Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow Studencki konkurs budowy mostów wyKOMBinuj mOst 2012
       
Studencki konkurs budowy mostów wyKOMBinuj mOst 2012 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
04.03.2012.
 W dniach 17-18 maja 2012 roku odbędzie się już piąta edycja konkursu wyKOMBinuj mOst. Konkurs ten organizowany jest przez Koło Naukowe Mechaniki Budowli KoMBo działające przy Katedrze Mechaniki Budowli i Mostów (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej). Współorganizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretyczne i Stosowanej Oddział Gdańsk.

Konkurs ten ma na celu zaangażowanie studentów i młodych adeptów sztuki budowlanej do zaprojektowania i wykonania modeli konstrukcji inżynierskich. W dotychczasowych czterech edycjach konkursu, obok drużyn z wydziałów Politechniki Gdańskiej, wzięły także udział reprezentacje politechnik z całej Polski oraz uczniowie techników budowlanych.

Uczestnikami konkursu są 3-osobowe drużyny, które pierwszego dnia w ciągu 6 godzin, będą miały za zadanie wykonać przęsło mostowe pracujące w schemacie belki wolnopodpartej o rozpiętości 60 cm mając do dyspozycji 5 arkuszy brystolu, 2 tubki kleju oraz taśmę klejącą. Drugiego dnia konkursu przeprowadzone zostaną testy obciążeniowe w maszynie wytrzymałościowej Zwick. Obciążenie z maszyny będzie przykładane w środku rozpiętości jezdni aż do osiągniecia ugięcia 30 mm. Wygrywa konstrukcja, która uzyska najkorzystniejszy stosunek przeniesionej siły do masy mostu.

W czasie konkursu uczestnicy mają okazję wykazać się zmysłem inżynierskim i w kreatywny sposób wykorzystać dostarczone materiały. Poprzednie edycje konkursu pokazały, że wiedza zdobywana podczas studiów może być wykorzystana również do dobrej zabawy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu: www.kombo.pg.gda.pl/WM_2012


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama