Wspierają:

     

 

 

 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Ostatnie Komentarze

Główna
       
Zostań Ambasadorem Skanska
22.08.2012.

Zostań Ambasadorem Skanska

Ruszyła kolejna edycja Programu Ambasadorów Skanska. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą reprezentować naszą firmę na swoich uczelniach.

 
Przerwa wakacyjna i forum Twojego roku na StudentBuduje.pl
26.07.2012.

 Jak co roku powiadamiamy, że w wakacje będzie nas tu mniej. Nie oznacza to jednak, że nie będzie nas w ogóle :-). Całą parą ruszamy pod koniec września - 'na poprawki' ;-). Zachęcamy do aktywności na forum i polubienia nas na FB- tam często publikujemy ciekawostki i rzeczy przydatne, które na portal nie trafiają.

 

Przy okazji chcielibyśmy poinformować starych i nowych użytkowników o tym, że na studentbuduje możecie założyć darmowe forum swojego roku. Ma je już ponad 10 uczelni - więcej informacji w rozwinięciu!

 
Kanał Koryncki
13.07.2012.
 Kanał Koryncki, prawie każdy o nim słyszał, ale kto z nas wie, gdzie on się znajduje, jaka jest jego historia? Stoisz na moście nad Kanałem i jakieś niewdzięczne złudzenie optyczne powoduje, że wydaje Ci się on nieduży, wydaje się być obrazkiem, rzucasz kamyk żeby zobaczyć, jak to właściwie jest; po chwili wbrew Twoim oczekiwaniom kamyk rozpływa się w powietrzu, nie jesteś w stanie uchwycić momentu, kiedy wpada do wody i tworzą się kręgi i już wiesz, że masz do czynienia z czymś wielkim, wielkim dziełem człowieka.
 
Czy tama to zapora?
12.07.2012.
Zapora łukowa; fot. SaimonKażdy hydrotechnik, na dodatek dbający o poprawność językową, wzdraga się na określanie „tama we Włocławku”. Stosują ją nie tylko laicy, ale niestety również dziennikarze czy redaktorzy, od których powinno się wymagać znajomości podstaw zagadnienia, o którym piszą lub wypowiadają się. Dlatego poniższy artykuł za pomocą przedstawionych ogólnych danych dotyczących budowli występujących na ciekach odpowie na pytanie: czy tama to zapora?
 
Fort Chittorgarh
10.07.2012.
Indie są wręcz za siane fortami mniejszymi i większymi. Fort Chittorgarh to największy fort w Indiach i jeden z najwspanialszych w stanie Radżastan. Fort, po prostu znany jako Chittor, stoi majestatycznie na wzgórzu nad równiną doliny rzeki Berach. Cały fort usłany jest mnóstwem pałaców, wież i świątyń. Ten wspaniały kompleks budynków i murów powstał około V wieku naszej ery.
 
Zielone wiadukty - niesamowite przejścia dla zwierząt
06.07.2012.
 Przejścia dla dzikich zwierząt, zielone mosty oraz ekowiadukty- wszystkie te nazwy odnoszą się do przejść dla zwierząt, które pozwalają dziko żyjącym zwierzętom przejść bezpiecznie przez jezdnię, ba- w niektórych przypadkach zwierzęta te nawet nie są świadome, że przejście jest sztuczne, stworzone przez człowieka. Większość tych konstrukcji ma rozpiętość od 10 m do 60 m. Typowy przekrój nawierzchni to gleba, ściółka i rośliność. Wiadukty te mają specjalnie profilowane wejścia i zejścia tak aby zachęcać zwierzynę do bezpiecznego przejścia. Poniżej kilka ciekawych przykładów tego typu przejść. Chociaż wszystkie pochodzą spoza Polski, to takie budowle buduje się już i u nas. Te, które prezentujemy są wyróżniającymi się wiaduktami. Enjoy :) 
 
List do Sejmu - podsumowanie akcji
28.06.2012.
 10 kwietnia bieżącego roku została ustalona ostateczna forma listu, który został złożony w Kancelarii Sejmu, Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa, Polskiej Izbie Inżynierów i Techników Budownictwa, u Ministra Infrastruktury oraz w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Po zweryfikowaniu liczby poprawnie wypełnionych tabel - naliczyliśmy ich aż 1500! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Mamy nadzieję, że Wasze i nasze postulaty zostaną wzięte pod uwagę w nadchodzących zmianach przepisów. Cała treść listu w 'więcej'. Tytuły podziałów nadała redakcja Builder'a.
 
Most Aizhai
26.06.2012.
http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/634690601545939305.jpgBlisko pięć lat trwała budowa mostu położonego w ciągu drogi ekspresowej G65 w pobliżu Jishou, we wschodniej chińskiej prowincji Hunan. Oddana na początku kwietnia przeprawa jest dwunastym co do długości mostem wiszącym świata. Rozpiętość przęsła pomiędzy pylonami wynosi 1146 m. Jest też szóstym co do wysokości jezdni powyżej poziomu terenu, osiągając niebagatelne 350 m. Żaden jednak z wysokich mostów nie ma nawet w przybliżeniu tak długiego przęsła. Stawia to Aizhai Extra Large Suspension w gronie najciekawszych konstrukcji mostowych ostatnich latach.
 
Najwyższy budynek świata stanie w 90 dni?
21.06.2012.
http://x22.xanga.com/bddf8a7a52733282383554/b225090912.jpgSwe zuchwałe plany ogłosiła światu chińska firma Broad Sustainable Building. W mieście Changsha położonym w południowych Chinach zamierza na początku przyszłego roku postawić drapacz chmur SkyCity One o wysokości 838 m. Budynek zdeklasowałby dotychczasowego rekordzistę - Burdż Chalifa w Dubaju - o 10 m.
 
Zielony dach odwrócony
21.06.2012.

Z roku na rok dachy odwrócone i roślinność na dachach zyskują w Polsce coraz większą popularność. W potocznym słowniku budowlanym bardzo często się zdarza, że pojęcie dachu zielonego jest utożsamiane z dachem odwróconym. Mimo że pokrycie roślinnością jest najczęściej wykonywane na dachu odwróconym, to jednak warto zaznaczyć, że obydwa pojęcia dotyczą zupełnie różnych zagadnień technicznych. Artykuł ma na celu przybliżenie czytelnikom pojęć dach zielony i dach odwrócony oraz ukazanie wzajemnych zależności między nimi.

 

 
Bezpłatne studia po angielsku na Politechnice Krakowskiej
20.06.2012.
http://bi.gazeta.pl/im/2/8844/z8844662X,Politechnika-Krakowska.jpgWydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej to jeden z największych wydziałów Uczelni, a także jeden z największych wydziałów w Polsce kształcących przyszłe kadry dla budownictwa. Proponujemy realizację studiów II stopnia na kierunku Budownictwo w języku angielskim w roku akademickim - 2012/2013. Jest to kontynuacja studiów I stopnia na które pierwszy nabór miał miejsce w roku akademickim 2010/2011 i które okazały się sporym sukcesem Uczelni. Studia kończą się uzyskaniem dyplomu magisterskiego i co istotne - są dla studentów całkowicie nieodpłatne!
 
Wyścigi betonowych kajaków
19.06.2012.
 W dniach 1-3 czerwca w holenderskim Zwolle odbyły się wyścigi betonowych kajaków, w których uczestniczyła 9-osobowa drużyna z Koła Naukowego „Concrete” działającego przy Katedrze Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Była to już 36 edycja konkursu organizowanego przez Holendrów. Warto przypomnieć, że studenci brali również udział w zeszłorocznej edycji wyścigów. Każda z kilku europejskich uczelni biorących udział w wyścigach przywiozła na miejsce zawodów kajaki wykonane według własnych pomysłów, zarówno na recepturę betonu jak i na technologię wykonania kajaka.
 
Nowe Prawo Budowlane- zaangażuj się w swoją przyszłość
15.06.2012.
Zapraszamy do zaangażowania się w pracę nad założeniami do projektu ustawy Prawo budowlane, o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw. Jest dobra okazja by MŁODZI INŻYNIEROWIE BUDOWNICTWA przestali być dyskryminowani przez niekonstytucyjne przepisy w dostępie do zawodu PROJEKTANTA BUDYNKÓW oraz żeby wziąć sprawy w swoje ręce. Ty też możesz być osobą współtworzącą nowe Prawo Budowlane.
 
Koniec uprawnień?
05.06.2012.

„Rzeczpospolita” dotarła do rządowych planów deregulacyjnych, zapowiadanych w expose premiera Tuska. Wynika z nich, że połowa regulowanych zawodów zostanie otwarta. Dostępu do kariery nie będą blokować organizacje branżowe.

Zakłada się, że na koniec studiów absolwenci będą zdawać specjalne egzaminy państwowe, które automatycznie dadzą im prawo rozpoczęcia kariery w zawodach regulowanych. Ma to objąć świeżo upieczonych m.in. architektów, inżynierów czy urbanistów.

 
Wymarzone Praktyki 2012 - Skanska ponownie zwycięża
22.05.2012.

 Przyszedł czas na podsumowanie tegorocznego rankingu "Wymarzone Praktyki". Jest to dopiero druga edycja, a popularność już bardzo nas mile zaskoczyła. Postaraliśmy się oddać Wam jak najwięcej statystyk, tabelek i tabeleczek ;-). W edycji 2012 wzięło udział 2716 ankietowanych z czego 86 % chciało brać udział w losowaniu naszych upominków.

Cytat z zeszłorocznych opisów rankingu:

Dla potrzeb rankingu najlepszych pracodawców został wyznaczony specjalny i uniwersalny wzór, dzięki czemu wyniki z poszczególnych lat, przy odpowiedniej próbie, będą zawsze porównywalne. Teoretycznie, gdyby wszyscy ankietowani głosowali na daną firmę, jako firmę numer 1, to ta firma miałaby 30pkt. Każde miejsce jednak było w pewien sposób punktowane. Tyle możemy zdradzić :-). 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 406

Partnerzy:

 praca budownictwo

Ankieta

Jakie szkolenia najbardziej Cię interesują? (2016)
 

Pismo do Sejmu RP w sprawie uprawnień budowlanych

Ranking pracodawców 2013

Firmy, które oferują praktyki

Portal Studentów Inżynierii Środowiska

Reklama