Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Przydatne Artykuły arrow Ile zarabia inżynier budowy? Raport płac, część 1.
       
Ile zarabia inżynier budowy? Raport płac, część 1. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
24.11.2013.

 Przedstawiamy pierwszy raport dotyczący płac, który sporządziliśmy na podstawie ankiety współorganizowanej z portalem JobBuilder.pl Dzisiaj publikujemy wyniki dla stanowiska 'inżynier budowy'. Pod inżyniera budowy podciągneliśmy również stanowisko majstra, bo w wielu firmach te funkcje są tożsame. Próba dla grupy inżynier budowy oraz majster budowy to 972 Ankietowanych z całej Polski. 

Poniżej przedstawiamy tabelę dotyczącą wyników ogólnie, średni staż inżyniera budowy to 4,3 lata:

 

W podziale według województw (prezentujemy zarówno wyniki netto jak i brutto):

 

Wykształcenie naszych Ankietowanych:

W ankiecie były pytania również o inne stopnie naukowe lub poziom wykształcenia jednak nie pokazaliśmy tych wyników, ponieważ 0% ankietowanych je posiadało.

 

Rodzaj umowy, na której są nasi Ankietowani:

 

Znajomość języków Ankietowanych:

Co ciekawe, znajomość języków nie ma większego wpływu na zarobki. Największe odnotowano u osób, które dobrze znają język rosyjski, hiszpański oraz francuski, ale próba była na tyle mała, że ciężko oszacować czy to pewnik lub przypadek.

 

Niedługo możecie spodziewać się kolejnych raportów, zapraszamy wkrótce!

 

 

 

Komentarze  

 
+9 #13 Marta888 2015-03-06 22:50
Tak! Wyjeżdżajcie za granicę! Im więcej inżynierów wyjedzie, tym więcej będzie pracy i automatycznie lepsze stawki będą dla tych, którzy zostaną ;)

A tak na poważnie. Nie rozumiem roszczeniowej postawy młodych inżynierów będących na finiszu studiów, szukających pierwszej pracy.
Prawda jest taka, że inżynier prosto po studiach ma niewielką wartość. Poza mozolnością wykonywanej pracy i setkami nadgodzin które spędza na nocnych betonowaniach, brakuje mu tego najważniejszego ? DOŚWIADCZENIA. W branży budowlanej nikt nie płaci za Wasze piątki na dyplomie. Pierwsze lata pracy nie służą zbiciu fortuny, ale zdobyciu wiedzy praktycznej.

Z drugiej strony brońmy się przed popadnięciem w skrajność w drugą stronę. Jak słyszę, że są inżynierowie którzy zgadzają się pracować za 500zł/mies lub nawet za darmo ? w zamian za doświadczenie (sam dostałem kiedyś taką propozycję) to ręce mi opadają. Dzięki takim osobom zaniżającym stawki rynkowe, płace są takie jakie są. I nie mamy prawa winić za to pracodawców, bo są to najczęściej inteligentni ludzie którzy umiejętnie wykorzystują naiwniaków. Należy tępić tych którzy zgadzają się na takich warunkach pracować.
 
 
+5 #12 Absolwent? 2015-03-06 15:51
I co ch... było się uczyć. Jestem z kuj-pom i jak widzę te dane to się rzygać chce za podobne wynagrodzenie pracują zastępcy kierowników w sieciówkach, a mają mniejsze obowiązki i odpowiedzialnoś ć. Masakraaaa
 
 
+3 #11 Shake 2015-03-06 14:15
Kochani tak jest UCIEKAJMY STĄD, sam kończe akurat magisterskie, mam pracę w zawodzie właśnie za takie pieniądze po 3 lata stażu pracy (studiuję zaocznie) i jak słyszę ile zarabiają koledzy za granicą to nie mam wątpliwości co zrobię po obronie w lipcu. Jesteśmy tylko ŻYWICIELAMI tych PASOŻYTÓW którzy na nas zarabiają, jak nie będzie inżynierów prędzej czy później UPADNĄ izby z leśnymi dzadkami (60-70% członków iib wiek ponad 50lat) które się dorwały do władzy. Dopóki my będziemy ich żywić oni będą żyć i nam rozkazywać.
 
 
+5 #10 POPIS 2015-03-06 13:16
I dalej głosujmy na PO PIS i resztę lewych to będzie jeszcze lepiej :) Pozdrawiam.
 
 
+4 #9 absolwent4563 2015-03-06 12:51
Tyle zarabia o ILE W OGÓLE ZNAJDZIE PRACĘ W ZAWODZIE.
 
 
+2 #8 Sebus 2014-01-06 16:53
Koledzy chcą kokosy a prawda jest taka, że po studiach niewiele umiecie. Jeżeli ktoś pisze o przeciętnym murarzu który tyle zarabia to pewnie ma na myśli dobrego murarza z min. 10 letnim stażem. Żaden inny tyle nie zarobi. A dobry inżynier z 10 letnim stażem zarabia dużo więcej. Ale pojęcie dobry jest względne, weryfikuje je rynek i wysokość zarobków. Jeżeli zarabiasz jako inżynier 2000 zł i masz ponad 10 lat doświadczenia to uwierz mi, ale dobrym inżynierem nie jesteś na pewno.
 
 
+10 #7 Michal1992 2014-01-02 01:03
Chce się poprostu płakać. Tyle egzaminów, stresów i planowane zarobki w gruncie rzeczy na poziomie przeciętnego mechanika samochodowego, czy piekarza, bo muraże potrafią zarobić sporo więcej.... To jest chore!
 
 
0 #6 diegomyliard 2013-12-16 15:22
Czekamy na kolejne ankiety! :)
 
 
-2 #5 Grześ 2013-12-15 22:46
A ile Wy chcecie zarabiać zaraz po studiach? Przecież Wy mało co umiecie i nie czepiajcie się rynku, tylko polskiemu systemowi edukacji!
 
 
+19 #4 sandra.p 2013-12-01 12:21
Świetna ankieta (i wyniki zgodne z moim wywiadem środowiskowym) dała mi do zrozumienia,że po skończeniu w przyszłym roku budownictwa, które robię w UK nie mam tak na prawdę do czego wracać,a bardzo bym chciała. Nigdy nie spodziewałam się zarabiać milionów, ale są pewne dolne granice, a te zarobki są po prostu nie tylko za niskie ale wręcz poniżające. Szkoda Polsko, stracisz kolejnego dobrze wykształconego inżyniera, który będzie budował zagraniczne imperia...
 
 
+5 #3 admin 2013-11-25 10:14
Cytuje diegomyliard:
Przydatna ankieta. Dzięki. Czy planujecie kolejne ankiety? Np. Wynagrodzenia kierowników robót, kierowników budów, asystentów projektantów, projektantów, itd.
Fajnie byłoby gdyby ankieta była bardziej szczegółowa, tj. zawarte byłoby w niej wynagrodzenie danego stanowiska nie tylko w zależności od województwa oraz wykształcenia, ale i od stażu pracy, branży, wielkości firmy, itp.
Dałoby to, nam absolwentom, komplet informacji na temat zarobków w branży.


Jak najbardziej planujemy. Prowadziliśmy ankietę dla wszystkich stanowisk w budownictwie/architekturze. Niedługo będziemy publikować pozostałe wyniki :-). Co do szczegółowości - o staż pytaliśmy, więc mamy taką możliwość. Gorzej będzie z branżami i wielkością firmy, bo takich pytań nie zadawaliśmy, ale na pewno zrobimy to za rok. Akurat w przypadku inżyniera budowy staż nie miał większego znaczenia, bo w 90% przypadkach jest mały, ponieważ to takie pierwsze stanowisko po studiach.
 
 
0 #2 diegomyliard 2013-11-25 09:54
Przydatna ankieta. Dzięki. Czy planujecie kolejne ankiety? Np. Wynagrodzenia kierowników robót, kierowników budów, asystentów projektantów, projektantów, itd.
Fajnie byłoby gdyby ankieta była bardziej szczegółowa, tj. zawarte byłoby w niej wynagrodzenie danego stanowiska nie tylko w zależności od województwa oraz wykształcenia, ale i od stażu pracy, branży, wielkości firmy, itp.
Dałoby to, nam absolwentom, komplet informacji na temat zarobków w branży.
 
 
+50 #1 Danon 2013-11-24 12:29
Chryste, nic tylko uciekać z tego nienormalnego kraju.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama