Wspierają:

     

 

 

 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Ostatnie Komentarze

Główna
       
wyKOMBinuj mOst 2016 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
16.04.2016.
 W dniach 4-6 maja po raz kolejny odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski „wyKOMBinuj mOst 2016” organizowany przez Koło Naukowe Mechaniki Budowli KOMBO z Politechniki Gdańskiej. Jest to już IX edycja wydarzenia, które na przestrzeni lat zyskało renomę i prestiż w całej Polsce. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów kierunków technicznych, osób ze środowiska naukowego oraz największe firmy budowlane w kraju, które wspierają inicjatywę.

Uczestnicy zmierzą się z zadaniem projektowym polegającym na wykonaniu metrowego przęsła mostowego z arkuszy papieru i kleju. Celem jest uzyskanie najlepszego stosunku wytrzymałości mostu do jego masy. To na pozór proste zadanie wymaga od uczestników mnóstwo wyobraźni, kreatywności połączonej z wiedzą techniczną, zaś rozstrzygnięcia końcowe są spektakularne i zaskakujące- nośności zwycięskich konstrukcji przekraczają 300kg! Drugi dzień wydarzenia to zorganizowana przez KOMBO konferencja naukowa, podczas której zostaną wygłoszone referaty o tematyce związanej z szeroko pojętym budownictwem i projektowaniem konstrukcji. Ostatniego dnia odbędzie się oficjalne obciążanie mostów w celu wyłonienia najlepszych konstrukcji.

Konkurs ma na celu kształtowanie zdolności projektowo-analitycznych i rozwijanie umiejętności kierowania projektem w ograniczonych warunkach oraz pod presją czasu. Udział w Konkursie jest znakomitym doświadczeniem, które z pewnością będzie przydatne w przyszłej praktyce zawodowej.

Fanpage Koła Naukowego KoMBo- https://www.facebook.com/komboPG/?fref=ts

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Partnerzy:

 praca budownictwo

Ankieta

Jakie szkolenia najbardziej Cię interesują? (2016)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama