Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

       
Chmielna 25 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Mateusz Wojtkowski   
03.12.2011.

 Dzisiaj, po napływie paru zapytań, otwieramy nowy dział na stronie- ciekawe inwestycje w Polsce. Przedstawiamy pierwszą.

Pod adresem Chmielna 25 w samym centrum stolicy w końcu przestanie straszyć. Niebawem w tej prestiżowej lokalizacji powstanie nowoczesny obiekt biurowo-usługowy.

Chmielna 25 ma zdecydowanie wyróżniać się architekturą - architekci z pracowni Bulanda - Mucha zaproponowali wypełnienie aktualnej  wyrwy w pierzei budynkiem biurowym z parterem przeznaczonym na handel. Uwagę zwraca przede wszystkim elewacja z rytmicznym układem nowoczesnych wykuszy, rozrzeźbiających prostą bryłę. Od strony ulicy budynek będzie miał pięć kondygnacji. Wysokością zrówna się z sąsiednimi kamienicami. Dwa kolejne piętra będą cofnięte i niewidoczne z poziomu ulicy. Nowoczesna forma zyskała uznanie urzędników, a także służb konserwatorskich. - Myślę że ratusz patrzy na Chmielną podobnie jak my i w nowej architekturze widzi szansę na ożywienie jedynej w mieście ulicy handlowej – ocenia Robert Mandżunowski, prezes LHI. 

 

Łączna powierzchnia użytkowa biurowca wyniesie 7 135 mkw. W budynku znajdą się przede  wszystkim biura, które zajmą aż 3 852 mkw. Na parterze i wysokim, czterometrowym poziomie -1 znajdzie się 1,791 mkw powierzchni handlowej. Budynek będzie miał trzy przeszklone elewacje - dzięki nim wnętrza będą dobrze oświetlone. Znajdzie się też miejsce na ogólnodostępne atrium ze szklanym dachem, otwierające się na podwórko kamienicy pod numerem 23. Parking na poziomie -2 przewidziano na 25 miejsc postojowych, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Firma LHI stara się o to, by budynek dostał złoty certyfikat LEED - uznany na całym świecie dowód, że jest energooszczędny i przyjazny środowisku. LHI jako jeden z pierwszych inwestorów w Polsce zdecydowała się poddać kontroli LEED cały proces inwestycyjny: od wstępnej koncepcji aż po realizację. Całkowity koszt inwestycji opiewa na 80 mln złotych.

 

Chmielna 25 aktualnie...

 

...i wkrótce

 

 

 

Źródła:

www.ebuilder.pl

www.tvnwarszawa.pl

www.muratorplus.pl

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama