Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Ciekawe Inwestycje w Polsce arrow Warsaw Spire - warszawski drapacz chmur zwycięzcą Eurobuild Awards
       
Warsaw Spire - warszawski drapacz chmur zwycięzcą Eurobuild Awards Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
12.12.2011.
Wieżowiec Warsaw Spire, realizowany przez Ghelamco, zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku w Polsce, w konkursie Eurobuild Awards.

Zwycięski projekt to unikatowy kompleks biurowy realizowany przez Ghelamco Poland w centrum miasta. W ramach kompleksu powstaną trzy budynki, w tym 220 m wieża i dwa budynki sąsiadujące o wysokości 55 m. Budowa projektu rozpoczęła się w połowie roku 2011.


Warszawski wieżowiec, poza symbolem nowoczesności i funkcjonalności, jest odzwierciedleniem pięknej architektury, która jest dziełem belgijskiej pracowni architektonicznej M .& J-M. Jaspers – J. Eyers &Partners. Z połączenia stali i szkła powstaje przestrzenna, znakomicie doświetlona konstrukcja, która stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum miasta tuż obok Hotelu Hilton, w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego, w którym krzyżują się najważniejsze arterie stolicy łącznie z drugą linią warszawskiego metra.

 

 

Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni przestronny, dostępny dla wszystkich plac. Kompleks stanie się miejscem spotkań, które również po zamknięciu biur będzie tętniło życiem. Otoczony zielenią i fontannami teren będzie charakteryzował się precyzyjnie zaprojektowanymi elementami małej architektury. Znajdą się tu także restauracje oferujące międzynarodową kuchnie, kawiarnie, bary, sklepy i punkty usługowe, a zimą dostępne dla wszystkich lodowisko.

Inwestycjadostarczy na rynek ok. 100 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 1200 podziemnych miejsc parkingowych. Wieżowiec wyróżnia wyjątkowy design i zastosowanie najnowszych, światowych technologii. Dodatkowo budynek został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami eko-certyfikatu BREEAM.

 

 

W ramach Eurobuild Awards belgijski deweloper za dynamiczne i konsekwentne działania na polskim rynku biurowym uzyskał również tytuł Dewelopera Roku w Sektorze Biur w Europie Środkowo-Wschodniej. O ten tytuł starało się aż19 deweloperów. Specjaliści wchodzący w skład jury przy ocenie projektów brali pod uwagę wiele czynników, tj. okres obecności firmy na rynku, zasięg działalności, reputację, dane dotyczące wynajmu, dane finansowe, a także liczbę, wielkość, oryginalność, różnorodność i znaczenie zrealizowanych projektów. Jury doceniło liczne sukcesy firmy Ghelamco Poland, która w ciągu 20 lat działalności w Polscedostarczyła już ponad 375 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, a w planach dewelopera na najbliższe 4–5 lat jest dostarczenie kolejnych 300 000 m² powierzchni, z czego 200 000 jest już w tracie realizacji. 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama