Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Ciekawostki arrow Muzem Soumaya- kosmiczne muzeum
       
Muzem Soumaya- kosmiczne muzeum Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
11.06.2011.

Muzem Soumaya w Meksyku projektu FREE Fernando Romero Enterprise Muzem Soumaya w Meksyku zostało otwarte dla odwiedzających 29 marca 2011 roku po 4 latach budowy. Jest to jeden z najważniejszych obiektów skupiających kolekcję sztuki Ameryki Łacińskiej – dla 6,2 tysięcy dzieł sztuki przeznaczono 60 tys. stóp kwadratowych przestrzeni ekspozycyjnej.Muzeum mieści się w historycznej strefie przemysłowej, z 1940 roku, która dziś posiada bardzo wysoki potencjał handlowy. W związku z tą lokalizacją, Soumaya Museum gra kluczową rolę w rewitalizacji tej strefy jako obiekt kulturotwórczy. Fasada budynku jest bardzo organiczna i ma być inspiracją dla gości i odzwierciedlać różnorodność kolekcji znajdującej się w środku.

 

 

 

 

Konstrukcja

Bryła budynku jest wykonana z 28 stalowych zakrzywionych kolumn o różnych średnicach; na każdym piętrze znajduje się wieniec. Całość tworzy system klamer, które tworzą całą strukturę i zapewniają stabilność całości. Najwyższe piętro to najbardziej atrakcyjne miejsce w muzeum. Dach jest zawieszony na imponujących wspornikach, co pozwala na swobodny przepływ światła dziennego.


W przeciwieństwie do dachu, zewnętrzne ściany budynku zrobione są z matowego aluminium z niewielkimi i prześwitami. To rozwiązanie może być interpretowane jako chęć stworzenia ochrony dla kolekcji sztuki. Fasada wykonana jest z z sześciokątnych aluminiowych ogniw, które optymalizują pracę, trwałość i konserwację całego budynku.

 

 

 

 

 

Wnętrza

Oprócz powierzchni ekspozycyjnej, w muzeum mieści się również aula na 350 osób, biblioteka, biura, restauracja, sklep z pamiatkami oraz dodatkowa przestrzeń do dowolnego wykorzystania.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama