Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Budownictwo Po Niemiecku
       
Budownictwo Po Niemiecku


Sprengung der Sinntalbrücke - budownictwo po niemiecku Utwórz PDF Drukuj

 22 czerwca br. wysadzono długą na 770 metrów estakadę. 11 tysięcy ton betonu i stali zawaliło się według planu. Zapraszam do przeczytania artykułu oraz obejrzenia krótkiego reportażu z przygotowań. Film zamieszczam dwa razy, raz z niemieckimi, raz z polskimi napisami, aby każdy zainteresowany mógł go obejrzeć. :)

Polecam także zajrzeć pod link źródłowy i obejrzeć jeszcze jeden ciekawy film z samego wysadzania mostu oraz kilka zdjęć.

 
Santiago Calatrava: Bahnhof Ličge-Guillemins - budownictwo po niemiecku Utwórz PDF Drukuj

 Dzisiaj krótki artykuł, a co za tym idzie - łatwy. Warto poczytać więcej o przedstawionej konstrukcji jak i o konstruktorze. Polecam również otworzyć link źródłowy i obejrzeć krótki filmik, który pozwoli w pełni uchwycić piękno dworca w Liège.

 
Bruder-Klaus-Feldkapelle - budownictwo po niemiecku Utwórz PDF Drukuj
Nach oben offenDo formowania betonu można użyć nie tylko konwencjonalnego rozwiązania. Do budowy opisanej kapliczki zastosowano dosyć niekonwencjonalne rozwiązanie - dotyczące zarówno samego deskowania jak i jego demontażu. ;)
 
Fotobeton - Budownictwo po Niemiecku Utwórz PDF Drukuj

 W jaki sposób nanieść dowolny obraz na betonową fasadę? Jaki efekt można osiągnąć grą jasnych i ciemnych punktów? Jakie metody służą ich uzyskaniu?

Przeczytamy o tym dzisiaj w kolejnym tekście z serii Budownictwo po Niemiecku. Dla ułatwienia wyróżnione wyrazy zostały przetłumaczone. Viel Spaß! :)

 
Textilien statt Stahl - tekstyla zamiast stali, budownictwo po niemiecku Utwórz PDF Drukuj
Jawohl! Wracam y z serią niemieckiego w budownictwie. Dzisiaj pierwszy z tekstów po długiej przerwie - o betonie zbrojonym włóknami zamiast stali. Kolejne, będą cyklicznie pojawiać się u nas w niedużych odstępach czasowych. Pamiętajcie, ze Niemcy to ponad milion wakatów i nikt nie wie co każdego z nas może spotkać w przyszłości :-).
 
Berlins neuer Hauptbahnhof- nowy Dworzec Główny w Berlinie Utwórz PDF Drukuj
 Berlin hatte nie einen Hauptbahnhof. Seit dem 19. Jh. liefen die Gleise aus den verschiedenen Himmelsrichtungen auf das Stadtzentrum zu, doch die Züge fanden keine gemeinsame Mitte. Das musste sich ändern. Der Bahnhof Zoo wird nur doch für den innerstädtischen Verkehr gebraucht werden. Die Fernzüge werden also nicht mehr am ZOO halten, sondern durchfahren, bis zum „Berliner Hauptbahnhof”, dem Palast aus Glas und Stahl.
 
Teatr Narodowy w Pekinie- budownictwo po niemiecku Utwórz PDF Drukuj

Witamy w naszym nowym dziale!  Ze względu na duże zainteresowanie, zapotrzebowanie i otwarcie granic ruszamy z działem 'budownictwo po niemiecku'. Mamy nadzieję, że polubicie artykuły z tej serii, a co najważniejsze- przydadzą się one Wam :-).

 

Dzisiaj pierwszy temat- Teatr Narodowy w Pekinie, który został zaprojektowany przez Paula Andreu, słynnego francuskiego architekta.

 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama