej mieli odwagę podejść i powiedzieć, że to ja miałem rację.

X51 
inżynier

0%
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2018-07-29, 20:31   

Dokładnie Rumcajs997, po co to piszesz? Po co siejesz jad i trollujesz?
Jest w internecie wiele pozytywnych artykułów typu ,,pracy dla inżyniera budownictwa nie zabraknie", daj im tego posłuchać, niech sobie idą

Rumcajs997
inżynier

0%
 100%
 45%
Wysłany: 2018-07-29, 21:12   

X51 napisał/a:
Dokładnie Rumcajs997, po co to piszesz? Po co siejesz jad i trollujesz?
Jest w internecie wiele pozytywnych artykułów typu ,,pracy dla inżyniera budownictwa nie zabraknie", daj im tego posłuchać, niech sobie idą

Głupi ja ;)

Odpowiedz do tematu