Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Budownictwo Po Angielsku
       
Budownictwo Po Angielsku

Dział sponsorowany przez najlepszy słownik polsko - angielski pojęć budowlanych:Wytrzymałość materiałów - słownik pojęć z ilustracjami Utwórz PDF Drukuj

 Dzisiaj prezentujemy Wam słownik ilustrowany podstawowych pojęć z wytrzymałości materiałów. Za udostępnienie materiałów dziękujemy Panu Doktorowi Januszowi Dębińskiemu z Politechniki Poznańskiej.

 

Enjoy!

 
GliwiceRadio Toweras the world's tallest structure built of wood Utwórz PDF Drukuj
 The radio tower located in Gliwice is a remarkable phenomenon. Built in 1935, it was one of many other wooden broadcasting towers in Poland; however, these days, it is by no means unique. Not only does it function as one of the most characteristic buildings in Upper Silesia, but it is also a masterpiece of wood engineering.
 
Budownictwo po angielsku - Foundations / fundamenty Utwórz PDF Drukuj

 Angielski w budownictwie od dzisiaj zmienia trochę swój styl. Mamy nadzieję, że na lepsze!

Sprawdź nową wersję- dzisiaj foundations czyli fundamenty.

A foundation is a structure that transfers loads to the earth. Foundations are generally broken into two categories: shallow foundations and deep foundations

 
Budownictwo po Angielsku - grunty, skałki Utwórz PDF Drukuj

 Parę słówek dotyczących skorupy ziemskiej ( the Earth's Crust) i gleb (soils).

 
Najpopularniejsze czasopisma po angielsku dotyczące inżynierii lądowej Utwórz PDF Drukuj
Przygotowaliśmy dla Was listę z odnośnikami do najpopularniejszym czasopism dotyczących budownictwa, inżynierii lądowej (i nie tylko lądowej) na świecie. Nie tłumaczymy opisów, bo skoro ktoś chce czytać anglojęzyczne czasopismo to zakładamy, że potrafi przeczytać to co poniżej :-).
 
Budownictwo polsko-angielskie. Cz.3:Wytrzymałość materiałów Utwórz PDF Drukuj
 Kolejna odsłona naszego małego słownika. Dzisiaj zajmiemy się tłumaczeniem pojęć wykorzystywanych w przedmiocie wytrzymałości materiałów.
 
Budownictwo polsko-angielskie. Cz.2: Matematyka Utwórz PDF Drukuj

 Przyszedł czas na drugą część Budownictwa polsko-angielskiego. Prawdę mówiąc ta część powinna być pierwsza, nie można w końcu mówić o budownictwie nie stosując języka matematyki. Na wstępie zachęcamy wszystkich czytelników do przysyłania nam propozycji jaki temat do tłumaczenia powinien być następnym. Konstrukcje, mechanika budowli, fizyka, drogi? Wszystko zależy od Was. Miłej nauki.

 
Budownictwo polsko-angielskie. Cz.1: Mosty Utwórz PDF Drukuj
 Zainspirowani pomysłem(prośbą) jednego z naszych Czytelników postanowiliśmy stworzyć mini-słownik wyrażeń budowlanych, które być może przydadzą Wam się w przyszłej karierze zawodowej. Nie ulega żadnym wątpliwością, że język angielski stał się wymagany od inżynierów, a większości Was nęka na studiach w równym stopniu co mechanika. W pierwszym odcinku cyklu na celownik pójdą mosty i wszystko co z nimi związane. Przy okazji zachęcamy innych czytelników do podsyłania nam pomysłów na artykuły. Miłej nauki! :-)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama