Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Kariera / Baza CV arrow Uprawnienia Budowlane arrow Oficjalny list Prezesa PIIB do Ministerstwa TBiGW
       
Oficjalny list Prezesa PIIB do Ministerstwa TBiGW Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
20.04.2013.

Dostaliśmy oficjalne s tanowisko Izby, sygnowane podpisem samego Prezesa, w sprawie części zmian w uprawnieniach. Dobrą wiadomością jest to, że Izba chce wykreślenia zapisu o 'zabudowie zagrodowej' w uprawnieniach architektonicznych. Inną informacją, która może Was zainteresować jest propozycja aby kierownikiem praktyki przy zdobywaniu uprawnień w zakresie wykonywania robót była osoba bez pełnych uprawnień. Na koniec - praktyka z uczelni liczyłaby się do praktyki zawodowej. Zresztą - poczytajcie sami :-)

 

Komentarze  

 
+4 #11 Antoniusz_Ar 2013-05-31 15:27
Cytuje Architekt Kraków:
Panowie, nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Bo niedźwiedz żyje i ma się dobrze. :-)

Na niedźwiedzia idzie kupa myśliwych ze strzelbami. Póki co ma się dobrze, ale już niedługo ;-).

Jeszcze podniesienie kubatury do 5000m3 dla budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz budynki gospodarcze, garażowe i przemysłowe bez ograniczeń - wtedy jesteśmy w domu.
 
 
-4 #10 Architekt Kraków 2013-05-28 23:03
Panowie, nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Bo niedźwiedz żyje i ma się dobrze. :-)
 
 
+1 #9 bielak 2013-05-26 15:37
No właśnie bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury Pan Prezes pisze.

Manifest wskazuje jasno.

1. Co się uczysz lub praktykujesz to możesz minimum w ograniczonym.

2. Regulacje do ustawy co za dużo się ograniczyło w rozporządzeniac h i ciągle z zakresami jest burdel.

"Nie wierzę nikomu kto żerował na ludzkiej krzywdzie że ma własne pomysły.

Pomysł zniesienia zagrodowej jest nasz i tylko nasz ....

Pomysł podniesienia rangi regulacji jest nasz.

Już dawno by przegłosowali te kwestie a tak deregulacja ciągnie się pieprzony rok.

Zamrażarka krótkich zapisów trwała dwa lata.

Trzy lata więcej michy. No cóż.
 
 
+5 #8 Rafał12121232 2013-05-14 17:43
Do propozycji prezesa dodał bym jeszcze:
- posiadanie genetycznych predyspozycji do wykonywania zawodu budowlańca,
- udowodnienie, dwa pokolenia wstecz, tradycji budowlanej w rodzinie,
- wprowadzenie specjalizacji uprawnień budowlanych: wjazdowego botonowozów na budowę ( w końcu jak wjeżdża po 10 wozów jednocześnie można się pomylić), naczelnego porządkowego (zmora budowlańców ? bałagan) i przygotowania produkcji.
Tak można podsumować wypocone propozycje przedstawione przez PIIB. Nie mają kszty wstydu, a przy okazji błaźnią się. Nikt, w ministerstwie, o zdrowych zmysłach nawet nie pochyli się nad tymi ?udogodnieniami?. Śmieszni ludzie. Pozdrawiam
 
 
+3 #7 Rafał12121232 2013-04-30 23:16
Pan Krzysztof Latoszek plecie bzdury nie poparte ani logiką ani prawem. Równie można powiedzieć, że technik budowlany, który skończył szkołę średnią w 2012r. nie będzie mógł ubiegać się o uprawnienia budowlane, natomiast ten który skończy w 2013r. już tak. Bzdura do potęgi entej. W czystej postaci dyskryminacja osób, zakazana prawem. Czym różnią się Ci dwaj technicy? Widzimisię tegoż Pana? Na głupotę lepiej nie zwracać uwagi. I jakie prawo działa wstecz w tym przypadku? Zmienia się ustawa i nie jest ważne czy dana osoba skończyła szkołę w 70r. XXw., czy w 2013r. gdyż w sensie ustawy o szkolnictwie te dwa tytuły są równoważne. Jeżeli izba uzna taką wykładnię, będą procesy sądowe, dzięki którym straci finansowo jeżeli ktoś udowodni, że bezprawnie został pozbawiony możliwości wykonywania wyuczonego zawodu przez dany okres i zażąda od izby sytego odszkodowania za ten czas. Ponadto pociągnie do odpowiedzialnoś ci prezesa izby ? najbardziej boją się osobowej odpowiedzialnoś ci, takimi są społecznikami. Może wreszcie skończymy z tym błazeństwem ze strony izby. Już dość tej bizantyjskiej, wszechwładnej, pomylonej struktury.
 
 
-1 #6 Małolepszy 2013-04-28 09:47
Chciałbym jeszcze dodać że na studiach inżynierskich wg suplementu miałem 24 godziny budownictwa drogowego "Budowa dróg i ulic".
 
 
-1 #5 Małolepszy 2013-04-28 09:34
Ze słów pana Latoszka wynika że nie będę mógł zrobić uprawnień bez ograniczeń? Posiadam tytuł inż budownictwa który uzyskałem w 2007, magistra rozpocząłem na budownictwie drogowym posiadam wszystkie zawodowe przedmioty zaliczone tylko się nie obroniłem, 4 lata udokumentowanej praktyki w drogach. Wynika więc z tego że nawet po nowelizacji PB nie będę mógł ubiegać się o uprawnienia bud. w spec. drogowej bez ograniczeń? Byłbym bardzo wdzięczny jak by ktoś kto się orientuje w temacie mógłby mi to doprecyzować. Z góry dziękuje.
 
 
+1 #4 dziadzio 2013-04-22 10:53
Krzysztof Latoszek powiedział że nowe prawo nie będzie obowiązywało osób które już zdobyły tytuł inżyniera- "prawo nie działa wstecz"

Moim zdaniem Pan Latoszek nie ma racji ponieważ tytuł inżyniera, który zdobyłeś kiedyś jest równoznaczny z tym, który zdobywa się obecnie a więc jest tak samo ważny.
 
 
+1 #3 dziadzio 2013-04-22 10:34
Aktualna propozycja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do ustawy deregulacyjnej nie sprowadza się tylko do opiekuna praktyk z ograniczonymi uprawnieniami wykonawczymi ale również projektowymi.

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/66680/66705/66707/dokument68361.pdf?lastUpdateDay=22.04.13&lastUpdateHour=10%3A14&userLogged=false&date=poniedzia%C5%82ek%2C+22+kwiecie%C5%84+2013

PROPOZYCJA PIIB W TYM ZAKRESIE TO OGRANICZANIE ZDOBYCIA PRAKTYKI W PROJEKTOWANIU U OSOBY Z OGRANICZONYM UPRAWNIENIAMI PROJEKTOWYMI


PROPOZYCJA PIIB ODNOŚNIE KWALIFIKOWANIA WYKSZTAŁCENIA ZA POMOCĄ SPECJALNOŚCI NA DANYM KIERUNKU I SUPLEMENTU TO RÓWNIEŻ NIEKORZYSTNE ROZWIĄZANIE DLA STUDENTÓW.

Jeżeli uczelnia może prowadzić dany kierunek to powinno być jednoznaczne z możliwością zdobycia uprawnień tak jak obecnie.(PIIB niech rozmawia z uczelnią a nie czepia się studentów że wybrali taką a nie inną specjalność) na kierunku np. BUDOWNICTWO


WAŻNA POZYTYWNA SPRAWA TO PROPOZYCJA USUNIĘCIA ZAPISU O ZABUDOWIE ZAGRODOWEJ. KTÓRY JEST KURIOZALNY I DAWNO POWINIEN ZOSTAĆ USUNIĘTY.
 
 
-1 #2 przemar 2013-04-20 18:18
Na spotkaniu z przedstawiciela mi MOIIB, Pan Krzysztof Latoszek powiedział że nowe prawo nie będzie obowiązywało osób które już zdobyły tytuł inżyniera- "prawo nie działa wstecz". Wychodzi na to że w takiej sytuacji ja jestem "poszkodowany" i będe musiał zdobyć tytuł mgr-a, w momencie kiedy osoby które zdobędą tytuł inż po wejściu w życie zmian- będą mogły tak samo jak ja ubiegać się o nieograniczone uprawnienia w wykonastwie. Jeżeli ma ktoś na ten tamat wiedzę, albo powtórzyłem tutaj głupoty to proszę o info w komentarzach.
 
 
-1 #1 Merlin 2013-04-20 15:49
No i bardzo dobrze z tą zabudową zagrodową. Mogliby jeszcze tylko zwiększyć do kubatury 2-3 tys. m3, i zmniejszyć te 5 lat praktyki :/
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama