Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Kariera / Baza CV arrow Uprawnienia Budowlane arrow W jakim województwie egzamin na uprawnienia budowlane?
       
W jakim województwie egzamin na uprawnienia budowlane? Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
16.05.2011.
 Coraz więcej osób zwraca się do redakcji z pytaniem o możliwość zdawania egzaminu na uprawnienia budowlane w województwie innym niż to , w którym pobrały książkę praktyki zawodowej:

 

” Witam! Jestem zameldowana na stałe w Bielsku-Białej, trzy lata temu złozyłam wniosek na książkę praktyki zawodowej w Śląskiej Izbie Inżynierów. Od dwóch lat mieszkam w Tarnowie i jestem tam zameldowana tymczasowo. Czy w takim przypadku mogę zdawać egzamin w Krakowie? „

Czy jest to możliwe i na jakich zasadach?

Odpowiedź Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej PIIB

W odpowiedzi , uprzejmie wyjaśniamy, że wniosek w sprawie przystąpienia do egzaminu na uprawnienia budowlane można złożyć do okręgowej komisji kwalifikacyjnej okręgowej izby inżynierów budownictwa, właściwej według miejsca zamieszkania.

Właściwość miejscową organu (okk) ustala się w oparciu o art. 21 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.), tzn. według miejsca zamieszkania wnioskodawcy. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejsce faktycznego przebywania z zamiarem trwałego pobytu.

W związku z powyższym, w celu uzyskania szczegółowych informacji, proponujemy zwrócić się do okręgowej izby inżynierów budownictwa właściwej ze względu na Pana miejsce obecnego zamieszkania.

Biuro Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

Krajowa Komisja Kwalifikacyjna

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama