Wspierają:

     

 

 

 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Ostatnie Komentarze

Główna
       
Architektura III Rzeszy
25.02.2013.
 Faszystowskie i komunistyczne rządy w pierwszej połowie XX wieku specjalizowały się w tworzeniu architektury monumentalnej. Głównym celem bylo pokazanie siły reżimu oraz wywarcie wrażenia na tłumie, które miało ułatwić sprawowanie władzy.

Niemcy Adolfa Hitlera miały jedynie 12 lat na przedstawienie swoich architektonicznych koncepcji, z czego sześć przypadło na czas wojny.

 
Pakiet PARTNER STUDENT - zamów programy już dzisiaj i to za darmo!
14.02.2013.
 INTERsoft sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku oprogramowania dla budownictwa od 1997 roku. W ciągu tych lat w naszej firmie powstało kilkanaście programów autorskich. W naszej ofercie są również programy, do których wykonaliśmy polskie wersje językowe. Obecnie firma INTERsoft skupia się na dystrybucji oprogramowania, za produkcję zaś odpowiedzialna jest ArCADiasoft Chudzik sp. j.
 
Konferencja EUROINŻYNIER
05.02.2013.

Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych CONKRET ma zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów na III Ogólnopolską Studencką Konferencję Budowlaną EUROINŻYNIER, która odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2013 roku w Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.

Celem Konferencji jest spotkanie studentów i doktorantów uczelni technicznych z całej Polski, mających głębsze spojrzenie na ciekawe zagadnienia z dziedziny budownictwa oraz chcących zaprezentować swoją pracę na forum ogólnopolskim i uzyskać możliwość publikacji w „Czasopiśmie Technicznym”.
 
PROGRAM TESTER 4.0 - UPRAWNIENIA BUDOWLANE
05.02.2013.
 Młodych inżynierów budownictwa po trudnych studiach i co najmniej dwuletnim okresie  praktyki zawodowej czeka jeszcze większe wyzwanie – egzamin na uprawnienia budowlane. Jest on konieczny, jeżeli inżynier chce zostać kierownikiem budowy lub projektantem. Egzamin czeka także tych, którzy chcą rozszerzyć swoje dotychczasowe uprawnienia. Taki stan rzeczy wynika z przepisów ustawy Prawo budowlane.
 
FEM-Design Tutorial: Definicja długości wyboczeniowej
04.02.2013.
W poniższym tutorialu wyjaśnimy w jaki sposób ustawić długości wyboczenia. Rozpatrywana konstrukcja złożona jest ze słupów, belek oraz cienkiej stabilizacyjnej blachy stalowej. Konstrukcja obciążona jest liniowo na belkach oraz powierzchniowo na płycie. Stworzono 2 kombinacje obciążeń.
 
JobBuilder.pl - portal pracy branży budowlanej
31.01.2013.
 Po miesiącach pracy możemy Wam przedstawić nasze nowe dziecko - http://jobbuilder.pl/. Dostawaliśmy od Was mnóstwo zapytań o pracę i CV, z drugiej strony pracodawcy pytali się czy znamy osoby, które moglibyśmy polecić do pracy... Postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i uruchomić portal pracy branży budowlanej! Przenosimy cały ruch z ofert pracy studentbuduje na jobbuildera. Zostawiajcie swoje CV i bądźcie widoczni. Ofert na razie jest tylko kilkadziesiąt,ale nie od razu Rzym zbudowano :-). Wszelkie uwagi i sugestie piszcie na Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten portal w końcu ma być dla Was :-)
 
Przesunięcie Pałacu Lubomirskich w Warszawie
29.01.2013.
 Pałac Lubomirskich – pałac położony na terenie Warszawy, wybudowany w XVIII w. przez rodzinę Radziwiłłów. W 1970 zdecydowano o przesunięciu pałacu z pierwotnego miejsca. Marian Spychalski – Marszałek LWP, zaproponował obrócenie pałacu, tak by zamykał kompozycję Osi Saskiej. Całą operację opracował Aleksander Mostowski. Operacja obrotu trwała półtora miesiąca, od 30 marca do 18 maja 1970. Pałac odcięto od murów i fundamentów i na specjalnych kratownicach, po torach, powoli przesuwano na wyznaczone miejsce. W efekcie budowlę z powodzeniem obrócono o 74 stopnie. Część kratownic i podtorza, konkretnie belki obrzeżne, została pod pałacem.
 
Architrip - czyli perełki architektoniczne zachodniej Europy
25.01.2013.

Mamy przyjemność poinformować o zorganizowanej przez studentbuduje.pl i student.travel.pl (największe studenckie biuro podróży w Polsce) majówce, która łączyć będzie zwiedzanie architektury i niesamowitych konstrukcji ze standardowym wyjazdem studenckim ;-). Jeśli spodoba Wam się idea- będziemy organizować takich wypadów więcej! :-). Chcesz zobaczyć wiadukt Millau, Wieżę Eiffle, Zaporę Vajont, a także Barcelonę i Wenecję? Zapisz się czym prędzej! :-)

 
PBud-R Interwot - przegląd obiektów prosty jak nigdy
23.01.2013.
Widok głównego okna programu, do wykonywania przeglądów rocznych budynków i obiektów budowlanych, PBud-R firmy Interwot Widok głównego okna programu, do wykonywania przeglądów rocznych budynków i obiektów budowlanych, PBud-R firmy Interwot

Proces sporządzania protokołu z przeglądu budynków bywa kłopotliwy. Często trzeba coś dodać, zmienić, przez co pliki wymagają dodatkowej pracy - głównie estetycznej obróbki. Może podczas pisania stwierdzimy, że kolejność jest niewłaściwa albo że o czymś zapomnieliśmy i teraz trzeba coś dodać w środku opracowania, inne rzeczy przesunąć czy rozsunąć. Chcemy dodać zdjęcie w treści protokołu (w celu zobrazowania pracy i protokołu).

 
Chińczycy spłaszczą 700 gór, by rozbudować metropolię
22.01.2013.
 Pomysł rozwoju Lanzhou, stolicy chińskiej pustynnej prowincji Gansu, określany jest jako "największe w historii Chin przenoszenie gór". Kosztem 3,56 mld USD jedna z firm budowlanych chce spłaszczyć 700 gór, by miała gdzie stanąć nowa metropolia.

Lanzhou w geograficznym środku północno-zachodnich Chin, na wysokości ok. 1500 m n.p.m., leży na skraju Wyżyny Lessowej nad rzeką Huang He (Żółtą Rzeką), wciśnięte w wąską długą dolinę. Zamieszkany przez 3,6 mln ludzi ośrodek przemysłu tekstylnego, chemicznego i metalurgicznego, cieszy się niesławną opinią najbardziej zanieczyszczonego - według Światowej Organizacji Zdrowia - miasta Chin.

 
Program ArCADia-SŁUP ŻELBETOWY nowy program w rodzinie ArCADia
22.01.2013.

 Program ArCADia-SŁUP ŻELBETOWY przeznaczony jest dla projektantów konstrukcji. Celem działania aplikacji jest możliwie maksymalne wsparcie użytkownika w opracowaniu wykonawczych rysunków konstrukcyjnych słupów żelbetowych w programach CAD.

 
Ogólnopolska Konferencja "Infrastruktura i ochrona środowiska w sektorze energetycznym"
22.01.2013.

Ogólnopolska konferencja: Infrastruktura i ochrona środowiska w sektorze energetycznymEuropejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Infrastruktura i ochrona środowiska w sektorze energetycznym”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 16-17 kwietnia 2013 roku. Zakres merytoryczny Konferencji koncentruje się na rozbudowie infrastruktury energetycznej oraz ochronie środowiska w sektorze energetycznym. Wśród poruszonych tematów nie zabraknie problematyki prawnej i gospodarczej oraz kwestii technologicznych.

 
STUDENCKI KONKURS MOSTÓW STALOWYCH 2013 Zaprojektuj, zamów, zmontuj!
15.01.2013.

http://uosab.pwr.wroc.pl/wp-content/themes/simple-organization/img/uosab_logo.pngUczelniana Organizacja Studencka Aktywni Budowniczy zaprasza do udziału w Studencki Konkursie Mostów Stalowych 2013, którego druga edycja odbędzie się 19 kwietnia 2013 r. na terenie Politechniki Wrocławskiej. Konkurs stanowi główną atrakcję Dni Budowlańca (18-20 kwietnia). Równolegle do SKMS 2013 odbędą się Akademickie Targi Budowlane oraz cykl szkoleń i wykładów. W konkursie weźmie udział 12 drużyn z uczelni technicznych z Polski i z zagranicy.

 
Konkurs INTERsoft dla studentów- zdobądź 5000zł!
14.01.2013.
 Od roku 2010 firma INTERsoft sp. z o.o. organizuje coroczne edycje ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską (jesienią) oraz najlepszą pracę inżynierską (wiosną).

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie i nadesłanie pracy dyplomowej, w której w znaczącym stopniu wykorzystane będą programy firmy ArCADiasoft Chudzik sp. j. dystrybuowane przez INTERsoft sp. z o.o.

 
Trwa budowa największego budynku na świecie
07.01.2013.

W Chengdu na zachodzie Chin powstaje „Global Centre”, który ma być największym wolnostojącym budynkiem na świecie. Będzie liczył 100 m wysokości, 500 m długości i 400 m szerokości.

Prace przy realizacji inwestycji postępują bardzo szybko. Niemal ukończono już zewnętrzną bryłę. Budynek jest tak potężny, że zmieściłoby się w nim 20 budynków Opery z Sydney. Obrys obiektu liczy 200 tys. m2. Powierzchnia użytkowa ma wynieść 1,5-1,7 mln m2, czyli więcej niż łączna powierzchnia pięter obecnie najwyższego drapacza chmur na świecie: Burdż Chalify w Dubaju (829 m).
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 406

Partnerzy:

 praca budownictwo

Ankieta

Jakie szkolenia najbardziej Cię interesują? (2016)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama