Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Ciekawostki arrow Trwa budowa największego budynku na świecie
       
Trwa budowa największego budynku na świecie Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
07.01.2013.

W Chengdu na zachodzie Chin powstaje „Global Centre”, który ma być największym wolnostojącym budynkiem na świecie. Będzie liczył 100 m wysokości, 500 m długości i 400 m szerokości.

Prace przy realizacji inwestycji postępują bardzo szybko. Niemal ukończono już zewnętrzną bryłę. Budynek jest tak potężny, że zmieściłoby się w nim 20 budynków Opery z Sydney. Obrys obiektu liczy 200 tys. m2. Powierzchnia użytkowa ma wynieść 1,5-1,7 mln m2, czyli więcej niż łączna powierzchnia pięter obecnie najwyższego drapacza chmur na świecie: Burdż Chalify w Dubaju (829 m).

Aby wyobrazić sobie, jak gigantyczny budynek powstaje w Chengdu, stolicy Syczuanu, można porównać go z rozległym Pentagonem w USA: biura i korytarze amerykańskiego obiektu mają 600 tys. m2, a obrys budowli liczy 117 tys. m2.

W chińskim obiekcie znajdą się m.in. powierzchnie biurowe, sale konferencyjne, kompleks uniwersytecki, dwa pięciogwiazdkowe hotele, dwa centra handlowe, kino Imax oraz lodowisko. W ramach inwestycji powstanie również park wodny ze sztuczną plażą o powierzchni 5 tys. m2, znajdującą się pod wielkim szklanym baldachimem. Na największym na świecie ekranie LED o długości 150 metrów wyświetlany będzie widok nieba z chmurami i słońcem.

Zgodnie z harmonogramem kompleks „Global Centre” ma zostać oddany do użytku przed międzynarodowym forum amerykańskiego magazynu „Fortune”, zaplanowanym w Chengdu na 6-8 czerwca 2013 r.

 

*

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama