Wspierają:

     

 

 

 

Ostatnie Komentarze

Główna arrow Studia arrow Konkursy arrow Konkurs fotograficzny - MOST ŚWIATŁEM MALOWANY
       
Konkurs fotograficzny - MOST ŚWIATŁEM MALOWANY Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
16.03.2015.

Koło Naukowe Młodych Mostowców MOST WANTED działające na Politechnice Gdańskiej zaprasza studentach trójmiejskich szkół wyższych do udziału w konkursie fotograficznym „MOST ŚWIATŁEM MALOWANY” organizowanym w ramach XIII edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. 

Każdy uczestnik może nadesłać co najmniej jedną, a maksymalnie trzy prace pojedyncze oraz jeden zestaw składający się z trzech do pięciu fotografii o minimalnych wymiarach 21 x 30 cm. Estetyka nadesłanych prac zostanie zweryfikowana przez profesjonalne jury składającego się z członków Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Konkurs fotograficzny „MOST ŚWIATŁEM MALOWANY” organizowany w ramach XIII edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki, powstał z myślą o studentach trójmiejskich szkół wyższych.

Każdy uczestnik może nadesłać co najmniej jedną, a maksymalnie trzy prace pojedyncze oraz jeden zestaw składający się z trzech do pięciu fotografii o minimalnych wymiarach 21 x 30 cm. Estetyka nadesłanych prac zostanie zweryfikowana przez profesjonalne jury składającego się z członków Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Organizując konkurs pragniemy zwrócić uwagę studentów na walory estetyczne otaczających nas obiektów mostowych, gdyż są one konstrukcjami budzącymi sporo emocji, wprowadzającymi element rywalizacji między inżynierami i architektami, co nierzadko prowadzi do powstawania obiektów będących swoistymi dziełami sztuki.

Proces kształtowania konstrukcji jest kompromisem pomiędzy różnymi tendencjami, w którym jako kryterium oceny brana jest pod uwagę nie tylko ekonomiczność ale również estetyka. Jak mówi światowej sławy konstruktor Michel Virlogeux (autor projektów m.in. Wiadukt Millau we Francji, Most Vasco da Gamma w Lizbonie):

"Sztuka i architektura muszą stać się częścią inżynierskiej profesjonalnej kultury. Muszą być czymś więcej niż suchą kalkulacją i operowaniem wzorami. Projektowanie to nie tylko praca na komputerze. Polega ono na wybiórczym adaptowaniu kształtów, które łączą w sobie ekonomiczność i zgodność przepływu sił z elegancją i pięknem".

 
Honorowy patronat nad konkursem objął  Dziekan Wydziału Inzynierii Lądowej i Środowiska dr hab. inż. Ireneusz Kreja prof. nadzw. PG.

Regulamin i karta zgłoszenia

Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama