Wspierają:

     

 

 

 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Ostatnie Komentarze

Główna
       
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie najlepsza w Polsce Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
18.05.2012.
 Mieszalnik laboratoryjny do betonu o wartości 50 tysięcy złotych – nagroda główna w konkursie zespołowym Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże – trafi na Akademię Górniczo - Hutniczą. Studenci z Krakowa wyprzedzili Politechnikę Częstochowską, Wrocławską oraz Śląską. Konrad Kozik z Uniwersytetu Zielonogórskiego został zwycięzcą konkursu indywidualnego, w którym można było wygrać wysokiej klasy sprzęt multimedialny. Ogłoszenie wyników obu konkursów odbyło się podczas finałowej gali Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże.

 

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże to pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, w którym udział wzięło ponad 200 studentów ostatnich lat budownictwa z 17 polskich uczelni technicznych. Obejmował on sesje wyjazdowe, podczas których przyszli budowlańcy mieli możliwość poznania najnowocześniejszych zakładów Grupy Górażdże (Cementownię Górażdże, wytwórnie betonu towarowego oraz kopalnie kruszyw) oraz dwa konkursy: indywidualny i zespołowy. Ten drugi rozpoczął się w styczniu i trwał do maja, a jego tematyka to: Właściwości i możliwości zastosowania cementów Grupy Górażdże w praktyce.

 

Finał w Górażdżach

 

Przez cały czwartek 17 maja 2012 r. poszczególne uczelnie prezentowały przed komisją złożoną z ekspertów Grupy Górażdże wyniki badań laboratoryjnych prowadzonych w ramach konkursu zespołowego. Podczas uroczystej gali z okazji zakończenia największego projektu edukacyjnego skierowanego do przyszłych budowlańców ogłoszono wyniki konkursów.

 

Konkurs zespołowy:

1. AGH – nagroda: mieszalnik laboratoryjny do betonu o objętości 75 dm3

2. Politechnika Częstochowska – nagroda: aparat pull-off

3. Politechnika Wrocławska – nagroda: aparat do oznaczania zawartości powietrza w mieszance betonowej

4. Politechnika Śląska – nagroda: stolik wibracyjny do zagęszczania próbek betonu

 

Konkurs indywidualny (z wiedzy o technologii betonu i o Grupie Górażdże):

  1. Konrad Kozik (Uniwersytet Zielonogórski) – nagroda: Iphone
  2. Mateusz Kuśnierek (Politechnika Wrocławska  nagroda: Ipad
  3. Tomasz Zachariasz (Politechnika Krakowska) – nagroda: laptop

Zasady konkursów

Na początku roku organizatorzy rozesłali do laboratoriów budowlanych 17 uczelni biorących udział w projekcie próbki dwóch cementów z oferty handlowej Grupy Górażdże, o zakodowanych oznaczeniach, wraz z piaskami normowymi. Zadaniem rywalizujących zespołów było wykonanie normowych badań cech fizycznych  i mechanicznych cementów (wytrzymałości na ściskanie po dwóch, siedmiu, 28 i 56 dniach) i uzyskanie jak najdokładniejszych wyników. Badania rozpoczęły się równocześnie we wszystkich uczelnianych laboratoriach oraz w akredytowanym Laboratorium Materiałów Budowlanych Grupy Górażdże, którego wyniki będą wzorcowymi. Wygrał zespół, który uzyska wyniki najbardziej zbliżone do wzorcowych i zaproponuje najbardziej właściwe możliwości zastosowania cementu.

Organizatorzy w konkursie zespołowym przewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody stanowiące podstawowe wyposażenie każdego laboratorium, są to m.in.: nowoczesny i precyzyjny mieszalnik laboratoryjny o wartości blisko 50 tys. zł, aparat pull of służący do badania siły przyczepności, stolik wibracyjny służący do wibrowania próbek oraz stożek Abramsa stosowany do badania konsystencji betonowej.

Natomiast konkurs indywidualny był turniejem wiedzy zarówno o betonie jak i o Grupie Górażdże. Nagrody to: Iphone, Ipad i laptop. 

 

Zdj. 1 Konrad Kozik (Uniwersytet Zielonogórski),  zwycięzca konkursu indywidualnego z wiedzy o technologii betonu i o Grupie Górażdże):

Zdj. 2 Od prawej Andrzej Balcerek, prezes Górażdze Cement SA, Konrad Kozik ( Uniwersytet Zielonogórski I m-ce) ,  Mateusz Kuśnierek (Politechnika Wrocławska –II m-ce) ,  Tomasz Zachariasz (Politechnika Krakowska – III m-ce) ,  Łukasz Bartnikowski (Politechnika Lubelska- IV miejsce) oraz Wiesław Adamczyk, wiceprezes GórażdżeCement SA

 

zdj. 3 Zwycięski zespół z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z dyrekcją Grupy Górażdże

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Partnerzy:

 praca budownictwo

Ankieta

Jakie szkolenia najbardziej Cię interesują? (2016)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama