Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Aktualności arrow Szejkowie wybudują obrotowy wieżowiec w Warszawie [prima aprilis ;-)]
       
Szejkowie wybudują obrotowy wieżowiec w Warszawie [prima aprilis ;-)] Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
01.04.2014.
  W poniedziałek 31.03.2014 została podpisana umowa sprzedaży Złotej 44 nowemu Inwestorowi. Rada nadzorcza firmy zdecydowała o zawieszeniu prac i sprzedaży powstającej inwestycji w stanie, jakim teraz jest – podaje Puls Biznesu. Kwota transakcji nie została ujawniona, z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że jest to około 300 mln złotych. Nowym Inwestorem została katarska spółka Al-Walamaya, w której radzie nadzorczej funkcję przewodniczącego pełni premier kataru Abd Allah ibn Nasir ibn Chalifa Al Sani. Spółka planuje wyburzenie budynku i wybudowanie tzw.dynamicznego wieżowca o wysokości 260m. Ma to być pierwszy tego typu wieżowiec w Europie. Ta niespodziewana transakcja zaczęła się od problemów finansowych grupy Orco, o której informowały ostatnio media.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

 

Al-Walamaya od dawna chciała zainwestować w Warszawie. Niestety, w związku ze skomplikowaną sytuacją na rynku nieruchomości - rozszczeniami powojennymi, sprawami spadkowymi oraz dużą liczbą właścicieli atrakcyjnych działek w centrum Warszawy - szukanie odpowiedniej działki pod inwestycję było bezowocne. Inwestor, kiedy nadażyła się okazja postanowił kupić działkę, której właścicielem jest tylko jeden podmiot. Pomimo tego, że transakcja wydaje się droga, a roboty wyburzeniowe jeszcze droższe - inwestycja ma się zwrócić, przekonuje reprezentant inwestora Bartłomiej Zieleniecki.

Na temat samego budynku na razie wiadomo niewiele. Projektantką biurowca jest Marianne David, Żydówka polskiego pochodzenia. Każda z kondygnacji ma mieć możliwość obrotu wokół żelbetowego rdzenia wedle życzenia użytkownika danej kondygnacji. Projekt początkowo planowano zrealizować w Londynie, jednak Warszawa okazała się atrakcyjniejsza. Budynek ma mieć 260m oraz 53 kondygnacje.   

 

 

Komentarze  

 
+4 #1 malinka6423 2014-04-01 12:37
Hmmm... czy to prima aprilis? ;)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama