Wspierają:

     

 

 

 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Ostatnie Komentarze

Główna
       
Studenci budownictwa chcą wyjechać za granicę
25.11.2012.
 Jak pokazuje przeprowadzona przez nas sonda, większość studentów budownictwa poważnie myśli o wyjeździe za granicę. Jaki może być tego powód, czy brakuje u nas perspektyw na dobrą pracę w budownictwie czy wpływ na to mają inne czynniki, które nie są bezpośrednio związane z budownictwem? Zapraszamy do dyskusji.
 
FEM-Design w specjalnej ofercie dla firm
19.11.2012.

http://profile-a.xx.fbcdn.net/hprofile-ash4/187908_189511991094383_5182068_n.jpgOferta dla firm

W związku z rosnącym zainteresowaniem programem FEM-Design na rynku polskim, firma StruSoft przewidziała specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych przetestowaniem programu FEM-Design. Firma, która wyrazi zainteresowanie otrzyma bezpłatnie pełną licencję komercyjną na program FEM-Design na okres 3 miesięcy.

Promocja cenowa

W związku z wprowadzaniem polskiego aneksu, firma StruSoft przewidziała również specjalną ofertę cenową na program FEM-Design, która pozwoli na zakup programu w bardzo korzystnej i konkurencyjnej cenie. 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
 
FEM-Design tutorial - automatyczne kombinacje obciążeń
15.11.2012.
W FEM-Design istnieją dwa sposoby definicji kombinacji obciążeń: definicja manualna (Load combinations) oraz automatyczna (Load groups). W tym poście skupimy się na grupach obciążeń, które umożliwiają stworzenie automatycznych kombinacji obciążeń.


 
Trzonolinowiec -modernistyczny eksperyment wrocławski
15.11.2012.

Trzonolinowiec, czasem nazywany też „wisielcem” – modernistyczny budynek we Wrocławiu przy ul. Tadeusza Kościuszki 72 (róg ul. Dworcowej), zbudowany w latach 1961-1967. Trzonolinowiec ma 11 kondygnacji, na których mieszczą się 44 mieszkania.

Budynek powstał na podstawie projektu Andrzeja Skorupy i Jacka Burzyńskiego. Jest to jeden z niewielu tego typu budynków w Europie, podstawą jego konstrukcji jest żelbetowy trzon, przenoszący pionowe obciążenia ściskające na podstawę budynku. Na nim osadzone są stropy w postaci kwadratowych platform zawieszonych (w początkowej konfiguracji) na dwunastu stalowych linach.
 
Najwyższa na świecie pompa do betonu
15.11.2012.

Do „Księgi Rekordów Guinnessa” trafiła pompa do betonu, która po rozłożeniu ma101 m wysokości, a zamontowano ją na 7-osiowym podwoziu Scania V8. Pompę skonstruował chiński producent maszyn budowlanych Zoomlion.Spośród siedmiu segmentów ramienia podającego beton, cztery ostatnie są wykonane z włókna węglowego. Giganci przemysłu betoniarskiego prześcigali się w ostatnich latach wbudowie pomp o coraz większym zasięgu. Wciąż niepokonanapozostawała magiczna bariera 101 m. Żeby się z nią zmierzyć,Zoomlion zwrócił się do firmy Scania o podwozie odpowiednie dla takniecodziennej zabudowy

 
Polski aneks do Eurokodu dostępny w najnowszej wersji FEM-Design
09.11.2012.
Miło mi poinformować, iż w najnowszej wersji serwisowej programu FEM-Design zaimplementowany został polski aneks do Eurokodu. Informacja o możliwej aktualizacji programu do wersji 11.00.14 pojawi się przy okazji uruchomienia programu (w przypadku, kiedy program był już wcześniej zainstalowany).
 
Szosy z popiołów budowane szybko i tanio - polska recepta na drogi
08.11.2012.

Logo Polskiej Agencji PrasowejNaukowcy z Politechniki Częstochowskiej opatentowali technologię budowy dróg lokalnych z wykorzystaniem m.in. popiołów odpadowych. Pół kilometra takiej szosy jest już w gminie Kamionka (Lubelskie).

Nowatorska technologia budowy dróg polega na wykorzystaniu drogowego spoiwa hydraulicznego, produkowanego z popiołów odpadowych, powstałych ze spalania węgla brunatnego.

 
Prywatny ... most. South Norfolk Jordan Bridge
06.11.2012.
 W amerykańskim stanie Wirginia otwarto dla ruchu most o długości 1,6 km. Sfinansowana całkowicie ze środków prywatnych przeprawa ma prześwit ponad kanałem żeglownym wynoszący 44 m. Prace konstrukcyjne prowadziła od 2009 roku spółka Figg Bridge Developers. Przejazd przez most będzie podlegał opłacie.  

 
Mercury City Tower - najwyższy budynek Europy
06.11.2012.
Plik:Mercury City Tower 12th September 2012.JPGMierzący ponad 338 metrów Mercury City Tower w Moskwie jest najwyższym budynkiem w Europie. Po sześciu latach prac budowlanych wieżowiec osiągnął planowaną wysokość, spychając na drugie miejsce 310-metrowy drapacz chmur "The Shard" w Londynie. Moskiewska budowla ma dokładnie 338,82 metry wysokości i liczy 75 pięter - pisze w czwartek agencja dpa. Do czterdziestego piętra na powierzchni 174 tys. metrów kwadratowych znajdują się biura i sklepy, natomiast na wyższych kondygnacjach mieszczą się luksusowe apartamenty dla najbogatszych mieszkańców stolicy Rosji.
 
Grupa B-8 mówi: NIE, planom deregulacji! PIIB walczy!
30.10.2012.

 23 października br. z inicjatywy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa odbyło się w Warszawie posiedzenie członków Grupy B-8. Podczas obrad wyrażono sprzeciw w związku z propozycją drugiej transzy deregulacji zawodów, zaproponowaną przez rząd. Członkowie Grupy B-8 swoje oburzenie wyrazili w pismach do Premiera RP Donalda Tuska i przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Zygmunta Niewiadomskiego.

 
Promocyjne szkolenia dla użytkowników StudentBuduje
24.10.2012.

 Jak ważna jest znajomość programów do projektowania na pewno każdy wie. Zwiększają one naszą przydatność na rynku pracy, a także dają więcej możliwości przy zdobyciu wymarzonego stanowiska. Wśród najpopularniejszych programów do projektowania możemy wymienić dobrze każdemu znany AutoCAD. Swoją popularność zawdzięcza prostocie w obsłudze i olbrzymim możliwościom, o które zadbali programiści z firmy Autodesk.

 
Magiczne... Ronda
09.10.2012.

 Magiczne rondo, zwane także skrzyżowaniem pierścieniowym, to zwyczajowa nazwa skrzyżowania składającego się z kilku małych rond, po jednym na każdą drogę dojazdową. Są one połączone w taki sposób, że zdają się tworzyć jedno większe rondo. Wokół ronda można poruszać się w obu kierunkach.

 
Forth Bridge - pierwszy most stalowy w Wielkiej Brytanii
09.10.2012.

Forth Bridge - jest to most kolejowy przerzucony nad zatoką Firth of Forth, łączący Edynburg z hrabstwem Fife. Wraz z położonym równolegle mostem Forth Road Bridge zapewnia sprawną komunikację we wschodniej części Szkocji. Most zbudowano w latach 1879-1890.

Most o długości całkowitej wynoszącej 2,5 kilometra składa z trzech masywnych filarów o konstrukcji kratownicowej w kształcie rombu oraz czterech mniejszych wiaduktów. Każdy romb ma 110 metrów wysokości, natomiast rozpiętość pomiędzy nimi wynosi 521 metrów. Ruch pociągów przebiega w odległości 50 metrów od lustra wody, co praktycznie uniemożliwia wpływanie większych statków w głąb lądu. Do budowy zużyto około 54 000 ton stali, którą zamocowano przy użyciu 6,5 mln nitów.

 
Abraj Al Bait - największy na świecie budynek pod względem powierzchni
08.10.2012.
 Drugi najwyższy budynek świata- Abral Al Bait. Wszyscy kojarzą Burdż Chalifa, ale mało kto umiałby odpowiedzieć na pytanie, który budynek jest drugim najwyższym budynkiem świata. Abraj Al Bait to właściwie nazwa kompleksu budynków w Mekce, w Arabii Saudyjskiej. Kompleks posiada kilka światowych rekordów, w tym najwyższy hotel na świecie, najwyższy zegar wieżowy na świecie, największa na świecie tarcza zegara i największy na świecie budynek pod względem powierzchni. Kompleks stał się drugim najwyższym budynkiem na świecie w 2011 roku. Abral Al Bait znajduje się w pobliżu największego na świecie meczetu i najświętszego miejsca islamu, Al-Masdżid al-Haram. Projektantem i wykonawcą obiektu jest Saudi Binladin Group, największa firma budowlana królestwa.
 
Pełna lista proponowanych zmian w uprawnieniach
02.10.2012.
 UWAGA: poniżej zamiesczamy pełną listę zmian dotyczącą zawodów inżyniera budownictwa, architekta oraz urbanisty. Chcesz mieć wpływ na ostateczny kształt ustawy? Weź udział w konsultacjach społecznych! Konsultacje trwają do 31.10.2012.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 406

Partnerzy:

 praca budownictwo

Ankieta

Jakie szkolenia najbardziej Cię interesują? (2016)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama