Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow WYKOMBINUJ MOST 2014
       
WYKOMBINUJ MOST 2014 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
24.03.2014.
 Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu konstruktorskiego „wyKOMBinuj mOst”! Celem Konkursu “wyKOMBinuj mOst” jest zaangażowanie studentów z całej Polski do stworzenia konstrukcji inżynierskich. Odbyło się dotychczas sześć edycji, w latach 2008-2013. Obok drużyn z wydziałów PG, wzięły w nich udział także drużyny reprezentujące: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Koszalińską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Poznańską oraz Państwowe Szkoły Budownictwa.

Zasady konkursu są następujące: drużyny mają proste zadanie - zbudować most. Do dyspozycji są: papier i klej. Trzyosobowe ekipy mają 6 godzin na zbudowanie modelu, który następnie jest oceniany wg ustalonych kryteriów. Brane pod uwagę są nośność konstrukcji (zmierzona na maszynie wytrzymałościowej Zwick) oraz jej masa. Zwycięża drużyna o najkorzystniejszym stosunku wytrzymałości do masy. Trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Naszym celem jest pokazanie studentom, że wiedza zdobywana przez nich podczas studiów może być wykorzystana do dobrej zabawy. Jednocześnie chcemy nagrodzić tych, którzy wykażą się zmysłem inżynierskim i sprawnie wykorzystają dostarczone materiały. Przykłady dotychczasowych edycji pokazały, że jest to możliwe.

 

strona KoMBo: www.kombo.pg.gda.pl
KoMBo na Facebook’u: www.facebook.com/komboPG
wydarzenie na Facebook’u: www.facebook.com/events/203279353214591/

 

 

Plakat konkursu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama