Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow FEM-Design
       
FEM-Design

Tutoriale przygotowane przez Iwonę Budny ze StrusoftEksport modelu z Autodesk Revit do FEM-Design Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
26.08.2013.

StruSoft stworzył zupełnie nową nakładkę na program Revit, która pozwala na eksport modelu analitycznego do FEM-Design. Nowa nakładka oparta na pliku typu .struxml pozwala na eksport większej ilości elementów oraz właściwości w stosunku do poprzedniej wersji. Ponadto, stworzono bardziej przejrzysty mapping elementów i materiałów, a także system ostrzeżeń o ewentualnych błędach w modelu.


Krótki film instruktażowy:
 
Prezentacja programu FEM-Design w języku polskim Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
26.08.2013.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją programu FEM-Design w j. polskim: Podstawy modelowania, analizy oraz wymiarowania w programie FEM-Design.
 
Projekt hali drewnianej w programie FEM-Design Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
20.03.2013.
Program FEM-Design jest jednym z najbardziej przyjaznych użytkownikowi programów do analizy oraz projektowania złożonych konstrukcji. Najczęściej jest on używany w celu wymiarowania elementów stalowych oraz betonowych. Natomiast w najnowszym artykule w sposób bardzo ogólny opisano przykład analizy oraz wymiarowania konstrukcji drewnianej. Szczególna uwaga została zwrócona na wszelkie funkcje ułatwiające modelowanie konstrukcji halowych z elementów drewnianych.
 
FEM-Design Tutorial: Definicja długości wyboczeniowej Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
04.02.2013.
W poniższym tutorialu wyjaśnimy w jaki sposób ustawić długości wyboczenia. Rozpatrywana konstrukcja złożona jest ze słupów, belek oraz cienkiej stabilizacyjnej blachy stalowej. Konstrukcja obciążona jest liniowo na belkach oraz powierzchniowo na płycie. Stworzono 2 kombinacje obciążeń.
 
Definicja widoku konstrukcji - FEM Design tutorial Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
07.12.2012.
W FEM-Design istnieje wiele funkcji pozwalających na szybką definicję pożądanego przez nas widoku konstrukcji. Oto kilka z nich zademonstrowanych na przykładzie budynku, w którym zdefiniowano system pięter oraz osie w obu kierunkach.

 
Podstawowy kurs obsługi programu FEM-Design Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
03.12.2012.
 Zapraszamy do zapoznania się z materiałem podstawowego kursu obsługi programu FEM-Design. Materiał kursu wykonany jest w module FEM-Design Plate. 

FEM-Design Plate jest modułem stworzonym do obliczeń płyt, tarcz oraz innych dwuwymiarowych konstrukcji. To samo ćwiczenie może być również wykonane w programie  FEM-Design 3D Structure. Jedyna różnica będzie w modelowaniu konstrukcji wsporczej słupów i ścian. W programie  FEM-Design Plate ściany oraz słupy mimo, iż mają zadane przekrój oraz grubość, traktowane są jedynie jako podpory o sztywności wyliczonej przez program na podstawie geometrii. W programie FEM-Design 3D Structure słupy oraz ściany definiuje się jako osobne elementy, niezależne od podpór.
 
FEM-Design tutorial - automatyczne kombinacje obciążeń Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
15.11.2012.
W FEM-Design istnieją dwa sposoby definicji kombinacji obciążeń: definicja manualna (Load combinations) oraz automatyczna (Load groups). W tym poście skupimy się na grupach obciążeń, które umożliwiają stworzenie automatycznych kombinacji obciążeń.


 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama