Forum Studentów Budownictwa Strona Główna Forum Studentów Budownictwa
Forum zrzeszające studentów budownictwa i studentów inżynierii środowiska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Style w architekturze.
Autor Wiadomość
Alek.K
dr inż.

Wysłany: 2011-04-09, 11:24   Style w architekturze.

Style w architekturze - taki temat zakładam, bo to ciekawy temat i warto go poruszyć.
Chciałbym, abyście się w tym temacie wypowiadali o swoich ulubionych stylach architektonicznych, fascynacjach na budowlami, budynkami, obiektami, podając jakiś przykład, zdjęcie, lokalizacje obiektu, który warto zwiedzić/zobaczyć.
Zapraszam.
p.s
Nie muszą to być budowle zagraniczne, wielkie, okazałe etc, mogą to być nasze, rodzime, krajowe budynki.

Profesor Belka 

Poziom: 16
HP: 5/556
 1%
MP: 265/265
 100%
EXP: 23/39
 58%
Wysłany:    Hosting kosztuje :)

Ze swojej strony możemy polecić :-):

WoBo 
dr hab. inż.

Poziom: 23
HP: 12/1225
 1%
MP: 585/585
 100%
EXP: 12/65
 18%
Wysłany: 2011-04-10, 12:53   

Mi osobiście podoba się architektura monumentalna. Niespełnione aspiracje ZSRR i budowle antyczne :). Dam zaraz parę przykładów

WoBo 
dr hab. inż.

1%
 100%
 18%
Wysłany: 2011-04-10, 12:59   

Alek.K 
dr inż.

1%
 100%
 58%
Wysłany: 2011-04-10, 13:25   

Ładne.
Mnie osobiście podoba się (oczywiście oprócz stylu gotyckiego) styl art deco (w którym najczęściej projektuję - domy jednorodzinne, wielorodzinne czy choćby ostatnio hotel - Hiszpania czy centrum handlowe - Niemcy).
Kilka zdjęć poniżej:
P.s
chyba cos się niektóre zdjęcia źle wgrały, ale po naciśnięciu na nie będzie ok :)

6.JPG
Plik ściągnięto 14964 raz(y) 25,16 KB

10.JPG
Plik ściągnięto 855 raz(y) 39,2 KB

9.JPG
Plik ściągnięto 842 raz(y) 24,93 KB

8.JPG
Plik ściągnięto 810 raz(y) 42,88 KB

5.JPG
Plik ściągnięto 834 raz(y) 41,1 KB

4.JPG
Plik ściągnięto 835 raz(y) 45,19 KB

3.JPG
Plik ściągnięto 783 raz(y) 54,67 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 815 raz(y) 74,22 KB

1.JPG
Plik ściągnięto 801 raz(y) 43,19 KB

WoBo 
dr hab. inż.

1%
 100%
 18%
Wysłany: 2011-04-10, 15:33   

Możesz też dawać odnośniki z innych stron- po prawej masz taki przycisk IMG, tam dodajesz odnosnik do zdjecia :)

stan
inżynier
inżynier budownictwa

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2011-04-11, 00:41   

Alek.K napisał/a:
Ładne.
Mnie osobiście podoba się (oczywiście oprócz stylu gotyckiego) styl art deco (w którym najczęściej projektuję - domy jednorodzinne, wielorodzinne czy choćby ostatnio hotel - Hiszpania czy centrum handlowe - Niemcy).
Kilka zdjęć poniżej:
P.s
chyba cos się niektóre zdjęcia źle wgrały, ale po naciśnięciu na nie będzie ok :)

Alek - czyli jednak zajmujesz się projektowaniem architektury ... ?

Alek.K 
dr inż.

1%
 100%
 58%
Wysłany: 2011-04-11, 17:48   

Stan, właściwe pytanie byłoby w stylu czego nie projektowałem lub czego nie projektuję.
Odkąd skończyłem technikum budowlane, byłem nauczony projektować całosć - czyli architekturę, budownictwo, instalacje sanitarne (proste, do domków jednorodzinnych) i co nieco z instalacji elektrycznych (też dawałem i daję sobie radę jeśli zachodzi potrzeba). Generalnie, po skończeniu konstrukcji budowlanych i kilku podyplomowych (rozwiniecie konstrukcji - większe drążenie itp) zajęłem sie z wiadomych przyczyn konstrukcjami budowlanymi (i innej maści konstrukcjami - to tak z zainteresowania) oraz kontynuowałem architekturę (czyli robienie wizualizacji np. do konkursów, do projektów etc, elewacje, rzuty - przecież to nic trudnego, koncepcje, zacienianie, mapki etc). Generalnie od kilku lat - chyba od 3-4 w Polsce nie zajmuję się architekturą (jedynie np. robię szybki szkic dla kolegi architekta uprawnionego, który pracuje u mnie w biurze - ma on swoich stażystów, a ja swoich i on kończy robiac z tego rysunki - rzuty, elewacje etc. bądź sam coś robi z architektury), za to w przypadku duzych, wartosciowych projektów za granicą siadam i robie np. koncepcję czy wizualizacje - czyli bawię się w architekta (nie szedłem na studia architektoniczne tylko z takiego powodu, że nie miały one dla mnie większej wartości i były stratą czasu - nic konkretnego nie uczyły (no chyba, że tzw. kreski czy poczucia stylu - a z tym jak wiadomo, wielu ludzi kończy architekturę i ma kłopoty, więc uznałem, że to co ja z architektury wiem i potrafię w zupełności mi wystarczy - i wystarcza a dekoratorem czy stylistą nie miałem ochoty zostać :)

Wojtek3333 
technik
Inkwizytor

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2011-04-27, 10:27   

Taki osobisty ulubiony styl to kolonialny :)

Takie osobiste zboczenie do kamienia i drzewa :P

Alek.K 
dr inż.

1%
 100%
 58%
Wysłany: 2011-05-06, 12:17   

Styl "kolonialny" to bardzo ciekawy styl (czuje się "ducha" epoki wewnatrz budynku i samo przebywanie w takim obiekcie - szczególnie w zamieszkałym sprawia człowiekowi radosć i jednocześnie wewnętrzny spokój ducha), mam z nim czasem do czynienia na wyspach hiszpańskich - np. Palma de Mallorca (wyspy Balearów) czy w Minorce - propozycje remontu, czasem sobie oglądam nadesłane zdjęcia takich budynków a ostatnio byłem w kilku takich "willach" pooglądać co i jak. Styl "kolonialny" też ma swój podział, poza tym inaczej jest on przedstawiany w różnych częściach świata np. Ameryka, Kuba, Australia, czy dawne kolonie Anglii, Francji. Bardzo ciekawe są też meble i inne przedmioty codziennego użytku.

Alek.K 
dr inż.

1%
 100%
 58%
Wysłany: 2011-05-11, 16:12   

tu taką małą ciekawostkę wrzucam - wieżowce na palaży :)
kurdę rano siedzę sobie albo na balkonie do 10tej i piję kawę i czytam gazety albo idę z kocem pod blok a potem jadę do "pracy" :) wieczorem idę na imprezkę albo na trening - polecam - capoeira, fajna sprawa :)

alek.1.jpg
Plik ściągnięto 781 raz(y) 120,05 KB

Alek.K 
dr inż.

1%
 100%
 58%
Wysłany: 2011-05-11, 16:17   

a tu jeszce jedna ciekawostka :)
tam dalej - z mojego blakonu widok, coś się buduje - też wieżowiec - zresztą wokół pełno wieżowców :)
p.s
u nas w Polsce budowa wieżowca w obojętnie jakim mieście to temat na "skalę krajową" :) hahahahaha
p.s 2
znowu zdjęcie mi "pogięło" :(

alek.JPG
Plik ściągnięto 800 raz(y) 68,79 KB

Alek.K 
dr inż.

1%
 100%
 58%
Wysłany: 2011-06-05, 12:27   

kilka aktualnych zdjęć wrzucam :)

takie trochę zadupie, ale widoczki fajne.

p.s
jesteście młodzi, powinniście kończyć studia, jechać za granicę, robić staż, pracować (choćby na budowach jako pomocnik), uczyć się nowych technologii, obserwować co się na zachodzie dzieje w budownictwie, dorobić grosza, wrócić (nikogo nie prosić się o jałmużnę i o staż do uprawnień), zdawać spokojnie egzaminy i decydować wtedy co robić dalej (czy zostać czy wracać). zrozumiecie to dopiero po czasie a wtedy możecie żałować. życie jest za krótkie. trzeba brać je za rogi i do przodu!

3.JPG
Plik ściągnięto 808 raz(y) 26,21 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 777 raz(y) 36,76 KB

1.JPG
Plik ściągnięto 769 raz(y) 31,83 KB

aeon77
mgr inż.

Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 1/30
 3%
Wysłany: 2011-06-05, 17:06   

A ja od jakiegos czasu jestem zafascynowany budynkami / budowlami powstającymi w Sewilli czy Valencji. Skomplikowana architektura mostów, oceanariów to coś przy czymś chyba każdy by chciał pracować :)

Alku - możesz wypowiedzieć się na temat pracy w krajach takich jak Rumunia, Węgry czy Czechy, a dodatkowo Kanada? Czy powiedzmy jako inżynier z 2 letnim doświadczeniem jest szansa, aby tam skierować swoje kroki ? :)

Alek.K 
dr inż.

1%
 100%
 58%
Wysłany: 2011-06-06, 16:12   

"...Rumunia, Węgry czy Czechy, a dodatkowo Kanada?.."
co do Rumunii czy Wegier niestety się nie wypowiem, bo nie maiłem okazji tam pracować.
co prawda, współpracowałem na kilku budowach (jako pracownik fizyczny) w Niemczech i Czechach z Węgrami i moge powiedzieć, ze są to bardzo pracowici ludzie (nie powiem tak o wszystkich, ale o tych co byli na budowie).
co do Czechów, współpracuję od bardzo, bardzo dawna z kolegą.
jest inzynierem budowlanym i jest +/- w moim wieku.
co do pracy w Czechach, chwalę sobię pracę jak i na budowie tak i w biurze projektów.
pracy na budowie mozna się od Czechów uczyć, oczywiście trafiają się i tacy, co trochę lawirują (tu papierosik, tam jakaś przerwa albo sobie gdzieś pójdzie etc) ale takich ludzi jest mało. co do biura projektów, jeśli jesteś konstruktorem to jak najbardziej polecam wyjazd do takiej pracy. panuje tam jeszcze coś w rodzaju komuny, inżynierzy są bardzo szanowani, a jeśli chodzi o pracę w biurze bardzo dużo rzeczy Cię nauczą - obliczenia, różnego rodzaju kruczki i chwyty w konstrukcjach etc - większość z nich to inżynierzy (magistrzy inżynierzy to wg. nich ludzie przeuczeni i są kojarzeni jako učitelé czyli nauczyciele (tacy szkolni nauczyciele), podobnie jest w Kanadzie. Są to tylko inżynierzy, ale za to bardzo dobrzy inżynierzy - akurat współpracowałem przy projektach ze stali - przemysł chemiczny (hale, estakady, ciagi taśmociągowe - całe kilometry, różnego rodzaju konstrukcje skratowane - w 3d, zbiorniki ciśnieniowe itp). Polecam wyjazd do Czech - w miarę blisko, dość dobre zarobki (ja miałem pokój z kuchnią i łazienką w takim dużym bloku, na całym piętrze mieszkali różni inżynierzy z biura projektowego zakładowego, czesi, ruscy, węgrzy, niemcy, polacy a nawet grecy. noclegi oczywiscie zakład fundował, tak samo obiady, śniadania i kolacje - bardzo dobre zresztą i mile to wspominam), do tego nigdy nie spóźnili się z wypłatą a na zakończenie dostałem premię - dość sporą, koszyk ze słodyczami i list - taki gratulacyjny za dobrą pracę, postawę i terminowość (Czesi kultywują takie rzeczy). Co do Kanady - nie byłem, ale współpracowałem na kilku budowach jako inspektor z inspektorem budowlanym, który miał około 56lat i od dwóch lat mieszka spowrotem w kraju (przedtem mieszkał w Ottawie - Kanada, po ukończeniu studiów wyjechał z kraju). Generalnie sobie chwalił, bardzo dużo opowiadał o pracy, metodach pracy (pracował najpierw na budowie z 10lat potem w biurze projektów), o stosowanych materiałach (niektóre materiały stosowano w Kanadzie w latach koniec 70 początek 80 a w naszym kraju dopiero teraz je stosują - tak samo różne rozwiazania). Bardzo, bardzo dużo opowiadał - o budowie dróg, tuneli, domów wielorodzinnych, wieżowcach (musiałbym bardzo dłuuugo pisać na ten temat). Gość wrócił do kraju i uzyskał nasze uprawnienia ale zupełnie nie potrafi znaleźć się w naszym budowinictwie (starsznie narzeka, że wiele rzeczy się marnuje, wiele technologi jest z ery kamienia łupanego, nawet siatki do łączenia regipsów mówił że są z innego materiału - włókna, które nie pozwala pękać na łączeniach itp). Kanada jest trochę za daleko, choć wielu ludzi wyjeżdża z Polski i tam zyje, oczywiście język, przetłumaczyć dyplomy, dobrze by było wziąć list referencyjny po ang. z poprzedniej pracy itp. Musiałbyś przejść (prawdopodobnie) przez egzamin (nostryfikacja dyplomu). Kiedyś miałem okazje wyjechać ale nie pojechałem. Nasz zawód jest tam poszukiwany (jesteśmy na ich liscie zawodów poszukiwanych - tak jak w Australii, gdzie wyjechało sporo moich kolegów budowlańców) a Polski inżynier ceniony.
Pozdrawiam.

Rasta
inżynier
Waszka G

Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 7/14
 50%
Wysłany: 2011-06-11, 08:17