Wspierają:

     

 

 

 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Ostatnie Komentarze

Główna
       
Studenci zbuntowali się przeciwko tragicznemu poziomowi wykładów z języków obcych Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
28.06.2012.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej protestują przeciwko niskiemu poziomowi nauki języków obcych na ich uczelni. Ich zdaniem zajęcia nic nie dają. Problem jest nie tylko w Rzeszowie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Podobna sytuacja jest na innych uczelniach. Te publiczne najczęściej oferują studentom 120 godzin nauki języka obcego, czyli zazwyczaj 1,5 godziny tygodniowo przez dwa lata. To minimum wymagane przepisami. - Nie wystarcza na dobre przygotowanie - mówią nawet sami wykładowcy.

Rzeszowscy studenci Wydziału Zarządzania zbuntowali się. Najpierw dwa tygodnie temu spotkali się z prorektorem ds. kształcenia prof. Leszkiem Woźniakiem, potem przysłali list do naszej redakcji: "Zajęcia i poziom ich prowadzenia odbiega od poziomu wymaganego na końcowym egzaminie, prowadzący nie kwapią się z uczeniem studentów języka, tylko chcą najprościej odbębnić swoje zajęcia" - napisali.

W pierwszym terminie 21 maja egzaminy z języków oblała połowa zdających z dwóch wydziałów. A zasady na studiach licencjackich są takie, że ci, którym nie uda się go poprawić, nie zostaną dopuszczeni do obrony pracy i będą musieli powtarzać odpłatnie rok.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

 

A jak u Was wygląda sytuacja? Wolicie mieć te lekcje 'odbębnione' i zaliczone czy mieć dodatkowe umiejętności, które powodują, że jesteście więcej warci dla przyszłych pracodawców?

 

Komentarze  

 
0 #2 asssaa 2012-09-24 23:25
Poziom angielskiego na uczelniach jest straszny...u mnie prowadzący na każdych zajęciach wymyśla gry z ang. w które grają dzieci w podstawówkach....przez semestr przerobiliśmy 1 unit(na 2 zajęciach) książka kompletnie nie pasuje do mojego kierunku...jestem na budownictwie a uczę się języka biznesowego.
 
 
+5 #1 krychu 2012-07-01 00:31
Studenci buntują się jak mają problemy. Bo jak na uczelni idzie gładko to nic nie obchodzi ich poziom nauki.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Partnerzy:

 praca budownictwo

Ankieta

Jakie szkolenia najbardziej Cię interesują? (2016)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama