Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow Zwycięzcy konkursu "wyKOMBinuj mOst 2011"
       
Zwycięzcy konkursu "wyKOMBinuj mOst 2011" Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
04.04.2011.

 Koło Naukowe Mostowców, działające przy Zakładzie Mostów w Instytucie Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej, wygrało konkurs „wyKOMBinuj mOst 2011”, który odbył w dniach 24-25 marca 2011 roku w Gdańsku. Organizatorem konkursu, w którym wzięło udział w sumie 36 drużyn reprezentujących uczelnie techniczne, było Koło Naukowe Mechaniki Budowli KOMBO działające przy Katedrze Mechaniki Budowli i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

 

 

Konkurs podzielony był na dwa etapy:
- pierwszego dnia wykonywane było zadanie konkursowe polegające na skonstruowaniu w czasie sześciu godzin modelu przęsła mostowego pracującego w schemacie belki wolnopodpartej zbudowanego przy użyciu pięciu arkuszy brystolu o wymiarach 700 x 1000 mm i gramaturze 280g/m2 oraz kleju polimerowego.
- drugiego dnia przeprowadzone zostały badania wytrzymałości konstrukcji, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

W przygotowaniach do konkursu brali udział wszyscy studenci grupy z drugiego semestru studiów stacjonarnych II stopnia specjalizacji Mosty i Budowle Podziemne. Zajęcia odbywały się w ramach przedmiotu Mechanika Konstrukcji III pod przewodnictwem Pana Profesora Wojciecha Gilewskiego z Katedry Mechaniki Budowli i Zastosowań Informatyki WIL.
Grupę studentów podzielono na dwanaście trzyosobowych zespołów, z których każdy miał za zadanie przygotować indywidualny projekt mostu spełniającego wszystkie warunki określone regulaminem konkursu „wyKOMBinuj mOst 2011”. W pierwszym i drugim tygodniu marca przeprowadzone zostały w laboratorium próby wytrzymałościowe zbudowanych modeli. Cztery drużyny, których mosty otrzymały najwyższe oceny, wzięły udział w docelowym konkursie w Gdańsku.

Dotychczas odbyły się już trzy edycje konkursu „wyKOMBinuj mOst”, w latach 2008-2010. Obok drużyn z wydziałów Politechniki Gdańskiej, wzięły w nich udział także drużyny reprezentujące: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Koszalińską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Wrocławską oraz Państwowe Szkoły Budownictwa. Jest to zatem impreza o charakterze ogólnopolskim.Więcej informacji na temat konkursu oraz szczegółowe wyniki na www.wykombinujmost2011.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama