Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow Konkurs Antykatalogowiec
       
Konkurs Antykatalogowiec Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
24.06.2010.
 Irytują Cię domki "z katalogu"? Sam projektujesz ciekawszą architekturę? Weź udział w konkursie Bryła.pl! Wyślij swój niebanalny pomysł na gotowy projekt typowy, który będzie polemiką ze sztampowym budownictwem jednorodzinnym w Polsce.

 

 DO 1 WRZEŚNIA 2010 roku przyjmujemy Wasze projekty domów jednorodzinnych. Na najlepsze prace czeka obszerna publikacja w serwisie BRYŁA i promocja projektu w Gazeta.pl, a także wycieczka architektoniczna.

 

Jak wygląda typowy polski dom jednorodzinny?

 

Większość realizowanych projektów to wciąż propozycje gotowych domów typowych, wybieranych z katalogu. W przestrzeniach podmiejskich dominują więc najpopularniejsze wzory projektów, których cechą spójną są spadziste czerwone dachy, portyki podparte kolumienkami, czy pastelowe elewacje. Katalogowiec z niezwykłą skutecznością zadomowił się w otaczającej nas przestrzeni. Jednak, czy chcemy, aby z taką architekturą kojarzono nasze przedmieścia?

 

Pokaż nam swoją wizję Antykatalogowca!

 

Dla wszystkich, którzy "dworkopodobnym" budynkom mieszkalnym mówią stanowcze NIE i chcą zmieniać rzeczywistość, ogłaszamy konkurs pod nazwą ANTYKATALOGOWIEC. Celem konkursu jest stworzenie graficznego projektu koncepcyjnego domu jednorodzinnego (2+2), który ma szansę zastąpić mało wyszukane projekty dominujące w polskim krajobrazie. Twój projekt powinien być:

 

- przede wszystkim pomysłowy!

- przyjazny dla środowiska i energooszczędny

- niedrogi w wykonaniu

- nowoczesny i ponadczasowy, wpisujący się w charakter polskich przedmieść

- forma prezentacji powinna być czytelna, najlepiej w formacie pdf lub jpg

 

Twoją pracę oceni fachowe jury: Mikołaj Kadłubowski z Grupy 5 oraz Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z WWAA, autorzy Polskiego Pawilonu na EXPO w Szanghaju.

 

 

Na finalistów czeka oddzielna publikacja w serwisie BRYŁA oraz szeroka promocja projektu w portalu Gazeta.pl. Dla 3 szczęśliwców przygotowaliśmy wyjazd architektoniczny do Niemiec (Datteln, Essen - Europejska Stolica Kultury oraz Dusseldorf).


 

The Villa - ekologiczny dom jednorodzinny projektu Daniela Libeskinda

 

W planie wycieczki min. wizyta w Datteln, gdzie będzie można zobaczyć ekologiczny dom jednorodzinny projektu Daniela Libeskinda. The Villa to pionierski projekt niemieckiej firmy Rheinzink. Prototyp seryjnego, ekologicznego domu jednorodzinnego posiada dynamiczną, ostrą bryłę, którą architekt porównuje do "wyrastającego na skale kryształu". Założeniem projektu nie była jednak jego wyrazista forma, lecz przede wszystkim ekologiczność i energooszczędność budynku. Jego konstrukcja oparta została na drewnianej ramie. Izolację cieplną i dźwiękową, stanowi poszycie z płyt OSB i blachy tytanowo-cynkowej, co pozwala na optymalne wykorzystanie systemu kolektorów termalnych, ukrytych pod powierzchnią elewacji. Ekologiczność i energooszczędność projektu, podkreśla także zastosowanie systemów pomp geotermalnych, ogniw fotowoltaicznych, a także instalacja uzdatniania wody deszczowej. Czytaj więcej na www.libeskindvilla.com

 

 


 

Na twoją pracę w formacie elektronicznym czekamy DO 1 WRZEŚNIA 2010 pod adresem:

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

* projekt powinien posiadać krótki opis koncepcyjny (max 500 znaków)

* w treści maila wpisz swoje dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy)

 


 

 


 

 

Nie czekaj! Masz szansę zabrać głos w publicznej dyskusji o wyglądzie polskich przedmieść i miasteczek!

CZYTAJ REGULAMIN KONKURSU

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama