Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Ciekawe Filmy arrow Dom na wodzie
       
Dom na wodzie Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
06.06.2010.
 Przeglądając internet można natrafić na fascynujące rzeczy. Nie miałem nawet pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak dom na wodzie. Może mało się interesuję, a może technologia ta dopiero wchodzi w życie. Na pewno warto zaznajomić się z tematem.

 

 

Domy na wodzie

Życie na wodzie pobudza wyobraźnię i fascynuje ludzi...

Możliwość zmiany krajobrazu za oknem w dowolnym momencie wyobraźnię tę podsyca. Powszechna dostępność odpowiednich materiałów budowlanych i nieograniczone możliwości nowoczesnej architektury pozwalają odkrywać wodę jako przestrzeń mieszkalną, lub przestrzeń przeznaczoną pod działalność biznesową.

Pływający dom to nowy, realny tryb życia. Można go również używać jako apartament pod wynajem, event, kawiarnię, restaurację, mobilną marinę. Perspektywa realizacji powyższych możliwości już dziś jest w zasięgu ręki przeciętnego pod względem zamożności inwestora. Koszt budowy pływającego domu jest porównywalny do kosztów tradycyjnego budownictwa lądowego, lecz pomniejszony o koszt zakupu działki, projektu architektonicznego, niezbędnych zezwoleń, doprowadzenia mediów.

Domy na wodzie Aquarius posadzone są na pontonie siatkowobetonowym, bezobsługowym o wymiarach 12,4m x 12,4m o konstrukcji zamkniętej, w 100% wypełnionej styropianem.

Aquarius200 jest obiektem całkowicie autonomicznym tj. niezależnym od mediów zewnętrznych. Posiada własne źródło energii elektrycznej - agregat prądotwórczy 10KW-diesel oraz dodatkowo generator wiatrowy.
Centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową zapewnia dwufunkcyjny piec zasilany olejem opałowym wraz ze zbiornikiem opału.

Ponadto Aquarius200 wyposażony jest w zbiornik czystej wody - 1500L i pompę wody zaburtowej, zbiornik fekaliów 1500L i macerator oraz pompę odsysająca.

Kompletnie wyposażona kuchnia - szafki, zlew, kuchenka mikrofalowa, zmywarka, lodówko-zamrażarka, kuchnia gazowa.

Łazienka z w.c. umywalką, kabiną prysznicową.

Komunikację pinową zapewniają schody spiralne wykonane ze stali nierdzewnej i drewna szlachetnego.

Stolarka okienna PCV 5-komorowe, okleinowane. Szyby - antisol, podwójne.

Posadzki z żywic epoksydowych najwyższego gatunku, lub terrakoty.

Konstrukcja dachu i ścian zewnętrznych - sandwich 30cm grubości (siatkobeton, styropian, siatkobeton).

Elewacja - tynk akrylowy oraz elementy ozdobne z terrakoty.

Tarasy - wyposażone w bariery wykonane ze stali nierdzewnej.

Cena od 200.000€

 

Nie to nie jest kryptoreklama :-). Wstawiamy jako ciekawostkę. Stronę producenta znajdziecie tutaj - tam więcej fotek i info.

Pozwolę sobie zacytować tylko jednego z komentujących film na youtube - po co się męczyć z takim czymś lepszy normalny dom nad wodą, a przy pomoście jachcik do pływania.

 

Może i fakt :-). Co więcej nie widzę takiego domu w naszym, polskim klimacie :-).

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama