Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow Studencki konkurs budowy mostów wyKOMBinuj mOst 2013
       
Studencki konkurs budowy mostów wyKOMBinuj mOst 2013 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
18.03.2013.

 W dniach 10-12 kwietnia 2003 roku odbędzie się już szósta edycja konkursu wyKOMBinuj mOst. Konkurs ten organizowany jest przez Koło Naukowe Mechaniki Budowli KoMBo działające przy Katedrze Mechaniki Budowli i Mostów (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej).Współorganizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretyczne i Stosowanej Oddział Gdańsk.

Uczestnikami konkursu są 3-osobowe drużyny, które pierwszego dnia w ciągu 6 godzin, będą miały za zadanie wykonać przęsło mostowe pracujące w schemacie belki wolnopodpartej o rozpiętości 80 cm mając do dyspozycji 6 arkuszy brystolu oraz 2 tubki kleju. Drugiego dnia konkursu odbędzie się seminarium o tematyce mostowo-mechanicznej, w czasie którego wygłoszone zostaną referaty przygotowane przez pracowników naukowych Katedry Mechaniki Budowli i Mostów Politechniki Gdańskiej oraz uczestników konkursu. Trzeciego dnia przeprowadzone zostaną testy obciążeniowe w maszynie wytrzymałościowej Zwick. Obciążenie z maszyny będzie przykładane w środku rozpiętości jezdni aż do osiągnięcia ugięcia 30 mm. Wygrywa konstrukcja, która uzyska najkorzystniejszy stosunek przeniesionej siły do masy mostu.

W czasie konkursu uczestnicy mają okazję wykazać się zmysłem inżynierskim i w kreatywny sposób wykorzystać dostarczone materiały. W dotychczasowych pięciu edycjach konkursu, obok drużyn z wydziałów Politechniki Gdańskiej, wzięły także udział reprezentacje politechnik z całej Polski oraz uczniowie techników budowlanych. W czasie poprzednich edycji konkursu pokazaliśmy, że wiedza zdobywana podczas studiów może być wykorzystana również do dobrej zabawy.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w konkursie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama