Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Ciekawe Inwestycje w Polsce arrow Pierwszy w Polsce budynek szkolny realizowany zgodnie z certyfikacją LEED
       
Pierwszy w Polsce budynek szkolny realizowany zgodnie z certyfikacją LEED Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
13.07.2011.

Skanska podpisała umowę na drugi etap budowy „American School” w Konstancinie - Jeziornej. Będzie to pierwszy w Polsce budynek szkolny realizowany zgodnie z certyfikacją LEED.

W ramach projektu wykonawca rozbuduje "American School" o dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczny. Umowa przewiduje adaptację części istniejących pomieszczeń do nowych funkcji użytkowych. Przedsięwzięcie zakłada wymianę podłogi sportowej sali gimnastycznej, budowę treningowego terenowego boiska do koszykówki oraz zagospodarowanie terenu wokół szkoły.

Prace obejmą także budowę podziemnych zbiorników retencyjnych, które będą przeznaczone do gromadzenia wody deszczowej oraz podlewania zielonego dachu. Nowy budynek będzie połączony łącznikiem z budynkiem głównym szkoły na poziomie pierwszego piętra poprzez antresolę w sali gimnastycznej. Budynek American School, o powierzchni całkowitej wynoszącej 6,2 tys. m2., zostanie wykonany z konstrukcji żelbetowej wylewanej, a jego dach z dźwigarów z drewna klejonego. Elewację pokryje okładzina z płyt kompozytowo-cementowych.

 - Projekt wykonamy zgodnie z amerykańskim systemem certyfikacji LEED (Leadership in Energy & Environmental Design), który zakłada wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań. W budynku zastosowany zostanie wysokiej jakości system monitorowania CO2 oraz systemy wykorzystujące wodę deszczową i szarą do spłukiwania toalet, co pozwoli zmniejszyć zużycie wody pitnej. Ponadto, w obiekcie zamontowane zostaną turbiny wiatrowe do produkcji energii, system kontroli i optymalizacji oświetlenia, kolektory słoneczne i instalacja solarna służąca do podgrzewania wody użytkowej. Wykonamy też kotłownię na biomasę, która - dzięki wykorzystaniu odpadów drzewnych - pozwoli na sterowanie efektywnością energetyczną. Do wykończenia obiektu użyjemy materiałów o niskiej emisji związków organicznych, nieszkodliwych dla otoczenia. Podczas realizacji prac budowlanych będziemy prowadzić system gospodarki odpadami.- tłumaczy Benedykt Sobański, Menedżer Skanska SA.

Projekt o wartości prawie 22 mln złotych ma zostać zrealizowany w ciągu 11 miesięcy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama