Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow Studencki Konkurs Mostów Stalowych 2014
       
Studencki Konkurs Mostów Stalowych 2014 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
19.05.2014.
 Już po raz trzeci na Politechnice Wrocławskiej będzie miało miejsce ważne wydarzenie naukowe i kulturalne – Studencki Konkurs Mostów Stalowych. Konkurs ten jest organizowany przez UOS Aktywni Budowniczy i odbędzie się 23 maja na dziedzińcu budynku C-13. Tegoroczna lista uczestniczących drużyn ukształtowała się następująco: Politechnika Rzeszowska (Behemost), Politechnika Krakowska (Most Wanted), Politechnika Gdańska (Niezardzewiali), Politechnika Białostocka (SKN Konstruktor), Politechnika Śląska (alMost engineers), Politechnika Wrocławska (KN Młodzi Mostowcy), Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (Portowcy).

Celem konkursu jest zaprojektowanie mostu stalowego o jak najkorzystniejszym stosunku wagi do wytrzymałości, montaż na czas wykonanej konstrukcji w wytwórni konstrukcji stalowych, a następnie zbadanie jego wytrzymałości poprzez obciążenie w Akredytowanym Laboratorium Badawczym Instytutu Budownictwa Politechniki Wrocławskiej.

 

Ponadto Studencki Konkurs Mostów Stalowych jest integralną częścią Dni Budowlańca (21-23 maja), podczas których odbędzie się cykl wykładów i szkoleń (21-22 maja) oraz Akademickie Targi Budowalne (23 maja). Szczegóły wydarzenia są dostępne na stronie.

 

plakat SKMS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama