Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Ciekawe Filmy arrow Podniebne miasto w Tokio -film i nie tylko
       
Podniebne miasto w Tokio -film i nie tylko Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
09.06.2010.

 Czy słyszeliście już o Sky City 1000? tak brzmi nazwa futurystycznego projektu podniebnego miasta w Tokio. Jest to plan gigantycznej konstrukcji wartej tryliony dolarów, mającej na celu zminimalizowanie problemów przestrzenno-społecznościowych miasta. Jak projektanci wyobrażają sobie zakwaterowanie przynajmniej części z 13 milionów obecnie żyjących tam ludzi? zobaczcie sami.


 

Głównym problemem największych japońskich aglomeracji, jest ich ogromna populacja. Wyniki badań są szokujące. Dla przykładu, przeciętny mieszkaniec Tokio spędza 5 lat na dotarcie z pracy do domu!

Japońska grupa developerska o nazwie Mori Company, postanowiła stawić czoła kryzysowi i już kilka lat temu wspólnie z władzami miasta przygotowała wstępny projekt podniebnego miasta. Przeprowadzono już symulacje, przy użyciu helikoptera gaśniczego. Wszystko po to, aby przygotować się na jedno z niebezpieczeństw, jakim są pożary. W fazie projektów znajdują się obecnie trójpokładowe ekspresowe windy, które będą mogły pomieścić do 70 pasażerów. W planach jest także rozmieszczenie na każdym poziomie konstrukcji pociągów, które będą krążyły po wszystkich jej kondygnacjach. Od momentu oficjalnego ogłoszenia koncepcja przyciągnęła ogromną uwagę środowisk architektonicznych z całego świata. Wiele z nich ma nadzieję na to, że w najbliższej dekadzie zostanie on zrealizowany przy pomocy największych japońskich korporacji.

 

Dane techniczne podniebnego miasta i liczby jakie się tam pojawiają, robią wrażenie. Plan zawiera konstrukcję o wysokości 1000 metrów i szerokości 400 metrów u podstawy. Całkowity obszar, to aż osiem kilometrów kwadratowych. Wśród 14 platform w kształcie talerza stanowiących podstawę konstrukcji, znajdować się będą zarówno budynki mieszkalne, jak i biura, szkoły, hurtownie, nowoczesne fabryki i inne. Nie zabraknie także obszarów zapełnionych zielenią.

jQuery(document).ready(function(){swfobject.embedSWF("http://www.youtube.com/v/3-bBuBT1oYU&fs=1&hd=1", "blog-video-4c0fb73900887", 640, 372, "9.0.0", "", "", {wmode:"transparent",allowFullScreen:"true"});});

Zbrojenie, beton i inne materiały niezbędne do przygotowania podstawy miasta, kosztować będą projekt setki bilionów dolarów . Ukończenie konstrukcji planuje się na 2160 rok.

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama