Wspierają:

    

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow Ranking Pracodawców- edycja IV- 2014
       
Ranking Pracodawców- edycja IV- 2014 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
17.11.2014.
 Przyszedł czas na podsumowanie tegorocznego rankingu "Wymarzone Praktyki". Jest to już IV edycja rankingu - tym razem podsumowanie postanowiliśmy zrobić po wakacjach, tak aby Wasze letnie praktyki były brane pod uwagę podczas oddawaniu głosów. W edycji 2014 wzięło udział 3133 ankietowanych! Co jest warte zwrócenia uwagi- kryzys oraz duża konkurencja na rynku pracy zmniejszyły Wasze oczekiwania finansowe. Na czele bez zmian :-)

Dla potrzeb rankingu najlepszych pracodawców został wyznaczony specjalny i uniwersalny wzór, dzięki czemu wyniki z poszczególnych lat, przy odpowiedniej próbie, będą zawsze porównywalne. Teoretycznie, gdyby wszyscy ankietowani głosowali na daną firmę, jako firmę numer 1, to ta firma miałaby 30pkt. Każde miejsce jednak było w pewien sposób punktowane. Tyle możemy zdradzić :-).

 

 

 

 
  

 Renoma to stosunkowo nowy wyznacznik w naszym rankingu, wskazuje on odbiór danej firmy przez oceniających ją ankietowanych. Od rankingu głównego różni się tym, że na renomę nie ma wpływu popularność danej firmy wśród oceniających.

 


 

 

Wybrane opinie dotyczące tej tabeli (pisownia oryginalna):

 • Przede wszystkim, przynajmniej dla mnie, najważniejsze jest to co można wynieść z praktyk. Zgłaszając się na nie warto pamiętać, że robi się to aby się czegoś, a raczej dużo nauczyć i odzwierciedlić to czego się uczymy w praktyce, ewentualnie porównać teorię z praktyką - o czym wiadomo, że są to spore różnice.
 • Obecność pracodawcy na uczelniach, branie udziału w konferencjach, w których prelegentami są pracownicy-inżynierowie danej firmy, bardzo przybliża działanie firmy.
 • Doświadczenie z odbytych wcześniej praktyk najlepiej pokazuje, jak powinny lub nie powinny wyglądać wymarzone praktyki. Dwa razy wybrałam niezbyt profesjonalne miejsca praktyk, dlatego teraz wiem czym się kierować przy ich wyborze.
 • Praktyki w renomowanej firmie 'dobrze wyglądają' w CV

 

 


 

 
 
  

 

Wybrane opinie dotyczące tej tabeli (pisownia oryginalna):

 • Liczy się przede wszystkim doświadczenie, jednak nie zapominajmy, że wynagrodzenie mobilizuje.
 • Chcę się czegoś nauczyć przede wszytskim, wynagrodzenie mile widziane min 1000 brutto
 • W pierwszej kolejności chciałby nabrać doświadczenie i wiedzy praktycznej oraz nawiązać kontakty z firmą w celu przyszłej współpracy zawodowej (czyt. zdobyć pracę)
 • Zgłaszając chęć odbycia praktyki na jednym z kontraktów liczyłam się z tym że z tego wynagrodzenia raczej się nie utrzymam, najważniejsze było dla mnie dostać się do pracy związanej z moim przyszłym zawodem, byłam nawet skłonna dokładać do tej praktyki. Jednak oferta którą mi zaproponowano naprawdę bardzo miło mnie zaskoczyła.
 • Min. 1000 zł. Pieniążki są ważne dla studenta niezmiernie. Jednak przede wszystkim możliwość zobaczenia czegoś nowego, rozwoju i nauki.
 • Chociaż wynagrodzenie nie jest najważniejsze przy dobieraniu miejsca praktyk, to wspaniałą sprawą byłoby otrzymać trochę pieniędzy na dojazd, zakwaterowanie lub drobne wydatki, tym bardziej, że w wakacje można by było zarobić w innej pracy rezygnując z praktyk.
 • Pieniądze nie są najważniejsze, lecz mile widziane. Myślę, że DO 1000 zł jest to uczciwa oferta.
 • Nie jest to decydujący czynnik, ale uważam, że jeśli firma poważnie traktuje praktykanta powinna mu wypłacić parę złoty za pracę.
 • Miło, gdy nie trzeba dokładać do zapewnienia sobie praktyk, o które czasem bywa ciężko. Na bilet czy jakiś posiłek miło byłoby dostać pieniądze za czas spędzony na, jakby nie patrzeć, pomocy firmie przez naukę na praktykach.

 

 

Wybrane opinie dotyczące tej tabeli (pisownia oryginalna):

 • Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wysokość zarobków zależy przede wszystkim od pozycji pracy. Inna kwotę zarabia Inżynier Budowy a inną Kierownik Budowy, więc można rozpatrywać tą opcję przez pryzmat stanowiska ;)
 • 3,5 tys zł brutto jak na inżyniera to nie duża kwota...
 • Minimum 2000 zł to optymalne wynagrodzenie, które wystarczy na start i pozwoli utrzymać się w średniej wielkości mieście. Nie studiowałabym budownictwa, gdybym miała zarobić mniej.
 • za pierwsze 6-miesięcy pracy 2000, potem 2500brutto do pierwszych 3-lat.
 • Za mniej niż 3000 brutto nie będę pracował - wolę zmywak w UK
 • 3500 to minimum, tyle samo mogę wyciągnąć w mcdonald's

 

Wybrane opinie dotyczące firm z podium (pisownia oryginalna):

 

Skanska

 1. Numer jeden - Skanska. Bardzo dobrze rozbudowany płatny Program Praktyk Letnich, który kończy się swojego rodzaju sprawdzianem. Student biorący udział w PPL, w okresie trwania praktyk, ma do wypełnienia określone długoterminowe zadania zarówno odnośnie pracy jak i jej analizy. Jest to wspaniały sposób na samodokształcanie i prawdziwe praktykowanie wiedzy. 
 2. Już tam pracuję i bardzo mi się podoba :) Świetna firma dla inżynierów
 3. Największe możliwości rozwoju, solidny pracodawca.
 4. firma z tradycjami, dba o bezpieczeństwo pracowników
 5. Ponieważ jest to najlepsza firma w swojej dziedzinie na rynku europejskim oraz daje duże możliwości rozwoju.
 6. Aktywność na mojej uczelni oraz możliwość rozwoju i pracy nad ciekawymi projektami w międzynarodowym zespole.
 7. Wybrałem firmę, ponieważ jest znana praktycznie wszędzie i ma bardzo dobrą opinię
 8. Wymbrałam firmę Skanska S.A. ponieważ moim zdaniem daje ona największe szanse rozwoju kariery, a organizowany program praktyk  najlepiej przygotowuje do wykonywania przyszłego zawodu inżyniera.
 9. Spora część absolwentów, z którymi miałem kontakt poleca właśnie firmę SKANSKA z tytułu świetnego ustawienia w pracy. Nie robisz czegoś z czym nie miałeś nigdy styczności, ludzie pomagają wewnątrz firmy i czesto jest możliwość zostania na stałe
 10. Po prostu najwięcej o niej wiem. Skanska stara się być rozpoznawana i ciężko ukryś, że świetnie im to wychodzi.

Budimex

 1. Odbywałem praktyki w Budimexie w zeszłym roku. W tym roku zgłosiłem się tam podobnie, ponieważ byłem zadowolony po zeszłorocznej praktyce
 2. Jedna z największych firm w Polsce, dająca duże szanse rozwoju :D
 3. Budimex jest największą grupą budowlaną w Polsce. Prowadzi duże i ciekawe inwestycje.
 4. Budimex był ostatnio na uczelni i przedstawił fajną ofertę dla studentów.
 5. Firma Budimex cieszy się dużym uznaniem wśród studentów i ma wysoki prestiż. Proponuje odpowiednie zarobki i dobre warunki pracy, pozwala kształcić się młodej kadrze inżynierskiej.

Strabag

 1. Wybrałam firmę STRABAG ze względu na ilośc i jakość wykonywanych prac, stosowane technologie przy budowie obiektów. Ważna jest dla mnie rowniez opinia o firmie panująca na rynku oraz sposób pracy w firmie. 
 2. Moim zainteresowaniem oraz specjalnością są konstrukcje mostowe, a Strabag był wykonawcą nowego mostu w Toruniu. Firma ta wykonuje wiele innych obiektów typu mostowego.
 3. Kiedyś mozna było u nich zarobić sporo kasy, nawet jako początkujący :)
 4. Firma z ugruntowaną pozycją na świecie - mniej zabawy w BHP niż w Skanska, bo tam z tym przesadzają
 5. Możliwość rozwoju i pracy za godną płacę + międzynarodowa kariera. Dlatego wybieram Strabag

 

No i coś na co czekali chyba wszyscy, czyli nagrody za głosowani :-). W tym roku to:

 

 • Pendrive 32gb/16gb STUDENTBUDUJE.PL (na kingstone) - odpowiednio 2 i 4 sztuki
 • 2 x Wybrane szkolenie na poziomie podstawowym + zaawansowanym z AutoCad, 3dsMax, Revit i Robot
 • 4 x Gadżety studentbuduje - paczka składająca się z podkładki pod myszkę, 3 długopisów, kalendarza-notesa oraz okładki na indeks ;-)
 • 3 x Słowniki Budownictwa Infrastruktury Wyposażenia, Tomasz Tomlik, wersja elektroniczna
 • 3 x 5 tomów Budownictwo Ogólne w zestawie, wydawnictwo Arkady
 • 3 x Nowy Poradnik Majstra Budowlanego, wydawnictwo Arkady
 • 3 Kaski BHP z logo studentbuduje
 • 10 Kamizelek odblaskowych studentbuduje

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy- zarówno Wam, Czytelnikom jak i firmom. Osoby, które wygrały upominki powinny sprawdzić swoją skrzynkę pocztową!

 

Dla porównania macie link do rankingu z zeszłego roku! :-)

 

Komentarze  

 
+1 #11 Mati123 2015-01-12 22:29
Co jak co ale jak ktoś po 3 latach chce zarabiać niewiele więcej niż na początku to niech zmieni branże. Po 3 latach jest się już naprawdę doświadczonym pracownikiem w korpo i można czegoś oczekiwać.
 
 
+4 #10 ABSOLWENT 2014-11-27 10:11
Jest to ranking pracodawców na portal dla studentów więc nie ma się czemu dziwić że większość bardziej interesuje doświadczenie niż zarobki. Sytuacja się zmieni jak student dostanie się np. do Budimex'u i będzie musiał tyrać po 12h w błocie za 1600zł miesięcznie na rędę, bo takie właśnie warunki oferuje Budimex. Po roku takiej pracy z doświadczeniem zamiast pieniędzy w kieszeni będzie przeklinać studenciaków zaniżających wymagania płacowe, których mijają w drzwiach potencjalnego pracodawcy na rozmowach kwalifikacyjnyc h. Ta praca tak samo jak studia do łatwych nie należą, więc szanujmy swój wysiłek i domagajmy się godnego wynagrodzenia.
 
 
+5 #9 mafazer 2014-11-18 22:00
Zwykły pracownik fizyczny na budowie zarabia ok 3000 (często praca na umowie śmieciowej, praca na czarno). Dlaczego prawdziwy fachowiec z wiedzą ma pracować na najniższą krajową a jak to jest jeszcze za dużo to ćwiartki etatu. Dobrze ze wprowadzili najniższą krajową gdzie średnia wynosi aktualnie ok 4000 pln. Nasza wykształcona strona narodu chce pracować dla przyjemności, doświadczenia i za darmo. Zacznijmy się szanować i cenić. Sprostujmy to jak najszybciej, przestańmy oszukiwać samych siebie.
 
 
+7 #8 tomkoko 2014-11-18 21:24
Powiem wam szczerze najlepiej to praktyki robić po to żeby się czegoś nauczyć. Iść do pracy żeby się czegoś nauczyć i tak robić całe życie za darmo. Albo jeszcze lepiej płacić im za to że można u nich pracować. Piękna koncepcja musimy ją wdrożyć. Do boju młode pokolenie.
 
 
+19 #7 ezus 2014-11-18 11:12
Ja pitole, przez takich ludzi, którzy się nie szanują i tyrają za 2000zł brutto po 12h w błocie to w Polsce się zarabia jak się zarabia

Żenada, ceńcie się chociaż ponad zarobki w mcdonaldzie, bo skończyliście trudne studia i coś (chyba) sobą reprezentujecie
 
 
+5 #6 mafazer 2014-11-18 10:30
Bieda aż piszczy. Nikt pieniędzy nie chce i nikt tych pieniędzy nie będzie miał.
 
 
+12 #5 kubinho89 2014-11-18 09:14
"za pierwsze 6-miesięcy pracy 2000, potem 2500brutto do pierwszych 3-lat." - Załamał mnie ten komentarz. Ludzie, piszę kolejny raz na tym portalu! Ceńcie się! Wiem, ze kryzys, że trudna sytuacja, ale bez przesady. 2500 zł brutto po 2 latach?! Człowieku tacy jak Ty zaniżają skrajnie płace w tej branży... tacy idioci jak Ty. Brak słów.
 
 
0 #4 admin 2014-11-17 23:44
Cytuje Karoo:
"Renoma to stosunkowo nowy wyznacznik w naszym rankingu, wskazuje on odbiór danej firmy przez oceniających ją ankieterów."
Ankieterów?! Ankieter to inna osoba od ankietowanego (albo respondenta, jak kto woli).. Student buduje, ale pisać też powinien umieć.


Karolino, mea culpa - wybacz Pani! :-) Poprawione
 
 
0 #3 Karoo 2014-11-17 23:39
"Renoma to stosunkowo nowy wyznacznik w naszym rankingu, wskazuje on odbiór danej firmy przez oceniających ją ankieterów."
Ankieterów?! Ankieter to inna osoba od ankietowanego (albo respondenta, jak kto woli).. Student buduje, ale pisać też powinien umieć.
 
 
-5 #2 azer 2014-11-17 22:35
Skanska tradycyjnie już, no ale w sumei czemu sie dzwic xd
 
 
0 #1 kester 2014-11-17 22:35
Strabag chyba ma największy postęp
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama