Wspierają:

     

 

 

 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Ostatnie Komentarze

Główna
       
wyKoMBinuj mOst 2013 - podsumowanie
28.05.2013.

 W dniach 10-12 kwietnia 2013 roku na Politechnice Gdańskiej odbył się konkurs budowy mostów papierowych wyKOMBinuj mOst 2013. Była to już szósta edycja konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Mechaniki Budowli KOMBO działające przy Katedrze Mechaniki Budowli i Mostów (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, Politechnika Gdańska) oraz przez Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej Oddział Gdańsk. W tym roku w konkursie udział wzięło 30 drużyn. Oprócz zespołów z wyższych uczelni z całego kraju, do konkursu przystąpiły dwie drużyny z pomorskich szkół średnich. Celem konkursu było wykonanie jak najbardziej wytrzymałego, a zarazem jak najlżejszego przęsła mostowego z papieru.

 
Santiago Calatrava: Bahnhof Ličge-Guillemins - budownictwo po niemiecku
23.05.2013.

 Dzisiaj krótki artykuł, a co za tym idzie - łatwy. Warto poczytać więcej o przedstawionej konstrukcji jak i o konstruktorze. Polecam również otworzyć link źródłowy i obejrzeć krótki filmik, który pozwoli w pełni uchwycić piękno dworca w Liège.

 
Spotkania z Budimex
13.05.2013.

 Firma Budimex zaprasza studentów budownictwa ogólnego, mostowego, drogowego i inżynierii środowiska na spotkanie z pracownikami firmy Budimex! Zabierz swoje CV i przyjdź na stoisko naszej firmy na swojej uczelni.

 
Firma INTERsoft zaprasza do udziału w II Warsztatach Projektanta
10.05.2013.
Firma INTERsoft zaprasza do udziału w II Warsztatach Projektanta.

Firma INTERsoft zaprasza do udziału w II Warsztatach Projektanta 24 maja 2013 roku, od godziny 11:00 w Hotelu Titanic (Centrum Konferencyjno-Bankietowe) przy ul. Pogodnej 16D w Białymstoku

Szkolenia będą prowadzone przez wykwalifikowanych inżynierów, w trakcie prelekcji będą przerwy oraz poczęstunek.

 
Oficjalny list Prezesa PIIB do Ministerstwa TBiGW
20.04.2013.

Dostaliśmy oficjalne s tanowisko Izby, sygnowane podpisem samego Prezesa, w sprawie części zmian w uprawnieniach. Dobrą wiadomością jest to, że Izba chce wykreślenia zapisu o 'zabudowie zagrodowej' w uprawnieniach architektonicznych. Inną informacją, która może Was zainteresować jest propozycja aby kierownikiem praktyki przy zdobywaniu uprawnień w zakresie wykonywania robót była osoba bez pełnych uprawnień. Na koniec - praktyka z uczelni liczyłaby się do praktyki zawodowej. Zresztą - poczytajcie sami :-)

 
Wymarzone Praktyki - edycja 2013
18.04.2013.
Zakończyliśmy  nominacje do naszego corocznego rankingu "Wymarzone Praktyki". Prosimy o głosowanie na firmy, w których najbardziej chcielibyście odbyć praktykę podczas studiów, pod tym linkiem - KLIK

 

W tym roku zostało nominowanych aż 26 firm! Dziękujemy za nominacje! Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o tegorocznych upominkach -czytajcie dalej :-).

 
Prezentacja oprogramowania StruSoft FEM-Design na Politechnice Warszawskiej - 24/04/2013
17.04.2013.
 Wraz z Wydziałową Radą Samorządu Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na prezentację oprogramowania do analizy oraz projektowania konstrukcji FEM-Design firmy StruSoft.
 
Ankieta - Raport płac 2013 - budownictwo, architektura i pokrewne
16.04.2013.

 Portal JobBuilder.pl przeprowadza badanie poziomu płac, którego wyniki w przyszłości mogą pomóc w ustaleniu wysokości wynagrodzenia jakiego powinno się oczekiwać w zależności od miejsca zamieszkania, stażu i stanowiska. Zachęcamy do wypełnienia ankiety - kiedyś wielu z Was ta wiedza może się przydać.


Ankieta - Raport płac 2013 - budownictwo, architektura i pokrewne

 
Wymarzone praktyki / Ranking Pracodawców 2013 - nominacje
14.04.2013.

 Przyszedł czas na popularny i lubiany Ranking Pracodawców - dzisiaj start nominacji! Gdzie najbardziej chciałabyś/chciałbyś odbyć praktyki? Dlaczego? Czy Twoje ostatnie praktyki spełnily oczekiwania? Wszystkie Wasze opinie będą "zamienione" na matematykę, narzędzie każdego inżyniera :-). W zeszłorocznej edycji rankingu udział wzięło aż 2716 respondentów - uda nam się pobić ten wynik? :-)

 
Dni Budowlańca, konkurs mostowy - Wrocław
13.04.2013.

dnibudowlanca2

Dni Budowlańca 2013 to coroczny projekt studentów Budownictwa na Politechnice Wrocławskiej. Tegoroczna edycja odbędzie się 17-19 kwietnia 2013 r. na terenie kampusu PWr.

Dni Budowlańca 2013 to:

  • cykl szkoleń i wykładów z dziedziny budownictwa,
  • Akademickie Targi Budowlane,
  • Studencki Konkurs Mostów Stalowych.
 
Bruder-Klaus-Feldkapelle - budownictwo po niemiecku
10.04.2013.
Nach oben offenDo formowania betonu można użyć nie tylko konwencjonalnego rozwiązania. Do budowy opisanej kapliczki zastosowano dosyć niekonwencjonalne rozwiązanie - dotyczące zarówno samego deskowania jak i jego demontażu. ;)
 
Program Praktyk Letnich Skanska
24.03.2013.

Go to start pageZapraszamy do wzięcia udziału w ósmej edycji Programu Praktyk Letnich. Ciekawe projekty, przyjazna atmosfera i realne zadania to wizytówka naszego programu. Zachęcamy do wypełnienia formularza aplikacyjnego, który do 6 kwietnia jest dostępny na naszej stronie.

 
Grozny - jak feniks z popiołów
22.03.2013.
 Myślę, że większość z Was była świadkami pierwszej i drugiej wojny w Czeczenii. Jeszcze w 2003 roku bezrobocie sięgało tam 75%, a potencjał gospodarki był w 80% zniszczony. Dzisiaj, według badań socjologicznych, Grozny jest jednym z 3 miast w Rosji, gdzie ludzie są najbardziej zadowoleni z poziomu życia. W dzisiejszym artykule obrazkowym chcieliśmy Wam pokazać jak dzisiaj wygląda Grozny - stolica Czeczenii. Na początku przypomnijmy jak grozny wyglądał jeszcze w latach 1995-2003:
 
Fotobeton - Budownictwo po Niemiecku
20.03.2013.

 W jaki sposób nanieść dowolny obraz na betonową fasadę? Jaki efekt można osiągnąć grą jasnych i ciemnych punktów? Jakie metody służą ich uzyskaniu?

Przeczytamy o tym dzisiaj w kolejnym tekście z serii Budownictwo po Niemiecku. Dla ułatwienia wyróżnione wyrazy zostały przetłumaczone. Viel Spaß! :)

 
Projekt hali drewnianej w programie FEM-Design
20.03.2013.
Program FEM-Design jest jednym z najbardziej przyjaznych użytkownikowi programów do analizy oraz projektowania złożonych konstrukcji. Najczęściej jest on używany w celu wymiarowania elementów stalowych oraz betonowych. Natomiast w najnowszym artykule w sposób bardzo ogólny opisano przykład analizy oraz wymiarowania konstrukcji drewnianej. Szczególna uwaga została zwrócona na wszelkie funkcje ułatwiające modelowanie konstrukcji halowych z elementów drewnianych.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 406

Partnerzy:

 praca budownictwo

Ankieta

Jakie szkolenia najbardziej Cię interesują? (2016)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama